SIG 1911 vůle vyhazovače

Původní i klony


SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#1 » pát 19. srp 2016, 10:56

Přeji všem hezký den, před pár dny jsem si pořídil svou první 1911ku, konkrétně SIG SAUER 1911 TAC PAC, se zbraní se chystám na střelnici o víkendu, zatím jsem jí jen řádně vyčistil od konzervantů a promazal, během čištění jsem zaregistroval, že se nepatrně hába vyhazovač nábojnic ze strany do strany. Vůle je tam sice malá, nicméně je tam a nejsem si jistý, zda je to tak v pořádku.

Co jsem pročítal zahraniční fóra, tak se kloním spíše k tomu že to v pořádku není, především kvůli eventuálnímu zvětšování vůle po tom co zbraní projde pár set nábojů, opravdu nerad bych u zbraně za 33k poničil rám. Rád bych se zeptal na váš názor, má cenu řešit to jako reklamaci? Nebo jsou vůle ve vyhazovači běžné?

Dále jsem zjistil, že u kohoutu došlo pravděpodobně k chybě ve výrobě, jedna jeho strana má sraženou hranu, druhá nikoli. Předpokládám že to tak není záměrně?

Video vyhazovače.
https://youtu.be/Veo1HFB4Hng



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#2 » pát 19. srp 2016, 12:44

Někteří výrobci dávají pružný čep( je dutý ), jako jistící čep vyhazovače.Má to své výhody a i negativa. Výhoda je,že vyhazovač není tak namáhán,nevýhoda - příliš velká vůle může mít za následek mírnou deformaci v místě usazení vyhazovače. Na mé první 1911 měl také minimální vůli,nastřílel jsem tak kolem 20 000 ( 9x19 )a vše fungovalo v pohodě,pak jsem čep prostě vyměnil za plný. Pokud jde o kladivo,je to zřejmě jen kosmetická záležitost,ale u zbraně za takovou cenu by se neměla vyskytovat.



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#3 » pát 19. srp 2016, 13:14

Díky za info, napsal jsem ohledně obou věcí i přímo do SIGu tak uvidíme co mi na to řeknou, čep je použit durtý. Druhá věc je jistě jen kosmetická, srazit hranu bych zvládl asi i sám, nicméně spíš přemýšlím jak obě věci řešit/neřešit, vzhledem k ceně zbraně mě trápí poměrně dost oboje, za takové peníze už člověk čeká bezchybné zpracování, 1911ka je nádherná, i s tím že je náročnější na zacházení i údržbu než nějaké plasťáky se mi zamlouvá, rád budu akceptovat i jednou tak vysokou cenu, ale očekával bych zkrátka perfektní kvalitu, a nerád bych se dočkal třeba vymletého rámu v místě usazení vyhazovače, počkám na vyjádření SIGu a uvidím zda bych pak od prodejce nevymohl alespoň nějakou slevu za ten kohout.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#4 » pát 19. srp 2016, 13:50

Vyhazovač nic nevymele,kladivo je na na reklamaci,případně na slevu. Držím palce.



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#5 » ned 21. srp 2016, 13:00

Tak po střelbě, kdy zbraní prošlo cca 120 ran, se vyhazovač uvolnil ještě více, nyní se již výrazně hýbe ve všech směrech, což se mi tedy skutečně nezamlouvá, tedy půjde na reklamaci, jak s kohoutem, tak kvůli vyhazovači. Během střelby jsem 2x zaregistroval předčasné zachycení závěru a jednou se závěr nezachytil po posledním výstřelu, nešel zachytit ani ručně, po vyjmutí a opětovném vložení zásobníku již zachytával závěr normálně. Takže zvažuji zda řešit i tyto problémy, nebo počkat zda problémy nezmizí až se zbraň zaběhne.

Každopádně jsem zbraň při čištění pro jistotu důkladně prohlédl a trošku mě zarazily stopy po obrábění v závěru, kolem výhozového okénka. U žádné zbraně co jsem měl jsem je zatím nepozoroval, tím spíš ne u SIGu, který je známý perfektním zpracováním. Už jsem mírně paranoidní a říkám si, zda jsem zkrátka nenatrefil na mizerný kus.

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů