CZ P-10C

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#781 » čtv 26. říj 2017, 13:08

Oleštění má co dělat s tím ohnutím.. Co jsem viděl jiné tak bejt ohnutej fakt nemá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#782 » čtv 26. říj 2017, 14:39

Na mé P-10C je vyhazovač nepatrně prohnutý - když na něj přiložím něco rovného, je tam vidět maličká mezírka, takže je trošku prohnutý a oleštěný taky trošku je, ale rozhodně ne tak moc. Mám odstříleno odhadem cca 1.500 nábojů, hlavně teda vlastní přebíjenky, které jsou znatelně slabší než tovární. Mám ji od června a mám verzi v FDE barvě.

S tou pružinkou pochybuju že je to záměr, já mám na tom místě rám pevný a nic mi tam nevyčuhuje. S pistolí jsem zatím ( 3x ťuk na zuby ) naprosto spokojený.

Jak tak koukám tak se mi ten závěr nepodařilo přiložit naprosto rovně, takže to prohnutí vypadá větší než ve skutečnosti je.

Vyhazovac_1.jpg


Vyhazovac_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#783 » čtv 26. říj 2017, 17:52

Panove, koukam na vase problemy a skoda... Asi nemaji jeste dochytanou vystupni kontrolu...
Laicky mi to prijde jako duvod k reklamaci.

Na druhou stranu ma P10 , prvni vyskladnena a na znacky prihlasena z podnikovky v Opletalce, zatim strili rovne a s minimalni udrzbou mam nulove problemy.

Miridla bych sice preferoval bud tritiova, nebo mozna svetlovodnou mouchu. Do budoucna uvidim. Jinak nemam pripominek a to jsem mrcha mlsna. Reklamovat mohu maximalne vlastni ruce.

Urcite to neni pistole na mirenku na 25+m.
Na druhou stranu zrovna vcera jsem na treninku na zaver zkousel dvojstrely a byt mam ruce volsove, dal jsem 3 dvojstrely po sobe, kde se diry dotykaly.

Pripadne problemy s nepovedenymi kusy to neomlouva, ale kdyz dostanete do ruky povedeny - stoji to za to. :)
Trochu mne to presvedcilo dat CZUB dalsi sanci - tentokrate sportovni S2, ale to je jina kapitola.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#784 » čtv 26. říj 2017, 19:10

U mojí je úplně rovně bez znatelnýho oleštění, vystříleno zatim ale jen cca 400 továrních SB



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#785 » čtv 26. říj 2017, 19:26

Tak mě to nedalo a taky sem kouknul do trezoru a stav vyhazovače mám takřka identický s Hříbkem.



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#786 » čtv 26. říj 2017, 20:13

má P 10: vyhazovač je obroušený stejně, prohnutí minimální



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#787 » čtv 26. říj 2017, 21:01

Tak mi to nedalo a taky jsem to zkoukl a mám ho prohnutý lehce na druhou stranu tudíž dolů a je lehce oleštěn asi 2mm -1,5cm od přední hrany. Vystřeleno asi 200 ran zatím, jak přebíjené tak tovární půl na půl

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#788 » sob 28. říj 2017, 13:33

Ahoj, P-10 jsem koupil včera, jednu vítr zavál do Plzně :-D, v pondělí jdu na registraci. Pistole je stejná jako má Hříbek, podle nástřeláku je měsíc z fabriky. Nemyslím že by to mělo mít vliv na funkci.



briese
Příspěvky: 2

Příspěvek#789 » ned 29. říj 2017, 17:09

Ahoj, já jsem měl v pátek také šanci po dlouhém čekání koupit právě naskladněnou P-10, ale světe div se, nástřelák z května. Záchyt závěru tedy samozřejmě bez té úpravy navářkou. Protože nespěchám, čekám dál, jaké se objeví info o řešení těchto dětských nemocí.



PaoloG
Příspěvky: 6

Příspěvek#790 » pon 30. říj 2017, 15:22

Tak jsem s ní byl na podnikovce a nechal poslat do fabriky na reklamaci.

To prohnutí vyhazovače bylo značné. Prodavač porovnával se svou používanou P10 a ní byl vyhazovač rovný a skoro bez oleštění. U mě po krabičce a půl továrních S&B jak po 5 letech používání. Nechtěl jsem riskovat, že se mi při střelbě vyhazovač zlomí úplně.

Uvidíme, jak se CZUB pochlapí. Prej to může trvat i měsíc a není jasné, zda mi reklamaci uznaj (to bych asi hodně zuřil po tom čekání na naskaldnění a papíry)...

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#791 » pon 30. říj 2017, 16:20

Ahoj, jsem čerstvým majitelem ZP a vybírám první zbraň. Padla mi do oka tahle p10c, ale jsem tak trochu v rozpacích. Z hlediska toho, že zbraň hodlám nosit, děsí mě její nespolehlivost. Respektive množství "porodních" bolestí bych tak řekl. Ke zbrani kterou hodlám nosit, musím mít 100% důvěru a zde si nejsem jistý zda by tomu tak bylo. Jak se na to díváte vy? Popřípadě, na co si dát při koupi pozor, například ta navářka na záchyt závěru?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#792 » pon 30. říj 2017, 17:56

Nějak mi uniká, o jaké úpravě na záchytu závěru se zde hovoří. Jak to vypadá a její funkce? Dík



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#793 » pon 30. říj 2017, 19:57

Carloss: Je jasne, ze jde o preklep. Urcite myslel to navareni na tom kontejneru, kde ma zakluz hak hlavne. Takze je to ona pruzinka, ktera leze mezi ramem a tim kontejnerem ;)



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#794 » pon 30. říj 2017, 23:01

Zbrojovka by měla dát jasně najevo, jak problém s vykukující pružinou řeší nebo bude řešit, aby si lidi bez obav mohli pistoli koupit teď, nebo počkat, až si budou moci koupit opravenou zbraň (a to nikoli tou navářkou).

Mimochodem, kdyby horní strana pružiny byla mírně ohnutá tak, aby se konec pružiny víc tlačil do vybrání na předním bloku, výskyt problému by se pravděpodobně dost snížil (a to je i návod, jak si problém podomácku vyřešit). Je také možné vyvrtat v bloku dírku o do ní vložit úplně ohnutý konec pružiny. Tohle mi připadá jako nejjednodušší řešení, jak by zbrojovka mohla problém řešit bez toho, aby se muselo předělávat tělo. Vzhledem k tomu, jak jednoduše může zbrojovka problém vyřešit na současných zbraních (vyměnit pružinu a vyvrtat dírku v bloku), skoro bych se nebál koupit si i pistoli, která teď hrozí vykouknutím pružiny.

Kolik ran vystřelíte na střelnici a kolik ran při obraně zdraví nebo života? Kolikrát je pravděpodobnější, že se závada vyskytne na střelnici, než že se vyskytne při obraně?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#795 » úte 31. říj 2017, 00:09

Přesně nad takovým opatřením přemýšlím. Navíc by zřejmě mohlo stačit "zešikmit" hranu, za ktgerou drží to perko a perko jen mírně až u "svinutí" zahnout směrem dovnitř kontejneru. To by taky byly dva kroky pro stávající zbraně, Leč opatření s dirkou se nmi jeví jako systémovější a určitě spolehlivější. Podobně to má třeba SIG.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů