Laděné spouště, pružiny, apod. Alfa / Tangfolio



Tomm
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » úte 21. zář 2010, 07:08

Zdravím, chtěl bych založit toto téma s vašimi uživatelskými zkušenostmi pro výše uvedené zbraně. Záměna vratných pružin, bicích pružin, spouště s regulací mrtvého chodu, propadu, odpor takových spouští. Znáte nějakého dovozce třeba pružin Wolff? Myslím veškerého sortimentu, na různé značky pistolí. Na netu prakticky nic není, semtam se objeví inzerát že někdo prodává laděnou pistoli s pružinami Wolff, ale to je tak vše...
Máte někdo dodělávaný buffer (tlumič) do CZ75 ? Originál nebo domácí výroba?

Prosím moderátory, aby příspěvek nebo celé téma případně přesunuli někam jinam, nechci to omezovat jen na CZ, na Glocky existují taky nějaké stojiny spouště, uvítám jakékoliv zkušenosti i názory ostatních. Děkuji



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » úte 21. zář 2010, 08:39

Většinou se jedná o záležitosti konkrétní zbraně a málokdy to bude asi univerzálně použitelné, takže doporučuji založit/položit otázku ke konkrétní zbrani v odpovídajícím threadu - Např: "Spoušť CZ 75" zde v CZ. V jednom velkém "mišmaši" by se asi špatně cokoliv dohledávalo. Obecné dotazy pokládat v "Obecně o zbraních"



Tomm
Příspěvky: 9

Příspěvek#3 » stř 22. zář 2010, 10:25

Dobrá, tak to upřesním... mám Alfa Iron combat, což je v podstatě Tanfoglio combat a nelíbí se mi tuhost spouště v DA, chod v SA je ucházející, ale chtělo by to menší propad. Na www.tanfoglioparts.com se dá najít spousta doplňků včetně třeba pružina spouští. Co tam bylo zajímavého, tak tam byly kromě jiného uvedeny i standardní tuhosti pružin pro ČZ (které mají bicí pružiny uspořádané jinak - delší - než Tanfo). Tyhle informace nikde v katalozích nenajdete, pokud nejste zaměstnanec CZUB. Takže jsem hledal nějakého čekého dovozce pružin Wolff, ale nenašel. Jasně, objednal jsem si pár pružin na zkoušku přímo z Ameriky, ale poštovné 18USD je skoro stejné jako cena těch pružin. Zatím nevím, kdy dojdou, pak uvidím. Je tam takových věcí víc, třeba ty spouště, prodloužené botky zásobníku, atd... Nechtěl jsem to omezovat jenom na jednu zbraň, třeba ta stavitelná spoušť z Tanfa by klidně mohla pasovat i na ČZ a naopak spoušť z ČZ85 combat by možná pasovala na Tanfo. Možná to někdo už vyzkoušel a napíše jo sedí to, ale je třeba doladit šířku podložkou takovou a makovou.
Taky jsem uvažoval, že by bylo levnější třeba pružiny demontovat, změřit a nechat si vyrobit tady u nás třeba o 10-20% slabší kus. Určitě by to vyšlo levněji než Wolff a o kvalitě nehodlám diskutovat - pružina jako pružina. Ale znáte někoho, kdo vyrábí takhle kusovou sérii?
Omlouvám se moderátorovi, ale jsme opět u toho - dotaz na konkrétní zbaň se promísil s dotazem na obecného výrobce pružin, který by mohl být ku prospěchu všem... kam mám kupříkladu dát informaci, že standardní zásobník z SP-01 na 18 lugerů pasuje krásně do železné Alfy a kromě toho, že to líp vypadá než ploché dno se 16 lugery, tak to i vystavuje závěr po odstřílení? Naopak to jde taky, ale kdo by cpal do SPčka menší zásobník ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » stř 22. zář 2010, 23:07

Pružiny odděleny a tento thread přejmenován. Informaci o zásobníku z SP 01 do Alfy ocení majitel alfy spíš než kdokoliv jiný. Ale jinak ti bohužel s tvým problémem nepomůžu, alfu ani tanfo nepředpokládám, že bych si v dohledné době pořizoval.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů