Coonan .357 Magnum

Původní i klony
Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#1 » pon 28. bře 2016, 20:45

Zdravím všechny, chtěl bych si opět po letech pořídit pistoli na bázi 1911 a do finálního výběru jsem zahrnul STI Tactical SS 4.0 v 9para nebo Coonan .357, kterou byste volili a proč ?

1518648_693283904044564_133444581_o.jpg

TacticalSS4_14_1a.jpg



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#2 » pon 28. bře 2016, 21:28

Na co tu zbraň chceš? Jestli chceš pravidelně a hodně třílet kup si devítku. Pokud se chceš vytahovat velkou ranou kup si 357... :-) Teda 357 magnum se jestě hodí jako záložka, pokud chceš střílet velké šelmy... Jiný význam nevidím. Ale možná na to koukàm z moc sportovního pohledu...

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#3 » úte 29. bře 2016, 05:58

No vytahovat se velkou ránou nepotřebuji :D Chci si udělat radost a střílet chci také jen pro radost a soutěžní ambice již nemám. No a po těch 25 letech co mám ZP jen řeším, jaký technický rozdíl, jestli významný mezi uvedenými zbraněmi je :) Měl jsem několik devítek a kdysi i jednu .45, ale tohle je pro mě nóvum. A protože o kvalitě STI nepochybuji šlo mi o srovnání s Coonanem proto, že jde o zbraň málo rozšířenou. Navíc do něj jde používat .38 střelivo, takže rozdíl v ceně vůči 9para je malý.

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#4 » pon 18. dub 2016, 20:29

Tak jsem si k dvacátému výročí vlastnictví ZP nadělil dárek a ... a Coonan je doma :) Ve středu pro techničák a pak rovnou na střelnici :lol:

IMG_5265.jpeg

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#5 » pon 18. dub 2016, 20:48

Krása, přijmi gratulace :-) Btw, kde jsi nakoupil? Ani jsem nevěděl, že se do ČR dováží...

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#6 » pon 18. dub 2016, 21:08

Jel jsem služebně do Pardubic a cestou jsem se zastavil v Zeleném sportu, který je i dovozce. Dámy v kancelářích na mě trochu koukaly ... "my tady nemáme běžný prodej" ... ale když jsem řekl co chci, tak byly milé a s úsměvem vše proběhlo za dvacet minut :)

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#7 » ned 8. kvě 2016, 16:25

Tak jsem se dnes po třech týdnech, kdy mám Coonana doma, rozhodl napsat svoje první ucelenější dojmy :)

Rukama mi za dvacet let, co mám ZP prošlo ledacos, včetně několika Coltů 1911 ještě z válečné produkce, také jsem několik let měl Gold Cup National Match, který mi ještě ladil Zendl st. Tolik moje zkušenosti s 1911.

Všechno to ale bylo v první dekádě mého střeleckého života. Pak jsem si dalších deset let nepořídil nic, na střelnici chodil pomálu (celkem asi tak 10x za deset let) a věnoval jsem se jiným zábavám a především práci ... pauza na střílení dlouhá, vím to. Ale s postupujícím věkem se posouvají i priority a člověk se rád vrací ke starým koníčkům, které mu připomínají mládí, navíc tím spíš, že sleduji jak dnes mává zbrojním průkazem kde kdo.

Znovu jsem se na střelnici začal častěji objevovat před třemi lety. Někteří staří známí mě dokonce nepoznali :D Pořídil jsem si PPK a S&W36 a myslel, že bude klid. A pak jsem zjistil, při náhodném procházení netu, že se do česka dováží znovuobnovený Coonan .357, který jsem jako mladý jinoch obdivoval, ale nečekal jsem, že mi někdy vůbec přijde pod ruku.

Majitelů této zbraně je v česku pomálu, alespoň já nikoho osobně neznám. I proto jsem nákup docela dlouho zvažoval.
Takže jsem načetl zahraniční fóra, pár týdnů si nechal na sklidnění, jestli mě to nepřejde ... a nepřešlo. Zajel jsem do Zeleného sportu a bylo upečeno.

Dojmy jsou veskrze pozitivní, pro srovnání jsem si dnes na střílení půjčil klasickou .45 R1 od Remingtonu. Velikost Coonana je oproti ostatním 1911 tak 10% větší na všechny strany. Přes to všechno se mi pistole drží výborně, rukojeť je plochá a nikde netlačí. Ovládací prvky, pojistka i záchyt závěru jsou výborně vyřešeny a pistole se ovládá perfektně. Na zahraničních fórech se majitelé vyjadřovali, že Coonan je nejzábavnější pistole, z kategorie klonů 1911, kterou kdy stříleli. Musím to jen potvrdit.

Zatím jsem nastřílel cca 500 ran. Nepotkala mě ani jedna nepříjemnost, žádná zádržka, takže spokojenost ☺

50ks .... Fiocchi 110grs Black Mamba
- nejpříjemnější rána, mohutný plamen z nespáleného prachu ☺
50ks ...... S&B 158grs SP
400ks ... S&B 158grs FMJ
- subjektivně o 15% větší rána než BM, obě verze S&B jinak bez rozdílu

V porovnání s R1, je výstřel z Coonana mnohem příjemnější, zpětný ráz plavnější. Přesnost je, alespoň co já moho posoudit, u Coonana lepší. R1 ,zánovní kus, mi střílela na 25 o pár cm níž než jsem čekal. Nakonec jsem to musel řešit mířením výš. Coonan střílí na flek ☺

Zpracování Coonana je perfektní, vůle minimální, povrchovka dokonalá. V balení dostanete dva zásobníky, olejíček, zámek, přívěšek s uvnitř ukrytými špunty do uší s tyčkou pro stahování zásobníku pro snadné nabíjení (to ale není potřeba, jde to překvapivě snadno. Navíc je zde slabší vratná pružina a tím se otevírá možnost střílet i .38 special ... ale to jsem zatím nezkoušel.

Co dodat ? Jsem rád, že jsem do Coonana šel a můžu ho doporučit. Na EDC to není, ale zábava na střelnici to bohatě vynahradí. A cena ? Prostě taková jaká je, a protože rakev nemá kapsy, nemá cenu šetřit do polštáře ... to myslím, říkal i ten pán z ČNB, co se jmenuje podobně jak šicí stroj :D :D :D

Pár fotek, včetně výřezu terče stříleného na 25m, modré jsou 357 (6x ... sedmá mi uletěla, potom co mi horká hilzna spadla za tričko :D ) a červené 45(7x).

Děkuji za pozornost ☺

IMG_5263.jpeg

IMG_5310.jpeg

IMG_5313.jpeg

IMG_5315.jpeg

IMG_5316.jpeg
Naposledy upravil(a) MakeaNui dne ned 8. kvě 2016, 16:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#8 » ned 8. kvě 2016, 16:33

obdivuju vždycky ty vaše terče. já na 25m jsem rád, když najdu v papíru díru ....

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#9 » ned 8. kvě 2016, 17:35


Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#10 » stř 11. kvě 2016, 18:03

Tak jsem neodolal a z poza moře pořídil nový střenky. První dojem super :)

http://www.stonercnc.com

IMG_5325.jpg

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#11 » stř 11. kvě 2016, 18:13

Krásný kousek. Za mě + za hezčí spoušť, než na fotce, kdy jsi ještě vybíral. Nikdy jsem na 1911 moc nebyl, připadnou mi oproti ostatním pistolím jako "neopracovaný kus železa", což je ale právě to, co je dělá takovými, jaké jsou a myslím, že už se mi právě proto líbí taky :-)

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#12 » pát 28. dub 2017, 09:32

No já teda nevím, ale opravdu jdou použít do pistole 357 osmatřicítky? Délka je rozdílná, do válce revolveru budiž, ale tady je nábojová komora . . . Ale neznám konstrukci této zbraně, tak když to říkáš . . . Jinak zbraň je to pěkná, ale nosit se asi nedá na rozdíl od klasické 1911ky.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#13 » pát 6. říj 2017, 19:43

No, MakeaNui, od dubna žádná odpověď, že by počáteční nadšení vyprchalo? Chtěl jsem hlavně vědět, jestli jdou v Conanu opravdu použít náboje ráže 38. Ne,že bych si ho chtěl pořídit, ale zajímá mě to z konstrukčního hlediska. No a co se týká srovnání s Remingtonem R1, no nevím, mám ho pár let a střelba z něj je velice příjemná. Nějak mi neštymuje, že by nadupaná 357ka byla oproti 45ce kultivovanější. . . . .



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#14 » pát 6. říj 2017, 22:52

Silnější .38 spl v Coonanu jdou, ale je potřeba vyměnit vratnou pružinu, jinak pistole nepřetáhne. Píše to i výrobce. Pokud je dobře udělaná komora, tak by to neměl být tak obrovský záhul oproti tlakům, které vytváří .357.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#15 » sob 7. říj 2017, 09:40

U havarii so strelivom .38 v revolveroch .357 nieje problem s velkostou tlakom, ale s krivkou jeho narastu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů