Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1261 » pon 6. črc 2020, 08:05

.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1262 » pon 6. črc 2020, 13:29

Strejda dremel si poradi :-). Obrousit a je to. Ocelova spoust je o dost rovnejsi, s vice zbrousenou hranou bys to mel urcite pohodlnejsi.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1263 » úte 7. črc 2020, 08:43

No, popravdě nejsem zastáncem úpravy čehokoliv funkčního na zbrani, v jiných věcech se vrtám hodně, ale zbraň je věc, kterou prostě neupravuji čistě z bezpečnostních důvodů. Vyrobili ji odborníci a ti moc dobře vědí, proč je to zrovna tak nastaveno. Spíš jsem chtěl vědět, jestli s tím má problém ještě někdo jiný. Na ty různé úpravy mám asi podobný názor, jako je na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=M_yIqKRZcp8

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1264 » úte 7. črc 2020, 22:38

Kdyz je uprava provedena dobre nekym kdo tomu fakt rozumi, pak je 100 % bezpecna stejne jako original. Zrovna na P30 se to da velice snadno demonstrovat - udernik proste nejde zamacknout (tuzkou nebo malym sroubovakem apod), dokud kohout neni zhozen z ozubu. Blokace je 100 % funkcni a zabira az v bode odpalu jako original. Plus takto upravene zbrane maji dokupy za sebou stovky tisic ran a spolehlivost je stejna jako original. A to nemyslim jako reklamu, jen jako vylepseni jinac velmi mizerne vojenske spouste. P30 je fakt tezka na strelbu i pro celkem zkusene strelce. A ani ta spoust to nevyresi uplne, je to nekde jinde proti tovaru, ale ja treba s tovar Gen5 Glockem nastrilim na rychlost minimalne o tretinu lepe (lepsi soustrel a zadne strhavani) a to mam natom par set ran, ne deset let jak na tricine (holt fyziku a biomechaniku ruky nejde nijak odrbat a zadna pistole s vysokym zaverem a standartnim uhlem se nikdy nebude chovat tak jak cihla, ale pozna to jen opravdu zkuseny strelec coto fakt umi dobre drzet). Paradoxne vsechny ty superergonomicke rukojeti, nad kterymi se vsichni tak rozplyvaji jsou realne vic na skodu, nez k uzitku. Trvalo mi to hodne dlouho, ale uz jsem k tomu taky dospel.
Ale to je na delsi povidani a na jine tema a hlavne bezpredmetna diskuze, kdyz realne vetsina beznych uzivatelu vubec nic nepozna, zadne rozdily a ridi se jen nejakymi pocity pri drzeni pistole doma na gaucu, ne realnymi vysledky pri narocnejsich drilech idealne za pohybu a na cas (ne mirenem pifani do terce na pet ci deset metru).

Nazor namachrovaneho saska, ktery prevzal vsechny svoje radoby moudra od jedne z nejvetsich americkych parodii na samozvane instruktory (James Yeager) a ktery realne umi jen par z kontextu vytrzenych davno zastaralych nesmyslu a to jeste blbe, je ponekud irelevantni... nic neumi, tak uci to co neumi :-D. To je Yeagerovic motto. Pak mu tam jeho zamestnanci hazej gverama o zem a prostrelujou klientum auta, nebo tlaci vozickare pet metru pred ostatni strilejici totalni amatery (zadny zkuseny rozumny strelec by nesel na kurz k Yeagerovi). Yeagera jsem kdysi pro pobaveni celkem sledoval...nektere ty jeho hlasky jsou uz doslova legendarni.

Pokud se chces neco naucit, tak se podivej na opravdove instruktory napr. Tu Lam (Ronin Tactics) - 23 let v Delta Force, nespocet realnych bojovych akci a neuci zadne zastarale neefektivni sracky (jak maj amici a nejen oni v oblibe), dobre vysvetluje, jeden z mala co je schopen komplexne a rozumne vysvetlit biomechaniku lidskeho tela pri strelbe (a nejen pri te, je to stejne pri jakekoliv fyzicke cinnosti) a nenuti lidem 30-50 let zastarale neefektivni veci a vyladene zbrane mu ocividne nevadi viz jeho Glock ci ARko - protoze to co tvrdi Yeager a jeho cesky klon je samozrejme v dnesni dobe naprosty nesmysl.

Paranoicky strach z upravy zbrane ci nezajistene pojistky ci jeji nepritomnosti ci naboje v komore je jen psychologicky prvek a realne v podstate nesmysl - denne mijis tisice aut, ktere by z tebe udelaly mastny flek ve zlomku vteriny a jsi od nich metr ci metr a pul a nevadi ti to jen proto, ze jsi nato proste zvykly. Ale jelikoz lidi nejsou schopni se pruzne adaptovat a prizpusobit novym vecem (pistole bez archaicke mechanicke pojistky, ci naboj v komore apod), tak furt maj ztoho spatny pocit, ale jine veci na ktere zvykli jsou a ktere jsou 100000 x nebezpecnejsi a kterym jsou vystaveni dennodenne jim nevadi. Ta tvoje pistole proste nevystreli dokud to nezmacknes, ale zrovna vsechny ty auta na silnici te zabit muzou, i kdyz v nich nesedis. Protoze selze cizi lidsky ci mechanicky faktor atd.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1265 » stř 8. črc 2020, 06:00

Ale jo, já jsem třeba za nošení v komoře, konkrétně u této zbraně vím jak je to spolehlivé, ale zasahovat do spouště se mi fakt nechce, uvidíme, možná ještě časem změním názor. Nemám paranoický strach z úpravy, ale taky jde třeba o záruku. Já jsem z ní střílel zatím jenom v prodejně, teprve dneska si jdu pro průkaz tak už se těším, až ji zaběhnu. Na té ergonomii taky něco bude, Glock G5 má primitivní držení oproti právě H&K, ale kupodivu mi to přijde při střelbě jako výhoda. Sice se mi Glock nelíbí vzhledově a odrazují mne ty špatné zkušenosti s hlavní, ale stejně o něm uvažuji jako o dalším nákupu, má něco do sebe.

Popravdě některá ta videa toho maníka jsou fakt mimo, třeba jak předváděl začátečníkům střelbu na terč, pak jenom zvednul nabitý lauf vzhůru a řekl ženský, ať jde s kamerou k tomu terči zblízka to natočit...



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1266 » úte 14. črc 2020, 08:10

Ještě taková maličkost, pokud si koupíte P30L se závitem, tak budete mít délku hlavně o 1mm delší, než povolují pravidla IPSC...



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#1267 » úte 14. črc 2020, 08:38

A právě proto ani není pro potřebu divize Production P30L SD uvedena v Production Listu. Ale dá se s tím střílet Standard ... A nebo Open ;)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1268 » úte 14. črc 2020, 21:22

Každopádně jít s P30 (jakoukoliv) do IPSC je pro jen opravdové srdcaře :-))



Karpi
Příspěvky: 19

Příspěvek#1269 » úte 14. črc 2020, 23:03

A proč? Není na to dobrá?



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#1270 » stř 15. črc 2020, 05:53

P30 je perfektni zbran, spolehliva, kvalitni a jako sluzebni kver je plne dostacujici. Ale na nejake extra zavodeni, to proste neni z konstrukcniho hlediska a chovani zbrane zrovna idealni volba. Proste tahle zbran, je konstruovana pro sluzebni sektor.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1271 » stř 15. črc 2020, 06:52

Hm, všichni to tu ladíte na přesnou střelbu, co nejkratší reset atd. a nakonec se vůbec nehodí na závody...

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1272 » stř 15. črc 2020, 09:00

Ztotožňuji se s tím co napsal KapitánPacička. Je to prostě kočka, kterou si chceš mazlit, dříč do války a nejtěžších podmínek, jeden z nejspolehlivějších kvérů vůbec, ale na olympiádu to nikdy nebude. Má své konstrukční limity :-).



Karpi
Příspěvky: 19

Příspěvek#1273 » stř 15. črc 2020, 10:17

OK, to beru. Pro mně je prorita co největší spolehlivost, kvalita zpracování a výdrž všech součástí..:)



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#1274 » stř 15. črc 2020, 17:50

ExHaust píše:Hm, všichni to tu ladíte na přesnou střelbu, co nejkratší reset atd. a nakonec se vůbec nehodí na závody...


Je videt, ze jsi zcela nepochopil, proc lidi ladi zbrane. Jen tak na okraj, jestli nekomu se libi kvalitni zpracovani HK, dobra ergonomie tehle pistole, spolehlivost, tak si ji koupi ;) Ovsem spoust muze nekomu vadit, proto si necha spoust trosku "vymazlit" aby byla dle jeho predstav. Vetsina mistnich strelcu, strili spise rekreacne, pripadne nejake zavody LOS.., kde tato zbran i v zakladu, je plne pouzitelna bez omezeni, a jde pouze o kvalitu strelce.

Ovsem, pokud chce nekdo strilet IPSC, kde kralujou podstatne jine zbrane, tak s P30 vzdy bude mit horsi vysledky, nez treba s nejakym CZ 75 Shadow v zakladu.

Ocividne mas pouze teoreticke znalosti, protoze kdyby sis nekdy strelil z ruznych zbrani, tak pochopis, proc to takhle proste je.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1275 » čtv 16. črc 2020, 05:27

HawkCZ píše:Každopádně jít s P30 (jakoukoliv) do IPSC je pro jen opravdové srdcaře :-))


Jsem srdcař !!! :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti