Messerschmitt ME 1911

Původní i klony


Matchas
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 25. říj 2023, 16:38

Zdravím střelci, nemáte někdo bližší zkušenost či nějaké info o pistolích řady Messerschmitt? Na internetu minimální zmínka kromě pár videí na YT, tak snad to někdo už třeba měl v ruce...
(pro představu: https://www.defendia.cz/pistole/pistole ... stainless/)



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#2 » stř 25. říj 2023, 18:53

No mozna mi zacla davat smysl jedna vec co prolitla kolem...(?)

Kontolni otazka- kdepak se to vyrabi?



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#3 » stř 25. říj 2023, 18:57

Poprvé jsem ji zaznamenal dnes na FB a hned se tu objeví nový uživatel, co sdílí konkrétní odkaz.
Jo a k věci, je to Turek. :D



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#4 » stř 25. říj 2023, 19:20

Jsem si rikal ze ten "heinkel junkers focke-wulf" s tim bude souviset, ale zasmal jsem se, to jo.

Realne to je Tisas?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#5 » stř 25. říj 2023, 19:27

Taky jsem to dneska na FB četl. Vsadím se, že to s tím souvisí.
Ale jinak když se kouknete na cenu a co ta pistole má (rail, stavitelné hledí, oboustrannou pojistku, střenky z G10), tak kdyby to nebyl průšvih s kvalitou, kupce si to najít může.



Úderník
Příspěvky: 30

Příspěvek#6 » stř 25. říj 2023, 20:30

Nabízeli mi to u Harranta k prohlédnutí minulý týden. Ale já spěchal. Popadl jsem nějaké včelky a mazal do rachoty. Tak se tam ještě stavím. Vypadaly pěkně.



Matchas
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » stř 25. říj 2023, 21:42

Já nemám s tím zmíněným FB příspěvkem nic společného :lol: ale je pravda, že náhoda je to zvláštní :D každopádně já už dlouho vyhlížím "budget" 1911tku např. Girsan MC 1911, který si některé recenze nemůžou v dané cenové kategorii vynachválit a tady se nedá sehnat, a tenhle Messerschmitt se mu celkem blíží, tak proto se ptám :geek:



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#8 » ned 5. lis 2023, 22:12

Já jsem neodolal, a na doporučení kamaráda, který má s 1911 víc zkušeností, jsem ji pořídil. Je to Turek, podle kamaráda snad Tisas. Minimální vůle, všechno se postupně zabíhá. Uvnitř žádný stopy po obrábění, jako jsou vidět ve výrobcích nejmenované české firmy. Zatím máme za sebou stovku ran, zatím bez výhrad. Na cestě mám nějaké drobnosti, jako je magwel, světlovodná moucha a pružiny. Kdo si hraje, nezlobí :)



Luhu
Příspěvky: 6

Příspěvek#9 » úte 23. led 2024, 00:19

VláďaA, zajímalo by mě, jestli stále spokojenost s novou 1911 Messerschmitt, mohl by si prosím trochu poreferovat? Koupil si 1911tku v .45ACP nebo 9mm Luger, co třeba chod spouště, přesnost, spolehlivost atd. Taky uvažuju, že si ji pořídím, tak abych neměl zbytečnou cestu. Díky

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#10 » úte 23. led 2024, 08:36

VláďaA: A nevíš, má to teda něco společného s výrobou v Německu? Viděl jsem už totiž lidi co se "do krve" hádali, že to Turek není, často i u popisu zbraně prodejci píšou Německá kvalita a podobně.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#11 » úte 23. led 2024, 09:22

Podle všeho to vyrábí německá zbrojovka Waffen Schumacher. Na jejich stránkách o tom není ale ani slovo.
https://www.harrant.cz/znacka/messerschmitt/



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#12 » úte 23. led 2024, 11:01

@Sedmej pojem "nemecka kvalita" neni totez jak "vyrobeno v nemecku"
(a i u vyrobeno v ... je otazka do jake miry treba jen poskladano a pod...

Dal nekdo primou otazku prodejci jestli to je vyrobeno v Nemecku a dostal jednoznacnou odpoved? (ne jestli je vyrobcem nemecka spolecnost at uz jakakoliv (wafen schumacher/ nebo heinkel panther hetzer u-boot doenitz eichman parabelum stuka junkers blitzkrieg götterdämmerung arado hitlerjugend goering flak steiner ...


Edit, @sedmej, @jirkaCV staci cist

"...V současné době jsou produkty uváděné pod značkou Messerschmitt vyráběny v Turecku v partnerské zbrojovce.."

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#13 » úte 23. led 2024, 11:19

skagerak: OKa, děkuju.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#14 » úte 23. led 2024, 11:53

skagerak: To je tak, když to nedočtu do konce. Takže je to turecká pistole v německý kvalitě? :)



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#15 » úte 23. led 2024, 11:55

Asi bych bral v tuto chvili za proazanecze to je turecky vyrobek.
O kvalite se vyjadrit nedokazu, ani o tom jestli je kvalitni. ani o tom jestli je nemecka (at uz to znamena cokoliv)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host