Smith and Wesson 1911

Původní i klony
Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pát 27. úno 2015, 13:00

Trochu se sice vzdalujeme od tématu, ale neodolám přidat komentář:
1911 je dnes zbraň pro nadšence. Oproti plasťákům má sice některé objektivní nedostatky, ale při střelbě se odmění neopakovatelnou bodovou spouští, klidným průběhem zpětného rázu a přirozenou ergonomií. 1911 se prostě musí zažít. Vyzkoušej si nějakou 1911 od rozumného výrobce na střelnici a uvidíš, jestli tě chytne. Ale pozor, bývá to pak doživotní postižení :D .

Pokud chceš pistoli s railem, nemusí to být katastrofa ani z pohledu estetiky. SW i další výrobci dělají i "taktické" modely http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... rrorView_Y . Dodatečné montáže, jako třeba ta uvedená výše, jsou fakt zlo.

Úpravy: pokud vůbec budeš potřebovat upravovat spoušť nebo cokoliv jiného na 1911 za > 25 000,- , měl bys sakra dobře vědět co, proč a jak chceš měnit. Někteří z majitelů 1911 v téhle fázi už o zbrani ví tolik, že práci zvládnou sami, ostatní to svěří dobrému puškaři.
Systém pojitek: ano, je pár lidí s divně tvarovanými pazourami, kteří tvrdí, že jim dlaňovka při úchopu spolehlivě neodjišťuje. Koneckonců není tak těžké a neobvyklé vyřadit ji z provozu. Většína s tím ale problém nemá.
Zato manuální palcová pojistka je obzvlášť na moderních klonech nepřekonatelná. Při správném úchopu prakticky neexisuje možnost jejího neodjištění.
Když už jsem nakousl spoušťový mechanismus a pojistky, doporučuju vybírat pistoli bez blokace zápalníku.

Líbí se mi výrok Boba Morana: "So it’s heavier, requires more maintenance, holds only eight rounds and costs four times as much? I’ll take two.” - Takže je těžší, vyžaduje víc údržby, má zásobník jen na osm ran a stojí čtyřikrát tolik? Vezmu si dvě. 8-)



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#17 » pát 27. úno 2015, 14:21

Díky, za odpovědi. Myslím, že ji koupim! :-)

A výrok je bezkonkurenční!



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#18 » ned 8. bře 2015, 13:39

Tak nakonec jsem sáhl po značce RUGER, SR1911. Vedle také CZ 50 :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



-recon-
Příspěvky: 104

Příspěvek#19 » sob 9. zář 2017, 11:54

Koupil jsem SW 1911 target z druhé ruky a jsou pochroumane šroubky co drží střenky. Co jsem četl, tak materiál je bláto. Nemáte tedy nekdo zkušenost kde je v ČR sehnat? Aby to mělo stejně parametry závitu, hlava je mi jedno.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » sob 9. zář 2017, 14:11


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů