Zrezlá pistole po roce - neuznaná reklamace



pejvl
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pát 4. srp 2017, 18:10

Dobrý den, rád bych se zeptal na váš názor. Známý má rok starou CZ75 Compact Shadow Line, která po pravidelném čištění Tetra Gunem začala rezivět na hlavni i na tělu pistole. Reklamováno na podnikové prodejně, reklamace neuznána, prý z důvodu nesprávného čištění. Že prý pistoli opraví, ale za peníze. Přitom byla čištěna přesně dle manuálu, tj. po každé střelbě a to přípravkem, který je běžně k dostání na českém trhu (a uložena v suchém trezoru). Při koupi nebyl kupující nijak seznámen s tím, jakými značkami olejů má zbraň čistit a jakými ne. Ani to CZUB nikde neuvádí.
Při podávání reklamace bylo na prodejně prodavači sděleno, že Tetra Gun jsou agresivní přípravky, které CZ pistole ničí. Při koupi o tom nebyla ani zmínka.
Myslíte, že je kupující v právu? Přeci není možné, aby nová pistole po půl roce rezla??? Děkuji za názory.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#2 » pát 4. srp 2017, 18:23

Dyť tělo je ze slitiny Al, tak to mi nejde do hlavy. Otázkou taky je, co to bylo za Tetra gun. Protože oni nedělají jen mazadla.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#3 » pát 4. srp 2017, 18:23

Tetra Gun dělá přípravků celou řadu. Měkteré jsou čistící, některé mazací. Každý (snad) má u sebe návod. A ano, myslím si, že má prodejce pravdu. Doporučuji shlédnout instruktážní film "Stůj nebo maminka vystřelí" :)



pejvl
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » pát 4. srp 2017, 19:23

Pesi:jednalo se o takovou tu sadu, kde je vice pripravku a bylo cisteno podle instrukci :(

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#5 » pát 4. srp 2017, 19:28

Divný. Pak bych možná zkusil reklamovat u výrobce toho Tetra dryjáku. A příště se možná vysr na takový šmejdy a používat klasickej konkor 101 na zbraně.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#6 » pát 4. srp 2017, 19:52

Ten konkor, co nečistí, nemaže, ale konzervuje? Ale jo, prořád lepší jak WD40.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#7 » pát 4. srp 2017, 19:56

Tak já nevím dryják - já používám výhradně Tetra Gun a žádný problém nemám, čistí to dobře, konzervuje to, tak nevím...

Jediná nevýhoda je, že je to chemie poměrně dosti drahá... Až to vše vypotřebuji, uvidím, zda značku nezměním!
Naposledy upravil(a) paza dne pát 4. srp 2017, 20:12, celkem upraveno 1 x.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 4. srp 2017, 20:02

Tak když je teď zbraň, resp, hlaveň zrezlá tak se nic nepokazí,když na tu hlaveň nakapete to čím čistíte a kousek vedle jinej přípravek a eště pár jiných aby se vědělo zda to zreznutí opravdu způsobilo čistící médium. Jinak na metalurgii soudnímu znalci, nebo někomu kdo zjistí proč.

Mě takhle zrezl kevin na hlavni i na těle. Vzal jsem šmirgl a hotovo. 8-)



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#9 » pát 4. srp 2017, 20:16

Klasický CZ Gun Oil CLP ve spreji a pistole jsou jak nové.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#10 » pát 4. srp 2017, 20:37

pejvl: fakt neni mozne aby rezla, bud to je vadny kus, proste spatne zuslechteny material, nebo opravdu chyba v cisteni a uziti.
Ja na to beru balistol. a mam P07 uz rok nebo 2 snad a klid a to jsem strilel i v desti a ne jednou a s cistenim se moc neseru.
Ale je pravda, ze mam hlavem cernenou a na RAMIne je hlaven jen brousena a tam se zacla ukazovat rez, takove ty otisky prstu orezle... ale neresil jsem to, jen setrel "vatou" na lesteni a byl klid a bejvalka to stejne ted prodava...



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#11 » pát 4. srp 2017, 20:43

Jsou to místní a ohraničené fleky, a jinde je vše ok, nebo to reziví/degraduje celé rovnoměrně? Foto by nebylo? To může napovědět.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#12 » pát 4. srp 2017, 20:43

kk: Špatně zušlechtěný materiál, nebo vadu pistole bych skoro vyloučil. Píše, že má lišku na hlavni i těle pistole. To jsou dva různé materiály, jinak zpracované a pravděpodobně i v jiném časovém rozmezí.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#13 » pát 4. srp 2017, 20:54

Zrezivělý duralový rám ? Na 99% je to povrchová koroze hlavně a závěru, na 99,5% kombinace špatné údržby a agresivního potu. Nic, co by mělo vliv na funkci zbraně.

Ani CZUB se nedivím, že ty lidi "fuckuje".



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#14 » pát 4. srp 2017, 20:55

Shadow line má hliníkový rám, že? Je teda dost divné, že by ten nějak výrazně korodoval. A rozhodne by neměl rezivět, běžně používané slitiny hliníku v sobe mají naprosté minimum železa. Ale je pravda, že některé konzervační látky a nátěry na ocel umí hliník poměrně solidně narušovat. Můj Norek je 25 let starý a i když povrchovka už není co bývala a tím pádem umí rám a některé ovládací prvky chytat lišku, když se namočí (ideální je, když pot nakape do pouzdra na zbraň... :) ), s korozí rámu jsem se nikdy nesetkal.
Tohle by ale nová pistole dělat neměla. Určitě by bylo dobré sem hodit fotky a typ Tetra gunu....



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#15 » pát 4. srp 2017, 21:23

Sorry, ale mě hned první příspěvek připomíná tu paní, co dle legendy žalovala výrobce mikrovlnné trouby, že do návodu nenapsal, že se v ní nesmí sušit kočky. Osobně čistím velmi sporadicky a ani ČZ, co jsem kdysi míval, nikdy nerezly. Respektive náznaky v pohodě setřel olej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů