CZ P-10C



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#2776 » stř 13. lis 2019, 06:54

Ocelové vodítko vratné pružiny i s pružinou lze sehnat od topstrely.cz. Na stránkách ji teda nemaj. Nebo Zendl. Akorát ten šroubeček, co drží "zátku" tyčky, která se opírá o hlaveň, je krátkej a viděl jsem na vlastní oči, asi z půl metru, rozborku té tyčky. Nic víc se nestalo a majitel dál potom šroubek delší a funguje.



votas
Příspěvky: 7

Příspěvek#2777 » stř 13. lis 2019, 10:29

Tak jsem to video našel:

https://www.youtube.com/watch?v=IFvl-JgKcoU&t=253s

Zde zkouší vodítko pružiny magnetem a ještě si u toho pokřikuje, že je to opravdu kovové (v čase 04:30). Každopádně to vodítko vypadá jako původní originál, nikoli jiná "tuningová" výroba, nejspíš začali raději dávat kovové vodítko.



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#2778 » stř 13. lis 2019, 11:25

A neni kovova jen ta pruzina ?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2779 » stř 13. lis 2019, 15:40

snackmc: spoust desna? nevim co to bylo za verzi ale moje ani par dalsich ze kterych sem strilel tak jim spoust nedrhla..

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#2780 » stř 13. lis 2019, 15:46

Machead píše:Mam P-10C, zbran nosim miesto G19. Cca 8 tisic ran, mozno uz aj viac. Kto to ma ratat.

Je to jedna z rannych generacii. Mal som v rukach aj HK SFP9, pekny kver ale HK proste nemam rad z jedneho dovodu - ta firma kasle na civilny trh a v USA by si u obhajcov 2. Dodatku svojim chovanim ani nevrzla. Nehovoriac o tazko zohnatelnych dieloch, zasobnikoch a servise celkovo.

Walther PPQ alebo P99? No, to uz je nieco ine…

Podla mojho nazoru sa dnes uz vyslovene sragory v danej cenovej hladine nerobia.




Omlouvam se za offtopic, co udelala f. HK proti 2A ?

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#2781 » čtv 14. lis 2019, 10:43

Int1m1thy píše:snackmc: spoust desna? nevim co to bylo za verzi ale moje ani par dalsich ze kterych sem strilel tak jim spoust nedrhla..


Já jsem vybíral z P10-C letos na jaře, kamarád si pořídil SC teď v říjnu.

Mě to už drhnout přestalo (po skoro 2k ranách), takže jsem v klidu.

Osobně to přičítám výrobním tolerancím, pár setin se někde sečetlo.... původně jsem chtěl spoušť rozebrat a přeleštit ještě jako novou, ale nepodařilo se mi vymordovat kolík (nechápu, proč je dělají vroubkované), tak jsem to nechal přeleštit časem a používáním



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2782 » pát 15. lis 2019, 06:45

Mel jsem p10 a nakonec ji prodal. Hlavni duvod byla nekonzistentni spoust. Jednou mela bodovy prubeh, kdy clovek narazil na odpor a spoust se nehla a pak prisel vystrel a z toho nekdy clovek narazil na odpor a promackaval se jim-creep. Uvnitr vse prelestene do zrcadla. Chovanim jsem ale lepsi plastak nemel, lec stale a hlavne cimdal vic musim rict, ze cim vic znam ruzne zbrane, tim vic si vazim Glocku(ktery ted ani nemam).



MichaelUlrich
Příspěvky: 6

Příspěvek#2783 » sob 16. lis 2019, 00:31

Dobrý večer,
mám otázku ohledně mířidel a to značky Truglo. Prodávájí se už v ČR mířidla pro CZ P10C? Nenašel jsem.



Gwin
Příspěvky: 35

Příspěvek#2784 » sob 16. lis 2019, 09:28

Ano, prodávají, např. v Armed je umí sehnat.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2785 » ned 24. lis 2019, 12:47

Tak po výměně obou kontejnerů u CZUB mi dneska začal vylézat zadní čep. Protože jsem si duchapřítomě v podnikovce koupil od každého čepu 2ks, tak jsem čep vyměnil. Zjistil jsem ovšem, že čepy mají rozdíly v průměru. Sice minimální, ale mají. Natloukl jsem tam ten s větším prúměrem. Pokud to bude nadále vylézat, tak půjde z baráku. Už toho začínám mít dost. A to jsem na ni chtěl koupit Truglo TFX PRO!



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#2786 » úte 26. lis 2019, 23:15

Mam jí přes dva roky nastříleno přes cca 4000(nepočítám to přesně) bez jediný závady a jakýhokoliv problému co se tu kdy řešil jen u úplně nový cca 200ran občas jakoby kousla spoušť od tý doby žádnej problém (mimo blbým úchopem sem tam nezachyceným závěru, ale to je chyba moje ne zbraně)
Občas zajdu i s PPQ NAVY, ale ta prostě víc kope a nikdy jsem s ní nenastřílel tak dobře jako s P10C



brmby
Příspěvky: 1

Příspěvek#2787 » čtv 28. lis 2019, 06:16

Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu. Potřebuji poradit s výběrem první zbraně. Jednalo by se o občasné nošení,spíše střelnice a pilování střelby a střeleckých dovedností,dynamická střelba a podobně. Mezi mými favority jsou Glock 19, CZ p10c. Četl jsem hodně recenzi,viděl spousty videí,obě pistole měl jednou v ruce bez střelby. Glock se mi velmi líbí ,slyším chválu všude a od každého kolegy. Na druhou stranu CZ se mi líbí v tom že mi přijde jako okopčený glock a pro hraje taky cena vzhledem k tomu že jako VZP mám slevu 20%. Taky jsem slyšel chválu na skvělou spoušť která by asi byla lepší proto naučit se dobře střílet. V práci ovšem střílíme z phantomů ,ta zbraň mi absolutně nevyhovuje a já se bojím aby to nebylo stejně tak u p10 c. Děkuji všem za cenné názory. Mějte se

Martin H.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2788 » čtv 28. lis 2019, 06:36

brnby: Nejjednodušší je půjčit si oba typy na střelnici nebo od známého a z každého do dát několik set ran. U Glocku zkusit případně G4 i G5. Nejlépe mi sedne p10c, s a f mi tak nesednou. Proti nim jsem zkoušel Glock 17, 19, 26 a 43. Tam bych si vybral jen 43. Ale je to o zvyku, jsem zvyklý na velikost PP a PPK.
P10c zatím nemám, chci si vyzkoušet verzi OR s různými kolimatory. Zda je to pro mne lepší než základ s tritiem.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2789 » čtv 28. lis 2019, 09:44

taky si myslím, že nejlepší je si pujcit a zkusit. je to subjektivni.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2790 » čtv 28. lis 2019, 10:32

brmby: Já G19 gen4 prodal a koupil jsem P10C FDE. U mě rozhodl daleko lepší úchop a tím se trochu skokově zlepšila i střelba. Možná na to měli i vliv lepší mířidla v základu. Taky dle mě má P10C lepší chování při střelbě, subjektivně menší zdvih a zpětný ráz, lepší návrat do záměrné. Spoušť je v základu taky určitě lepší. Navíc jsem chytl sice už opravenou verzi, ale ještě s oboustranným ovládáním, tak považuji i to za výhodu. Nějakou výdrž materiálů nebo kvalitu zpracování a podobně já nejspíš neověřím, protože z ní nastřílím cca 1000 ročně a tam se asi nic moc neprojeví. Zatím jsem měl jednu závadu, kdy mě při střelbě povylezl čep, vyřešeno bez problémů reklamací.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů