Bul 2011

Původní i klony
Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#16 » stř 8. led 2020, 11:28

Byla na něm předozadní vůle a neudržel plné uzamčení. Když se posune závěr o cca 3mm dozadu, ale ještě nedojde k odemčení, hlaveň se nesmí hýbat nahoru dolů. Strčí se při tom do hlavně dřevěný nebo mosazný kolik, zatlačí směrem nahoru a nesmí se pohnout. Do žádného směru. Simuluje se tím moment, než střela opustí hlaveň. Nesmí kmitat. Dále by neměla být vůle na ústí a co nejmenší na rám vs závěr. Ty dvě poslední mám nula nula nic, takže se to nemuselo opravovat.
Co jsem zkoušel, tak tyhle vůle z výroby mají všechny STI, SPS, Buly, CZ, Glocky...až na custom snad všechy pistole, které se ve fabrice složí z dílů, co ten borec zrovna má na stole. A proto někdo má ty vůle větší, druhý menší. Ale jsou na sériovkách na všech. Je to logické. Těžko si za ty prachy bude někdo dělat práci s broušením z oversize dílů. Ale to určitě víš. No a já jsem ty vůle nechtěl. Jesli tomu správně rozumím, výměnou řetízku zmenší vůli na uzamčení a může tím ovlivnit délku uzamčení. Mě navařil materiál na plošky, které se dotýkají čepu,zachytu závěru. Dále na tu horní kostku v místě uzamčení do závěru nad vytahovačem a brousil plošky, které sedí na rámu. Proč, nevím. Zeptám se. Říkal něco o časování a správném odemykání. Ale tomu moc nerozumím. Nevím, kolik tam mám, ani kokikatka tam byla. Není to vidět. Musel bych asi rozebrat ten pin. Jinak dneska na střelnici s Aresama 125 grs soustřely 3,5-4 cm na 25m, měřeno na po 10 ranách :) Alsy 7cm, SB taky 7. Tovární 93 grs 4 cm.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#17 » stř 8. led 2020, 12:44

OndrasFM píše:1/...Byla na něm předozadní vůle
2/...výměnou řetízku zmenší vůli na uzamčení a může tím ovlivnit délku uzamčení.
3/ ...Mě navařil materiál na plošky, které se dotýkají čepu,zachytu závěru.
4/...Dále na tu horní kostku v místě uzamčení do závěru nad vytahovačem a
5/...brousil plošky, které sedí na rámu. Proč, nevím. Zeptám se. Říkal něco o časování a správném odemykání.....


1/ to se řeší návarem "hoodu" viz bod 4
2/ výměnou řetízku se mění hloubka uzamčení leda u Norinca a podobných krámů, co jsou zamykaný řetízkem namísto kulisou
3/ tak a tohle je o hloubce uzamčení s čímž souvisí výměna řetízku za delší, krom toho zrovna Bul tam snad žádný horizontální plochy z výroby nemá, jen opsanou kružnici frézou kolem osy link pinu
4/ viz 1
5/ tam je jen jedna ploška (barrel bed) a souvisí to s delkou řetízku - ono ta delší sestava musí mít kam uhýbat při odemykání

BTV u slušných výrobců je i seriovka na počátku dána oversize laufem a jde jen o to nakolik se kterýmu technikovi chce donekonečna ubírat po setinkách aby skončil včas na spodním okraji výrobních tolerancí a taky o tom kolik má času na sestavu, cena je daná katalogem ne tím kolik ten kus zabral času ve výrobě

bez vůle = sešprajcovaný kver = to není vizitka precizní práce, vůli má i kuličkový ložisko - musí

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#18 » stř 8. led 2020, 15:52

Díky za vysvětlení. Ty horizontální plošky viz 3) tam byly. Nebyla to kružnice. Ale teď jsou oleštěné v některých místech od zachytu závěru, čepu v místech, kde to navařil. To samé je vidět na té plošce viz 5). Když mi jí dával, ještě to dřelo, když se uzamykala. Říkal mazat a nechat si to sednout. Po 1000 ranách už téměř nepoznám, když přejíždí to místo, kde dřela. Jen mi občas nedovře po cca 150 ranách závěr. 9lbs vratná. Namažu a v pohodě. Na závodech jsem viděl člověka, co mazal po každé stagi.
Co si o tom miku myslíš? Jako o pistoli?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#19 » stř 8. led 2020, 15:57

Ještě pár fotek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#20 » čtv 9. led 2020, 10:03

OndrasFM píše:.......Co si o tom miku myslíš? Jako o pistoli?

že za ty prachy toho moc nevymyslíš a že bych u minoru raději šel do uplně obyč dvouřadýho základu na krátkým rámu
a rozdíl ceny vrazil do špičkovýho spoušťáku a šikovnýho puškaře, páč ty designový fíčury pramálo odlehčí a ani se mi moc nelíbí

jinak s těmi návary si mohl trochu víc pohrát


SDC11160.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#21 » čtv 9. led 2020, 16:30

Říkal, že to dělá na stroji. Nepoužívá ten přípravek (minifrézku umístěnou přes díru) a pak dobrušoval ručně podle otěru barvy. Tak to sice není tak pěkně lesklé, ale účel to plní dobře.
Já myslel, že krátký rám snižuje váhu na předku, což je kontraproduktivní vůči zdvihu zbraně,né? Naopak lidi si dávají wolframové tyčky, aby váhu na čumáku zvýšili.



dusky
Příspěvky: 34

Příspěvek#22 » pon 25. led 2021, 11:28

4mike - mozem sa spytat co je to za grip tape na vrchu zaveru? skate paska nalepena a orezana?

Co v minore z toho strielate? 124 alebo 147gn?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#23 » pon 25. led 2021, 15:13

ptáš se dobře ale špatný osoby, tu fotku jsem nepostnul já
ale k věci buď je to páska na skate nebo z kotoučku, co se lepí na schody proti skluzu (tesa)
ta skejťácká je lepší (z mé praxe)
já střílíval 140 fmj AP s RS12



dusky
Příspěvky: 34

Příspěvek#24 » pon 25. led 2021, 21:19

Uf, prepac ked som scrolloval som si pomylil OndrasFM
Dakujem za info

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#25 » úte 31. kvě 2022, 05:49

Trošku se zpožděním. Omlouvám se, nějak jsem 2 roky nestřílel. Griptape je od 3M, koupeno v Cesar shop ve Slovinsku. Drží výborně. Jinak nejlepší ,co jsem kdy měl, je páska se syntetickým korundem posypem, nevím ale kdo to dělá. Mám zbytek od kamaráda. Ta je nezničitelná. Musí se ale lepit sekundovým lepidlem.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#26 » úte 20. úno 2024, 17:43

Nějaké uživatelské info k SAS II Tac?
Mel jsem v ruce a moc se mi líbila, dokonce tak že o ní uvažuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů