CZ Shadow 1 vs Shadow 2



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#16 » pát 28. dub 2017, 09:25

Na S2 mám také gumové střenky, to není nic co by se nedalo dořešit, pokud to tak někomu lépe vyhovuje. Pořizovací cena cca 600 Kč. S vypiuštěním zásobníku osobně nemám problém, ale určitě to ovlivňuje velikost ruk a úchop. Checkering je ostrý a to mám verzi v laku. Pro někoho to může být problém. Osobně už jsem si zvykl. Reset jsem zatím vůbec neřešil, protože jsem se nedostal do situace, kdy by mě jeho délka nějak omezila. A po výměně bicí pružiny SA 1,3 kg mi vyhovuje. To co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému, každý si musí určit sám co je pro něj rozhodující.

Odesláno z mého Lenovo K920 pomocí Tapatalk



struzin
Příspěvky: 8

Příspěvek#17 » pát 28. dub 2017, 09:57

souhlasím, jen upřesním, že mi vadila pojistka (proti výstřelu) a ne vypouštěč zásobníku...ten je fajn...

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#18 » pát 28. dub 2017, 10:22

Vadila plochá pojistka?



struzin
Příspěvky: 8

Příspěvek#19 » pát 28. dub 2017, 10:59

bohužel ano, mám tak narostlé prsty, že palec jsem měl opřený přesně o zadní hranu pojistky a ne o plošku, takže při každém výstřelu to dost bolelo...ovšem toto není vada zbraně, ale moje a navíc, jak jsem psal, to lze nejspíš vyřešit výměnou za zvětšenou pojistku, o kterou bych si ten palec mohl opřít...



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#20 » pát 28. dub 2017, 12:49

Mám na svém ploché pojistky a nikdy jsem nezaznamenal, že by mi nějak překážela. Pro zajímavost jsem teď změřil délku resetu a mám ho bez úprav 3 mm.

Odesláno z mého Lenovo K920 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#21 » pát 28. dub 2017, 22:21

A co porovnání SH1, SH2 a TS, popřípadě TS v konfigurátoru? Celkem by mě zajímal názor. Dík :)



Pet@
Příspěvky: 4

Příspěvek#22 » čtv 17. srp 2023, 09:11

Má v dnešní době ještě smysl uvažovat o nákupu nové S1? Předpokládám, že to jsou na všech šopech doprodeje starých zásob. Na předváděčce CZ mně byla vysloveně doporučován S2 a ať na S1 ani nekoukám. Samozřejmě S1 na prezentaci nebyla.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#23 » čtv 17. srp 2023, 14:07

Když půjde někdo hlavně po ergonomii, může být pro něj s1 lepší než s2. A možná i jiné důvody by se našly.



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#24 » čtv 17. srp 2023, 14:16

Jako u všeho i tady bude záležet na tom, co od pistole očekáváš a co s ní plánuješ primárně střílet. Pokud máš nějaké závodní ambice, bude asi lepší sáhnout po dvojce. Jednak je to prostě novější generace a je to takový současný etalon kvality pro mnoho divizí v dynamické střelbě. Ale zejména proto, že v množství střeliva, které v rámci závodů/tréningu nevyhnutelně propálíš, je cenový rozdíl mezi jedničkou a dvojkou zanedbatelný.
Pokud závody neplánuješ (pozor na to, mnoho lidí je neplánuje a pak do toho stejně spadne), tak je S1 pořád výborná pistole a mnoha lidem dokonce vyhovuje více než S2. Tam bych se ale možná spíš poohlédnul po nějakém pěkném kousku z druhé ruky - dají se sehnat za slušný peníz, vyzkoušíš, jak ti ta platforma vyhovuje a časem se můžeš třeba posunout k S2 (nebo něčemu úplně jinému).



Pet@
Příspěvky: 4

Příspěvek#25 » čtv 17. srp 2023, 18:34

Zatím o závodech neuvažuji, ale kolega mě stále lanaří. RedAce to popsal moc pěkně,děkuji, Ještě omrknu novou S2 line a uvidím.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#26 » čtv 17. srp 2023, 18:51

Kup si, co to půjde líp do ruky a co se ti bude víc líbit. Ostatní atributy nejsou tak významné pro to, aby se ti dobře a radostně střílelo. Zvlášť, když velikost pistole není limitující faktor.



PeSY
Příspěvky: 40

Příspěvek#27 » čtv 17. srp 2023, 20:31

Mam takovy pocit ze S1 jsou i z roku 22 mozna i 23

S1 bude lepe sedet v ruce, pokud mas mensi ruce, je i lehci a mensi



matrix26
Příspěvky: 13

Příspěvek#28 » pát 18. srp 2023, 07:11

S1 se stále vyrábí.



Pet@
Příspěvky: 4

Příspěvek#29 » pát 18. srp 2023, 07:18

S1 jsem měl jen v ruce, střílel jsem pouze S2. Jednička pocitově sedne lépe a ta váha tam je také znát.



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#30 » pát 18. srp 2023, 07:48

Sám mám S1 v dual tónu, ale synátor už si pořídil S2 v Orange. To už je po všech stránkách naprosto jiný level. Jenže mě osobně totálně nesedí. Úzký, ty střenky jsou šílený, blbě se mě proste drží, tak z nej nastrilim hůře než ze svoji S1. Ale mu naopak vyhovuje bez výhrad a prestrili mě s ni kdykoliv s prstem v nose. S1 i S2 jsou obě vyborne pistole. S2 je už někde jinde, ale nemusí sednout. A dávat do úprav další tisíce je při její pořizovací ceně uz docela diskutabilní. A to pomijim cenu Orange.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů