Kvalitní 1911 pod 15 000??

Původní i klony


nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#16 » stř 28. srp 2013, 09:10

Mel jsi v rukou obe a mohl bys to porovnat s tim Rugerem?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#17 » stř 28. srp 2013, 09:52

neměl jsem v rukou obě provedení Mateby,
jen tu černěnou a s Rugerem stručně porovnám asi tak , že Rugera bych nebral



Argas
Příspěvky: 18

Příspěvek#18 » stř 28. srp 2013, 12:07

Radši by sis vzal Mateba 1911 za 22 tisíc než SR1911 od Rugeru (za nějakých 18 tisíc) ??
Promiň, ale IMHO Ruger je kvalitou úplně někde jinde než Mateba, už i jenom na první pohled se mi víc zamlouvá Ruger... Ale říkám, je to můj názor... :|

-------

Jinak všem díky za tipy... :thumbup:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#19 » stř 28. srp 2013, 12:49

No, zdá e že víc než kvalita Tě zajímaj ty 4000,- rozdílu v ceně :) . Ruger jsem v ruce měl a střílel, je to nářadí odpovídající ceně. Fukční ale není na ni sáhnuto ani jednou víc než je potřeba aby fungovala. Vůle radši větší a jako u všech Rugerů funkce má přednost před estetikou. Matebu 1911 jsem sice neviděl ale jestli má zpracování podobné jako ten jejich srandovní revolver tak tomu nebude co vytknout.
Smiř se s tím že slušnou 1911 pod 15litrů nekoupíš, okolo 20ti je základ - Ruger, R1 (můj favorit), Spartan, Mateba.... A nebo si počkat a z druhé ruky koupíš za dvacku už velmi slušnou bouchačku s kvalitním vnitřkem.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#20 » stř 28. srp 2013, 13:17

Argas
přesně tak, líp zpracovaný a líp vybavený
jen rozdíl nehledej jen v ceně a v tom jak je to nablejskaný (to umí zvenku i Číňan)

pardon ale seriozně se zaobírat nad tím, jestli Mateba jež se v US prodávala za 1300-2k USD je za 22kKč o moc dražší než Ruger jež stojí cca 800 babek může snad jen moula
já bych tedy raději DW ale toho tu za 22kKč na pultě nikdo nemá :idea:

btw už jste někdo viděl R1, která není zamčená jen řetízkem ?? :lol:



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#21 » ned 27. říj 2013, 07:18

dobry den,
mel bych na vas dotaz:
zamiloval jsem se do 1911 na prvni pohled, ALE nedavno jsem mel moznost si z ni konecne par zasobniku vystrilet a vubec mi nesedi :thumbdown:
jako nejvetsi prekazku vidim jeji velikost
jsem docela prcek a mam az divci dlane, takze o kvalitnim uchopu se u me neda mluvit :(
dalsi vec je chod spouste, jsem odkojen klasickymi plastaky typu Glock a jsem zvykly na kratke drahy pohybu (i u zaveru)
dalsi hledisko je cena, 15+ si dovolit dat nemuzu
a jako posledni hledisko je munice, jednak mi dela problemy zpetny raz a jednak to leze do penez( dat za kazde strileni na strelnici litr je pro me neunosne, na podobne legrace mam berettu 71 ve .22 a tam me to prijde stezi na 200)
takze bych rad: neco mensiho a patrne v klasicke razi 9mm

na netu jsem nasel treba tohle http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/67 ... 1911-22lr/
ale nevim, jestli to neni velka degradace, takoveho pojmu, jako je colt 1911

dekuji vsem za rady a za nazory ( i kdybych se mel docist, ze kdyz na to nemam, mam se na to vykaslat)

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#22 » ned 27. říj 2013, 11:14

1) jestli ti nesedí, kup si repliku a vystav ve vitríně a střílej s tím, co ti vyhovuje
2) spoušť u Glocka ti přijde kratší a čitelnější? To je joke, že jo?
3) pokud jde o cenu klonů můžeš začít u Norinca, jeté kolem 5000 seženeš
4) ortodoxně vzato, 1911 je v .45, sice dražší než řada jiných ráží, ale mě osobně to za ten požitek z rozumě silného a přesto krásně měkkého výstřelu stojí (a srovnávat cenu jakéhokoli střílení s malorážkou je pokrytecké, levnější bude jedině zlamovací vzduchovka a podle mého osobního názoru je i zážitek stejně nulový)

Takže mi vychází 2 možnosti:
A) pořádně, ale pořádně se rozmysli, jestli to chceš, ať to do čtrnácti dnů zase neprodáváš
B) nějaké Norinco (najdeš i v Lugru i kompaktnější model), Llama nebo nějaký podobný románský bazmek

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#23 » ned 27. říj 2013, 12:33

ja bych malorazku koupil tak maximalne diteti :) to ze ti nesedi 1911 neni konec sveta :) kup si co ti sedi a z toho co sem vycet je pro tebe nemozna investice do vytryny. Cena 15k za 1911 neni moc jsem zastancem lepsich 1911 a ty stoji dvojnasobek (kimber). Jestli nemas moc financi kup nakou 9mm co ti sedi jestli ti sedi Glock nevahej a kupuj i kdyz pocatecni vetsi investice se ti vyplati :) Nebo pokud chces tak si kup cinsky norinco 1911, bude fungovat jenom nevim jak dlouho a milovat ho asi nebudes :D



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#24 » ned 27. říj 2013, 13:06

moc dekuju
ne, do vitriny by stacil pekny airsoft, ale kdyz zbran, tak at strili
ano, spoust glocka mi prijde citelnejsi
cenu munice srovnavam proto, ze kdyz uz jsme na strelnici, tak chci dat aspon 100ran, a dat 2x za mesic litr nebo 2 stovky je rozdil
malorazku jsme koupil zene, ale uzju si s ni sakra moc srandy, ale to 1911 je to vazne asi dekadence
takze dekuju za kontruktivni navrhy a kouknu na norinco v devitce

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#25 » ned 27. říj 2013, 13:22

Proč se hrneš do 1911 když dvě nejlepší věci (úchop a spoušť) Ti nesednou. Ikdyž nechápu jak může někomu přijít nečitelná kilová bodovka. A 1911Norinco v devítce je asi nejhorší volba kterou můžeš udělat.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#26 » ned 27. říj 2013, 14:46

Po norníkovi bych nekoukal..........a už vůbec ne v devítce. Kupovat bouchačku jen proto, že se člověku líbí nemá smysl. Spoušť je na 1911 taková, jakou chceš. Jestli jí má G lepší než 1911, cos držel v ruce, tak to musí bejt "služební" nebo zprasenej krumpl (1911). Úchop se dá doladit střenkama a MSH, ale jestli ti do ruky nepasuje vůbec, tak bych spíš koukal po něčem, s čím jsou tvoje ruce kompatibilní...........



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#27 » pon 28. říj 2013, 14:03

Biggles píše:Po norníkovi bych nekoukal..........a už vůbec ne v devítce. Kupovat bouchačku jen proto, že se člověku líbí nemá smysl. Spoušť je na 1911 taková, jakou chceš. Jestli jí má G lepší než 1911, cos držel v ruce, tak to musí bejt "služební" nebo zprasenej krumpl (1911). Úchop se dá doladit střenkama a MSH, ale jestli ti do ruky nepasuje vůbec, tak bych spíš koukal po něčem, s čím jsou tvoje ruce kompatibilní...........

to co jsme mel v ruce byl original
spoust byla dlouha a "trhava"
pri zpetnem povoleni nebylo poznat, kdyz jde ten "bod" pri kterem staci znovu stisknout do vystrelu
ale byl to jediny kus, ale majitel ho ma skoro 10 let a rikal, ze to tak ma od zacatku a ze je to proste tim, ze je to "masovka"
ale to by snad "poladit" slo
druha vec je velikost
mam male ruce, takze dlanova pojista a pazbicka jsou pro me celkove velke
ja vim, ze kupovat neco co se mi "jenom" libi a jinak nesedne je blbost, ALE...proste si neumim pomoci

kdyby jsi vedel o necem podobnem, co ma "dusi" tak dej prosim vedet
(stare beretty, feny, browningy...)



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#28 » úte 15. dub 2014, 17:34

mozna jsem nasel
http://www.bvs.cz/komise_pistole_star_bs32112_9.html
NEBO
http://www.zlata-puska.cz/products/span ... -6-000-kc/
STAR B
sedmi mi doruky, ma jednorady zasobnik, je v devitce,,,,co si o tom myslite?

Star tady! sided



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#29 » úte 15. dub 2014, 18:23




peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#30 » úte 15. dub 2014, 19:00


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host