CZ 75 D COMPACT vs. CZ 75 COMPACT SHADOW LINE



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#1 » pát 10. bře 2017, 11:39

Zdravím,
přiznávám, že jsem se zapojil do příspěvků u CZ 75 B New Edition, která se mi hrozně designově líbila...ale taky stojí trochu více peněz. No, vybráno stále ještě nemám a teď se dívám na další možnosti. A přemýšlím, zda by mi případně nepostačoval i nějaký ten Compact...Je nějaký zásadní rozdíl mezi CZ 75 D COMPACT a CZ 75 COMPACT SHADOW LINE? Tak cenový zhruba 3.tis. Kč...i když tím SHADOW LINE se už téměř blížím k CZ 75 B New Edition. Myslel jsem celkově, zda by se to vyplatilo...O žádné větší sportovní střelbě neuvažuji, spíše občasné a v rámci klasického domácího použití či spíše uložení ;)



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#2 » pát 10. bře 2017, 12:02




Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#3 » pát 10. bře 2017, 13:24

No jo, tak toho jsem si opravdu nevšiml...Nicméně když jsem ten topic pročítal, tak jsem si trochu připadal jako uživatel D3aTH a moc se toho nedozvěděl...Snad jen zajímavou skutečnost, že hliníkový rám u obou zbraní asi nebude to pravé ořechové...a raději vzít celokovovou (názor několika lidí). To se divím, neboť tu CZ 75 D COMPACT používá komplet Policie ČR...



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#4 » pát 10. bře 2017, 15:33

ČZ 75 D bylo především politické rozhodnutí a ne důkaz kvality. Policie noc nestřílí, takže k životnosti pistole ti můžu říci pouze to,že už 3000 jsou na ní dost vidět.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#5 » pát 10. bře 2017, 15:35

4400 mam a akorat misty narusena povrchovka. Jo a jednou praskla pruzinka resetu spouste. Jake zavady mas ty?



zeli
Příspěvky: 16

Příspěvek#6 » sob 11. bře 2017, 07:35

Pokud Compact, proc ne P-01 omega? Ta ma zejmena lepsi miridla a modernejsi design.



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#7 » sob 11. bře 2017, 08:21

zeli píše:Pokud Compact, proc ne P-01 omega? Ta ma zejmena lepsi miridla a modernejsi design.


Ale pokud jsem to správně pochopil, tak hlavně byly negativní ohlasy na tu hliníkovou slitinu a i tento CZ 75 P-01 Ω má rám z lehké slitiny...alias úplně stejný jako má CZ 75 D a CZ 75 Shadow line :(



zeli
Příspěvky: 16

Příspěvek#8 » sob 11. bře 2017, 08:47

Aha, tak ja mam P-01 omega teprve kratce, vystrileno nekolik set ran, kvalitu materialu neumim posoudit.



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#9 » ned 12. bře 2017, 11:56

Ahoj, to mé téma, na které zde bylo odkazováno, je cca rok staré... Za tu dobu jsem si koupil právě CZ 75 Compact Shadow Line a dnes vím, že jsem udělal velice dobře. Je to opravdu skvělá zbraň. Výborně se mi drží, spoušť je excelentní, za 1200 ran ani jedna závada! Oproti klasickému D Compactu je ten rozdíl značný. Těch 3,500 Kč se rozhodně vyplatí připlatit. :-)



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#10 » ned 12. bře 2017, 12:18

D3aTH: Takže u CZ 75 Compact Shadow Line za cca 20.tis. nemáš za tu dobu žádné problémy s hliníkovým rámem ani hliníkovými střenkami v návaznosti na opotřebení, apod.? Každopádně si myslím, že po tom roce starém odkazu není na škodu to téma zase trošku obnovit pro nové uživatele...



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#11 » ned 12. bře 2017, 13:06

Ne, s hliníkovým tělem, ani se střenkami nemám žádný problém. Vše drží, jak má. Povrchová úprava má jen minimální škrábance od kydexového pouzdra v místech tření, to je však normální a musí se s tím počítat při užívání tohoto pouzdra. :-)



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#12 » ned 12. bře 2017, 13:16

S CZ 75 D Compact se dá nastřílet to samé co v úpravě Shadow line. Vše je jen o rukou a drilu. :-) ...Shadow line je prostě mazlík. Člověk k ní musí mít vztah a hýčkat si jí. Já čistím po každé střelbě důkladně. Nemusel bych, ale prostě mě to baví. Cvičím denně alespoň pět minut. Vytáhnout jí z kufříku, párkrát procvičit vytažení z pouzdra, zapíchnutí, přebíjení, nabíjení, vybíjení a zas jí uklidím. Stačí blbých pět minut denně sušení, aby se člověk zlepšoval. :-) Pokud jí chceš mít však v schovanou doma, vytáhnout jí jednou za půl roku na střelnici na mířenku z 25m, tak si pořiď D Compact. Pokud máš zájem se zlepšovat a máš vztah ke zbraním, neváhal bych a pořídil Shadow line a popřípadě si jí dále upravoval. :D



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#13 » ned 12. bře 2017, 17:02

Jenže já chci mít doma také mazlíka... :mrgreen: A jsem ochoten raději chvilku vydržet a našetřit na něj. Buďto asi tento CZ 75 Compact Shadow Line (ukazoval mi ho párkrát jeden kolega v práci, ale konkrétnímu typu jsem tenkrát nevěnoval moc pozornosti) anebo tu CZ 75 B New Edition. Rozdíl je mezi nimi 2.tis., zbývá se rozhodnout zda standard či compact...Každopádně finančně to beru jako strop.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#14 » ned 12. bře 2017, 20:10

Narky na ram jsou stare nekolik let a nevztahuji se k nynejsim verzim se zesilenym ramem. Shadowline ma smysl pro nekoho, kdo vi,proc chce zrovna kompakta, protoze neznam soutez, ve ktere by nebyl ve stejne kategorii jako velky shadow,cili znevyhodnen. Na noseni neni zase idealni absence blokace zapalniku. Je to maximalne tak mazel na mazleni bez rozumneho zduvodneni proc ho koupit.



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#15 » pon 13. bře 2017, 14:19

Tak otázkou bude, zda se nakonec přiklonit ke Compactu anebo k Standardu...Každopádně tu pistoli určitě nebudu nosit každý den. Navíc existuje v klasické verzi i CZ 75 SHADOW LINE, rozdíl oproti Compactu cca 800 Kč zřejmě při stejných vlastnostech a 3 nábojů v zásobníku více. I když tou cenou standardní CZ 75 SHADOW LINE se již téměř dostávám na CZ 75 B New Edition... :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů