Norinco 1911

Původní i klony
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#31 » stř 30. zář 2015, 14:23

Když se podíváš třeba na válečnou origo 1911, které se tu prodávaly v devadesátých letech tak ve zpracování asi moc rozdíl nenajdeš a materiálově bude možná Norník i lepší. Samozřejmě zbraně dělané pro civilní střelbu (nebo v civilní době) budou úplně jinde, zpracováním i cenou ale zas bych čínskou verbež úplně nezavrhoval.



qarter
Příspěvky: 12

Příspěvek#32 » stř 30. zář 2015, 18:20

;) marinakus-
měl jsem možnost pár orig.kusů držet v ruce,ať to bylo od Colta,nebo z Ithaky či Remingtona, a všechny byly líp opracované a měly chod spouště jako máslo.Leč měly to být pistole pro válečné účely,tudíž
(jak mi bylo řečeno)-životnost 500-1000 ran.Samozřejmě,že musely vydržet mnohem a mnohem víc.Však si je po válce sportovní střelci ve Státech kupovali-a upravovali-hromadně.Takže to srovnání pokulhává.Ale jak říkáš-když je trochu štěstí,tak i ta čínská pionýrka se už umí v té zbrojovce ohánět.Já a mí kolegové jsme docela spokojeni. ;)



qarter
Příspěvky: 12

Příspěvek#33 » čtv 1. říj 2015, 20:09

Jo a ještě jeden takovej postřeh ze střelnice.Vystřílel jsem tam všechny možný náboje.Asi čtvery nebo patery přebíjenky s různou laborací dokonce různých prachů.Ogivály olověné,ogivály pláště,komolý kužele,kužele se střižnou hranou atd.Prostě co několik domů dalo a kamarádi vymetli.Navíc asi ze třech různejch zásobníků.Mám na mysli výrobce.Vedle na stavu střílel kamarád, taky z Norka a podobnou melanž.A teď pozor!Všechno to vylítalo bez JEDINÉ zádržky!!!Jediné co se stalo,že zůstal závěr vzadu a v zásobníku byly ještě náboje.Ale to se stalo z těch asi dvouset ran dvakrát.Stačilo palcem vypustit závěr a jelo se dál.A nejspíš bych řekl,že to bylo rukama.Ale jinak to všechno šlo ven.A kamarád to samé.Tak si představuju,že má fungovat vojenská zbraň.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#34 » pát 2. říj 2015, 19:15

Na tom se naprosto shodnem. Ať jsem do Norníka nacpal cokoliv, nebyl problém.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#35 » ned 4. říj 2015, 05:05

Ani s tímhle nemůžu paušálně souhlasit. Vzhledem k přebíjení .45ACP jsem u jednoho čínského nepodarku měl potíž s municí blížící se maximální OAL pro tuhle ráži (XSE patrony bez potíží bralo). Hodnotit kvalitu zbraně porovnáváním se hromadnou válečnou produkcí je mimo (jak tu také zaznělo). Dát několik tisíc za něco s pár set ranou životností (kdybych měl brát ono porovnání vážně) a bez historické hodnoty nedává smysl. A stejně tak není třeba se holedbat tím, že zbraň sežere i vyrezlou druhoválečnou munici (s nadsázkou), pokud si jí neberu do zákopu. Vzhledem ke své zkušenosti (dosti podpořené i znalostmi ostatních skutečně střílejících s 1911) můžu jen zopakovat, že čínská varianta 1911 nemá kromě vzhledu (s výhradami) obvykle žádný atribut, proč si běžně jedinci 1911 kupují, tedy kromě onoho vzhledu například chod SA spouště, kvalitní základ pro stavbu sportovní zbraně (či rovnou sportovní zbraň) nebo historickou hodnotu, jedinou výhodou zůstává množství příslušenství a dílů, což ovšem není čínskou zásluhou. Díky tomuto (pokud ve fabrice blbě nesvrtali díry a zrovna se trefili do slušného materiálu) se dá i z číňana udělat poměrně pěkně fungující zbraň, ovšem v ten moment už je ekonomická výhodnost importu z rýžových polí minimálně rozporuplná...



qarter
Příspěvky: 12

Příspěvek#36 » ned 4. říj 2015, 20:27

Pane,já nepotřebuji abyste s něčím souhlasil.Já jsem řekl to co jsem řekl a za tím si stojím.Možná mám štěstí a mám podařenou zbraň.Já pouze konstatuji,že se stalo to a to.A nechci -jak už jsem řekl-dokupovat a montovat nějaké náhradní díly abych měl sportovní zbraň.Prostě a jasně-ta pistole JE hodně podobná válečné produkci a mohu se tak na ní také dívat.A to ,že není zmlsaná,to pouze potvrzuje ,že by to byla dobrá bouchačka do zákopu.Ještě k tomu porovnávání.Já jsem napsal,že jsem měl v ruce pár válečných výrobků.To je pravda.A že ty výrobky,ať byly z produkce jakékoli fabriky ve Státech,tak měly chod spouště prostě excelentní.Oproti Norkovi.To je prostě fakt.A protože mi jde hlavně o ten vzhled blížící se vzhledu ACPéčka druhoválečnému,tak jedinými díly které bych chtěl vyměnit jsou domeček bicí pružiny s okem na šňůru a kohout se širokým palečníkem.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#37 » ned 4. říj 2015, 23:31

Trochu ladění a velice spolehlivá zbraň, to je můj názor.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#38 » pon 5. říj 2015, 07:49

házení hrachu na zeď toť můj názor :-)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#39 » úte 6. říj 2015, 08:29

4mike: Přesně tak.
quarter: Já zas nepotřebuju, aby mi někdo říkal, co mám nebo nemám psát. Je mi šumák, co sežere Váš Norník, milej pane. Obecně jsou to prostě jebky, můžete se vztekat, můžete nesouhlasit, ale to je tak vcelku jedinný, co s tím naděláte, vážený. Důvody (a nikoliv ověřené na jednom kusu) jsem tu popsal. Fórum neslouží jen Vám, ale obecně pro sdílení informací a pokud tu někdo podává informace v lepším případě zkreslený úhlem jednoho kusu, je fér sdělit, že realita není zdaleka tak růžová...



vmartin
Příspěvky: 30

Příspěvek#40 » stř 4. lis 2015, 00:04

Ano jsou to jebky, a všichni co si to koupí jsou pitomci - přesně jak vy imrvére tvrdíte na všech fórech. Tady snad nejste admini, tak možná nedostanu ban jako jiní, jinde.
Na zdi si házejte co chcete, ale skutečně jsou lidé, kteří ač na to mají, prostě nedají 30 a víc tisícovek za kvér (podle Vás základní sportovní kvér "běžných jedinců" ), který všechno vydrží a je vhodný na soutěže. Protože (podle Vás těm "pitomcům" ) tento klon druhoválečné pistole bude třeba sloužit jen k tomu, aby si jednou za měsíc - a to ještě né v zimě, zašli na střelnici vystřílet 200 nábojů do papírového terče. Nemusíte mně to věřit, ale tento názor nezastávám jen já a pár odvážných, co se Vám - borcům tady odváží oponovat. Stačí se zeptat, kolik těch pistolí se už prodalo.

Plánoval jsem nákup nového Norka, samo že .45. Jenomže byly vyprodané, během čekání jsem objevil komisní norinco, které komplet předělal Zendl. Né pro ty úpravy, ale protože vypadá moc hezky, jsem ji vzal. Po poštelování spouště už nekulometí a -světe div se, střílí. Za mně jde o super napodobeninu původní předlohy - která se sportovní pistolí neměla vůbec nic společného. Na ty Vaše suprsportovní takyklony "běžných jedinců" jsou tu jiná vlákna.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#41 » stř 4. lis 2015, 09:24

hrdinný oponente (zarytý nesportovče)
1/ Zendlovy předělávky stály i přes pade :lol:
2/ jiný vlákna jsou na jiný kvéry a tohle pokud se nepletu je o norinco 1911
3/ kde Tě kdo a zač nakrmil banány, ať víme s kým máme tu "čest"

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#42 » stř 4. lis 2015, 09:37

4) držte se tématu a odpusťte si osobní výpady, platí pro všechny zúčastněné

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#43 » stř 4. lis 2015, 11:00

Hezký čtení tohoto vlákna teda ..., byl jsem názoru, že střelecká veřejnost je kultivovaná ... no, až na vyjímky, říkám to neadresně, ať si to každý přebere jak chce. Přidám svůj názor, předem, nevlastním Norinco, jsem majitelem ČZ Shadow, Walther PPS a Glock. Takže nehodnotím Norinco z pohledu někoho kdo nemůže srovnávat. Kamarád má Norinco klon SIG 226. Kupoval asi před třemi lety. Nijak neladil. Dal mi na střelnici vystřelit. Subjektivně, normální služební zbraň. Mechanické opracování opravdu není na úrovni SIGa, ale taky nestojí 30 litrů ale 9. A s tím, si to člověk kupuje. Kolega s tou 226 nastřílel už hodně a nemůže říct křivého slova. Kamarád je dlouholetý střelec, policista, zbraní mu rukama prošlo hodně. Říkal, že "za ty prachy dobrý", věřím mu. Osobně si taky nemyslím, že by to byl zase takový krám, samozřejmě, nemůžete srovnávat zbraň za 10 litrů se zbraněmi za 25-30.

Norinco 1911 !!!

sided



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#44 » sob 7. lis 2015, 23:13

Mám Norníka cca 15 roků, lehce upravená spoušť puškařem, žádné problémy.
Nemyslím si, že vlastním jebku ! Komu se nelíbí, tak jí nemusí mít, ale to není můj případ.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#45 » úte 24. lis 2015, 22:14

Mohu se přidat... I když jenom 5 let - žádné problémy a papá vše....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů