Vůle závěru

Původní i klony
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#16 » pon 21. říj 2019, 13:18

Střelec píše:.... Ale toto asi situaci na frontách neovlivnilo. :)....

s ohledem na to že na každýho oficíra s precizně vyrobeným Coltem připadalo statisticky cca 500 mužíků se špaginem
tak nemohlo ani v teoretické rovině, páč by sotva unesl střelivo :lol:



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#17 » úte 22. říj 2019, 16:16

Jen pro představu. DW Valor cca 2000 vůle 0. Zbraň se kterou jsem měl nejlepší mirenku. Ale, pokud mě paměť neklame, dodával Kimber model pro americké zvláštní jednotky měli zbraně naschvál zvětšené vůle...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#18 » úte 22. říj 2019, 18:48

:-D 2000 ran, to neni zbran ani zabehnuta.
Jedine ak tie americke shity zo zinkovej zliatiny.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#19 » stř 23. říj 2019, 08:56

Řekl bych, že pro armádu to má větší vůle, aby tomu nevadil bordel.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#20 » stř 23. říj 2019, 10:33

ono vyrobit kuličkový ložisko v čínských vůlích je taky řádově levnější než v německých ale nikdo si ty volný šmejdy nedovolí prezentovat jako výhodu pro špinavý provoz :-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#21 » čtv 24. říj 2019, 08:42

Kolik ty máš prosím skutečných zbraní, že si dovolíš uvést názor, že menší vůle ve vedení je u vojenské zbraně výhodou a odolává lépe zněčištění?? Vždyť je to přesněnaopak.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#22 » čtv 24. říj 2019, 09:14

Do debate o vulich se zapojovat nebudu, ale..
, pocet zbrani ke kterym ma nekdo aktualne vlastnicky vztah je nepodstatny...
A 4mika fakt nepodezirej ze o kverech nic nevi

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#23 » čtv 24. říj 2019, 09:29

Ok, pokud o zbraních něco ví, tak nemůže srovnávat nesrovnatelné. U laděného speciálu malé vůle na střelnici nevadí, naopak jsou žádoucí z mnoha důvodů. U vojenské zbraně je to naopak (tam by malé vůle způsobily brzkou nefunčnost). Závěr na rozdíl od ložiska neutěsníš, vždy tam něco nateče. Toť vše co jsem k tomu chtěl říct.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#24 » pon 17. led 2022, 14:53

1911tek jsem za poslední dvě dekády vystřídal takových devět, mezi nimi 3 Colty (XSE, MK IV a teď naposledy O1911C aka Government Classic) a všecky měly poměrně volné slícování závěru a rámu. Colt to tak dělá údajně schválně, že to lépe funguje (a navíc se s tím nemusí nikdo ručně spasovávat, že). Naopak jsem měl Springfield Custom Loaded, Range Officer a Trophy Match, které měly vůle menší, ačkoli stále rozeznatelné (Trophy Match se blíži Coltům), Dan Wesson Commander Classic Bobtail a STI Guardian - ty byly téměř bez vůlí rámu v závěru a konečně Kimber KHX Ultra - též bez vůlí, ale tam to "dotěsnila" štědrá vrstva povrchovky na hliníkovém rámu, které se poměrně rychle ošoupávala.

Závěr jsem si z toho pro sebe vyvodil ten, že těsně spasovaný závěr a rám u 1911 moc pěkně vypadá, je to známka toho, že to skládal někdo, kdo to umí, u high-end 1911 bych očekával minimállní vůle.

Je tu ale jedno ale - zatímco Colty a Springfieldy mi chodily bez problémů s jakýmkoli přebíjeným olověným střelivem s různámi typy střel, od 200GR SWC, 200Gr komolý ogivály až po 220gr hardball s dutou špičkou, třeba takový Dan Wesson mi nechtěl fungovat spolehlivě s ničím jiným, než klasickým hardballem (de facto ogivál se sférickou špičkou). U Guardiana mi také chvíli trvalo, než jsem vychytal profil střely a délku náboje, které v tom chodily spolehlivě (ale byla to 9luger).
Čili u produkční 1911, kterou neměl v rukách zkušený puškař, mě vůle rámu a závěru (v rozumných mezích) netrápí, naopak je to pro mě dle zkušenosti méně laborování se střelivem, aby to chodilo spolehlivě.
Třeba zmíněný Colt XSE mi podával i prázdné hilzny, normálně šlo ručně protočit celý zásobník. To mi žádná jiná 1911 nedovolila. Než se někdo začne zamýšlet k čemu je podávání prázdných hilzen - k ničemu! Ilustruje to, že geometrie skluzavky, náběhu do komory v kombinaci s vůlemi závěru a rámu umožnila i tenhle párty trik, nic víc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů