Problémy při častém čištění

Původní i klony


adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#1 » pon 21. led 2019, 19:30

Mám další dotaz k 1911. Vadí konstrukci časté rozebírání při čištění? Čistím při kompletní rozborce. Mám na mysli zejména čep domečku bicí pružiny - nemůže se při častém vytahování (rozuměj "vytloukání") ochodit rám? Čep klidně časem vyměním za nový, ale s rámem by byl problém.

Děkuji všem za trpělivé odpovídání na mé začátečnické dotazy :-D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2 » úte 22. led 2019, 19:18

Cisti ve stavu určeném základní uživatelskou rozborkou a ušetřený čas venuj třeba střelbě. Víc rozebirej a řeš až to přestane střílet.



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#3 » stř 23. led 2019, 07:41

Proč? Mám k tomu důvody.

1) rád si hraju :-),
2) zbraň každý den nosím - musí snášet přechody zima/teplo, takže si dokáži představit, že uvnitř se bude kondenzovat vlhkost a proto ji chci udržovat i "zevnitř".



jajirka
Příspěvky: 14

Příspěvek#4 » stř 23. led 2019, 07:55

Zbraň máš pod oblečením, takže je stále ohřátá od těla a nic v ní nekondenzuje.
Čep domečku bicí pružiny drží za drážku uprostřed. Bicí pružina má pod sebou malej váleček s hrotem, kterej vyjukuje do díry pro čep.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#5 » stř 23. led 2019, 09:27

adresat93 píše:.......Vadí konstrukci časté rozebírání při čištění? ........

a jak časté ?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#6 » stř 23. led 2019, 10:50

Ja bych to rekl trochu cynicky, cisti jak chces, on te ten fetis casem prejde ;)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#7 » stř 23. led 2019, 11:57

a do tý doby to zmákne se zavázanýma očima :-)
ono stačí ten mainspring cap zaoblit na špičce aby tak hluboko nezapadal do drážky pinu a pak to není zapotřebí vytloukat ale jde vytlačit, stejně to tam při zasunutí zaklapne i při pouhém zatlačení a bez kladiva
stačí k tomu pak třeba "rozebírátko" na Glocky



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#8 » stř 23. led 2019, 13:38

4mike píše:a jak časté ?


Řekl bych tak jednou do týdne? :-D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#9 » stř 23. led 2019, 13:52

Já bych řekl že při častém čištění skutečně hrozí několik problémů. Zejména jde o zvýšené opotřebení kartáčků a s tím spojená nutnost častější výměny, spolu se zvýšenou spotřebou potřebných čistících, lubrikačních a konzervačních prostředků.
A teď vážně - moc to hrotíš. Čistit určitě jednou za čas smysl má, ale nemá se to přehánět. Já ze začátku taky blbnul s čištěním po každé střelbě, ale to mě už naštěstí přešlo. Jednak to žere čas (a prachy) a hlavně to žádnej extra efekt u zbraní střílejících moderní tovární střelivo nepřináší. Chápu zvýšenou pozornost u střílení olova, nebo původně vojenské munice s korozivními zápalkami, ale jinak je to fakt zbytečný přehánět.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#10 » čtv 24. led 2019, 09:24

Asi tak nějak :) Pistole se čistí, když má nastříleno 500-1000 ran a před prodejem. Policajti na kontrole sice frflou, ale nikde není napsáno, v jakém stavu to máš předkládat. Případně se dá ještě čistit v okamžiku, kdy špiní oblečení a prostěradlo a polštář :D Jo a ještě je slušnost ji vyčistit, když jde k puškaři.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#11 » čtv 24. led 2019, 10:02

adresat
no pokud ji tahaš 24/7 a třeba v práci i "brousíš sadrokartony"
tak je to adekvátní



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#12 » čtv 24. led 2019, 10:25

4mike, tak přiznám se, že tahle varianta mě nenapadla :D Zase ale jestli nosí poctivě skrytě, tak na tom bude ta zbraň lépe než jeho horní cesty dýchací ... U toho broušení jsem byl jednou a nikdy více, na další sádroš jsem natáhl fajnovou ...

Ale je to asi to stejné, když spadnu do rybníka, vyválím se v mokrém sněhu a podobné další "nehody".

Jo, a asi dotyčný má jednu zbraň. Až se mu to navýší, tak ho to přejde :D



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#13 » čtv 24. led 2019, 13:01

Ak si hravy a mas chut skladat, kup si Merkur, alebo Lego. Pistol je konstruovana tak, aby jej nevadila zakladna rozborka. Komplet rozborka, ak uz to naozaj musis, tak max raz do roka alebo pri servisnom ukone ktory si to ziada. Kazdy cap sa po urcitom pocte rozobrati vyderie, rovnako ako zavit. Tymto castym rozoberanim dosiahnes akurat to, ze ti po par ranach povyliezaju capy a uvolnia sa strenky. Ak mas pocit ze potrebujes cistit, vyplachni creva WD-40 a vyfukaj potom stlacenym vzduchom. WDcko zalezie aj do nedostupnych miest, vytlaci vlhkost a vyplavi bezny bordel.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#14 » čtv 24. led 2019, 13:59

Je to tak jak píše MRBLUE. Jen pro názornost, přehnaná péče o chrup má taky následky - vydřenou sklovinu a následně vyšší kazivost. Totéž u zbraně.
A u auta taky nerozebíráš motor každých pár tisíc km, aby ses přesvědčil jaký je stav karbonu v turbu, hlavě, atd.
A pokud rád rozebíráš jen zbraně, kup si Browning Buckmark, nad tím si prý při rozborce a hlavně sborce poplakal už nejeden střelec/čistič. (osobně nevyzkoušeno).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů