1911-cocked and locked-únava pružin?

Původní i klony
Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » ned 24. lis 2013, 21:08

Jako nováček v 1911 se ptám - má každodenní cca 10ti hodinové nošení ve stavu "nataženo a zajištěno" po dobu mnoha let nějaký podstatný vliv na únavu (vadnutí) bicí pružiny? A jak je to zároveň s únavou zásobníkové pružiny (ládován plný stav 8). Ono totiž každý den ráno páskovat 2 zásobníky a večer opět vypáskovávat člověka baví pár týdnů a pak už na to... víte co. :mrgreen:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 25. lis 2013, 01:12

Koukám, že debata o únavě pružin se nikdy nepřestane opakovat :D .
Jsem přesvědčený, že kvalitním pružinám stlačení příliš nevadí. A i kdyby - pružiny stojí pár stovek a výměna je poměrně jednoduchá. A jelikož s nošenou zbraní určitě pravidelně trénuješ, můžeš včas rozpoznat, kdyby pružiny začínaly ztrácet svoje vlastnosti.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#3 » pon 25. lis 2013, 02:37

co sem cet tak pruziny se unavuji tim ze se stlacuji a roztahuji a ne kdyz jsou v jedne poloze... proste cim vic cyklu tim horsi stav... ale jestli je to tak doopravdy nemam vyzkouseno



Návštěvník

Příspěvek#4 » pon 25. lis 2013, 18:45

Asi tak, proč řešíš pružiny za cenu krabičky nábojů? Mimoto neustálým ohmatáváním a páskováním zásobníků a stejných nábojů jim taky pomůžeš.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#5 » pon 25. lis 2013, 18:59

Nosil jsem 1911 v režimu CaL několik let, ráno natáhnout kohout, zajistit a na pásek. Večer odjistit a vypustit kohout. Když jsem šel ma střelnici tak jsem zásobník vystřílel a znova napáskoval. Pořád ten samý protože 7čku jsem měl jen jednu, nikdy žádný problém. Neměnil jsem ani mainspring ani brko v zásobníku.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#6 » pon 25. lis 2013, 19:57

Děkuji všem za info, uklidnili jste mě. Čili závěr je moc to neřešit, pružiny to vydrží... :) Když člověk je takový citlivka na ty své kovové mazlíky - to asi všichni tady chápete... :lol:

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#7 » úte 26. lis 2013, 08:09

to nejpodstatnější jsi vynechal, co to jsou za pružiny ?

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#8 » úte 26. lis 2013, 17:00

Myslíš materiálově nebo geometricky (listová, vinutá, tažná, tlačná, splétaná...)? Nevím, nerozebíral jsem zbraň. Ale je to SW 1911PD, ráže .45ACP. Podívám se do manuálu...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » čtv 28. lis 2013, 08:55

OK já narážel na to, že jsi nezmínil výrobce
kdysi jsem potkal 3packu z Norka a ta šla doohýbat průvanem,
čili takhle "kvalitní" péra bych z režimu raději C+L vyřadil

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti