CZ P-10C



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#1381 » úte 19. čer 2018, 07:38

To je nějaký navarek či co? Na té první foto to nemáš. Nebo jen blbe vidim



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1382 » úte 19. čer 2018, 09:58

ano je, i na me to tak bylo udelane uz jako na funglovce



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1383 » úte 19. čer 2018, 10:19

Ano je to druhotná ochrana proti vylézání pružinky. Pro případ, že nebude lícování domečku s rámem dostatečně precizní a pružina by mohla vylézt ven.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#1384 » úte 19. čer 2018, 13:32

to je fušeřina



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1385 » úte 19. čer 2018, 14:02

To jantar:
Nevidím na tom nic fušerského. Starý blok nálitek neměl, v rámci opravy/upgrade byl vyměněn za nový typ s nálitkem. Vše funguje, jak má. To, že se po první sérii u výrobku vychytávají drobné mušky není nic neobvyklého. Důležité je, zda se k problému postaví výrobce čelem. A tady nemohu na adresu CZUB říci jedné křivé slovo.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1386 » úte 19. čer 2018, 14:34

Úplně upřímně řečeno, překvapuje mě, že zbrojovka to tímto způsobem stále opravuje, připadalo mi to jako taková oprava ze zoufalství, kdy bylo nutné "nějak" řešit opravy, než by byl problém lépe konstrukčně vyřešen.

Nevím, co zbrojovce bránilo/brání nechat vyrobit druhou variantu pružiny se zahnutým koncem, a u postižených pistolí pružinu vyměnit a v bloku pro zahnutý konec prostě jenom vyvrtat dírku, jak už jsem to navrhoval předtím.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1387 » úte 19. čer 2018, 15:31

:roll: Ale vždyť to už řešený líp je, proto to mění za lepší provedení



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1388 » úte 19. čer 2018, 21:15

To Knop:
Prožinku se zahnutým koncem vyrobit můžeš, ale ten ohyb musí mít nějaký minimální rádius = nestačí do blohu vyvtrtat otvor, muselo by tam být ještě osazení, takže by bylo třeba blok ještě vyfrézovat. A to je zjevně mnohem větší komplikace, než prostá výměna součástky za pár korun.

P.S. Zajímalo by mne, kolik diskutujících v tomto vláknu má s P-10C reálnou zkušenost a nastříleno více jak 500 ran a kolik diskutujících má srovnání (na úrovni minimálně 100 ran) s alespoň pěti dalšími pistolemi. Možná by pak přestali řešit jeden drobný (a dnes již vyřešený) problémek a ocenili by vynikající vlastnosti (úchop, spoušť, přesnost, ...) této zbraně.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#1389 » úte 19. čer 2018, 22:12

@majlont Já mám 200–300 ran tou, co mají k zapůjčení na Avimu a nakonec beru G19, takže... Ne každého ten všudypřítomný hype jako přes kopírák, a ono to obvykle je z marketingového oddělení přes kopírák, (úchop, spoušť, přesnost...) dostal.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1390 » úte 19. čer 2018, 23:15

ViralWinter: chápu, že každý to má jinak, ale chodil jsem na Avim se svým G19 (4 gen) a půjčoval jsem si tam k tomu P10 na porovnání (3 návštěvy, vždycky minimálně 100 ran bylo). to, že se P10 lépe drží, má citelně menší zpětný ráz, lepší spoušť, to třeba pro mě určitě není jen nějaký "marketing", ale realita.



creagel
Příspěvky: 4

Příspěvek#1391 » stř 20. čer 2018, 10:13

Kdyz jsem zkousel "puvodni" P10C, tak jsem si fotky neudelal. Ale z toho co jsem nasel na internetu a tady ve vlakne a porovnani s pred tydnem koupenou moji CZ P10C mi to pripada, ze nove kousky to maji resene lehce jinak. Neni tam "navarek" ale vystupek je zasazen do ramu (nevystupuje z nej). Vybrani v ramu je videt na prilozenych fotografiich. Vytvori to presah, takze ta pruzinka nema sanci se ven dostat.

Za me super pristup - prvni generace uprava viz. "navarek", nove kousky jinak resno. Navic si nemyslim, ze je to neco kritickeho :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1392 » stř 20. čer 2018, 10:55

P10 nemám, ale střílení z ní se mi líbilo. Hlavně spoušť a zpětný ráz. Tehdy někdy loni na podzim jsem ji nekoupil právě proto, že jsem předpokládal, že se budou ještě dolaďovat drobné chybky v konstrukci, které se vždy daří odhalit až při dlouhodobém používání vícero lidmi. Teď bych ji možná volil taky. I když s tím co mám jsem spokojen.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1393 » stř 20. čer 2018, 12:32

Dobře, že problém byl už vyřešen - nerozumím potom tomu, proč pistole s vylezlou pružinou nejsou už opravovány výměnou těla a bloku.

Oprava návarkem je docela podobná, jako kdyby auto reklamované kvůli nefunkčnímu zamykání bylo opraveno navařenou petlicí s visacím zámkem. To by asi žádný zákazník neakceptoval.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1394 » stř 20. čer 2018, 13:04

To Knop:
To není návarek - je to výstupek na "inovovaném" bloku. Podle fotek, co jsem dal creagel se tedy dá dovodit, že existují 3 druhy bloků:
1/ původní provedení (z kterého pružinka občas "vykoukla")
2/ opravné provedení (to mám nyní na pistoli já), které řeší problém bez toho, že by se musel měnit celý rám
3/ nové provedení, které se nyní dodává spolu s upravenou variantou rámu (na fotkách od creagela)



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1395 » stř 20. čer 2018, 13:13

To Indian:
Také jsem tak uvažoval a zvažoval, zda půlrok nepočkat. Nakonec jsem se pro koupi rozhodnul už v pololetí minulého roku, protože ta pistole je opravdu velmi dobrá. K dnešnímu dni má nalítáno tak 10.000 bez jediné závady (když nepočítám tu pružinku - což byla spíš estetická než funkční závada, na funkci neměla vliv). Každý výrobek se časem vylepšuje a upravuje. Kdyby člověk měl čekat na to nejlepší provedení, čekal by do nekonečna :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů