Duty vs 75 compact vs ostatní

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 22

Příspěvek#1 » čtv 14. dub 2011, 15:57

Potřebuji poradit. Nevím jestli už tu někdo podobný dotaz měl, ale nic jsem nenašel. Jsem začínající střelec (zatím student -> omezené fin. zdroje)

Osobně mám malou zkušenost se střelbou z krátkých zbraní (cca 100 ran)

nejvíc se mi líbí CZ P07 Duty, ale líbí se mi CZ 75 D COMPACT (i verze pro PČR), přečetl sjem toho už spoustu, ale stále se nemohu rozhodnout. Proto píši zde. Měl sjem obě v ruce (jak 75 D i P07) a 75D mě sedělo v ruce malinko víc, ale z P07 jsem měl lepší pocit v ruce, ale pořád nevím jestli kov nebo plast. Ve zbraních se absolutně nevyznám ale prozatím chci moji první zbraň (a na dlouho jediná - minimalně 3-5 let) použít na víc záměrů. Jednak občasné nošení (až se se zbraněmi víc zžiju) ale i na sportovní střelbu na střelnici popřípadě nějaký místní turnájek ve střílení (za barákem mám střelnici a je tam domorodá soutěž každou chvíli).

Popřípadě si nechám doporučit jinou zbraň. Zastánce glocků předem varuju, že jsem z glocku střílel a osobně se mě moc nelíbil, hodně mě chybělo kladívko a neměl jesm z něj celkově super pocit, ale pod tíhou argumentů bych možná názor ještě změnil.

Poslední bod na konec, je lepší se podívat po nějaké zastřelené (často vidím v inzerci DUTY za 8-10 tis) nebo jít raději do funglovky (do UB to mám 70km)

to je tak vše, popřípadě stačí napsat a ještě některé info dodám...

PS: moc děkuji celému teamu zbraně kvalitně, moc jste mi pomohly při zisku ZP

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#2 » čtv 14. dub 2011, 16:11

K čemu potřebuje uživatel na zbrani kladívko? ;)
Kontaktuj uživatele glock1719. Požádej jej o nějaký aktuální výtah z knihy závad. Provozovali několik let čezety, teď glocky. Přesná čísla ti řekne on. To by mohl být slušný argument pro glocka.
Duty se vyrábí asi dva roky. Mě se s ní střílí celkem pěkně. Ale to, že po dvou letech výroby je prodává tolik lidí a tak levně, možná není jen tak ;)
Pokud jsi rozhodnut pro ČZ, doporučuji nákup důvěryhodného u puškaře, který ti ji vybere (ať už novou nebo z komise). A počítej, že to nebude to nejlevnější, co vidíš v inzerátech.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 14. dub 2011, 17:38

Vyber si hlavně to, co ti dobře sedne a z čeho se ti dobře střílí. Brát si glocka - pokud ti nesedí v ruce - jen proto, že je rozšířenější, rozhodně není ideální způsob výběru.

Nicméně pokud koupíš něco z druhé ruky, tak to pak můžeš zase případně prodat s minimální ztrátou, pokud ti to nesedne.

Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 22

Příspěvek#4 » čtv 14. dub 2011, 17:54

Mark: No studuju v Ostravě a doufam, že nebudu nikomu dělat reklamu, chodím na střelnici Corado a mají tam hoodně slušný arzenál zbraní a člověk si tam může vypoujčit a zastřílet téměř s čímkoliv. Měl jsem tam půjčeny myslím že glock 19C (byla na něj akce a půjčení zdarma), do toho dne jsem o glocku uvažoval, ale celkově jsem neměl z té střelby dobrý pocit a taky ve mě převažuje trocha vlastenectví. Samozřejmě teď na konci dubna si dám ještě jednu cestu na Corado a už si na tvrdo vypůjčím jak Dutynu tak i 75 D comapact a zkusím si z ních nastřílet a třeba mě někdo něco doporučí...

U jeté P07 mám strach z toho že by byla z těch prvních nevychytaných serií, takže pokud DUTY tak jedině novou a asi přímo z UB i s dalšíma doplňkama

PS: Nemužu říct že by mě glock v ruce neseděl, ale CZ mě tam padla lip (vím dá se to i doštelovat) a s CZ jsem si připadal i líp, i když jak někdo řekl, když sjem se podíval na ruku s P07 tak jsem se vratil o vic jak 10 let zpět když jsem lítal s kuličkovkama

Joe: díky za radu, pokusím se mu dát nějak vědět, je to přesně to v co jsem doufal, že mi sem napíšou nějací lidé kteří mě mohou dát širší srovnání a co se ve zbraních pohybují nějaký ten pátek a napíší mě všechno možny s čím se za to dobu mohly setkat...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#5 » čtv 14. dub 2011, 18:40

Jsou lidi, kterým sedí číza líp. Jen je mezi nimi hodně nepovedených kousků.
S P-07 se mi střílelo vysloveně dobře, tak dobře z běžných služebních zbraní už jen s G17 a G26 (měl jsem oba, dnes mám už jen G26) a s K100. Není nad poctivej polymer :lol:
A nakonec, glock se také vyrábí v Předlitavsku :lol:



stannanek
Příspěvky: 9

Příspěvek#6 » úte 16. srp 2011, 20:16

Hoj, ve vláknu P-07 jsem psal, že jsem si jel do UB pro P-07 Duty a přivezl jsem domů CZ 75 compact omega(P-02). Má stejnou výbavu jako Duty, akorát je z lehké slitiny. Důvod mého výběru byl ten, že jsem dal na radu člověka z CZ UB a zejména velmi dobrého pocitu držení zbraně a jejího vzhledu. Střílel jsem na poppery abych vyzkoušel omega spoušť. Velmi jemná, byl jsem překvapený. Ve čtvrtek jdu na terč, tak uvidím přesnost, ale, jsem začátečník, tak si nedělám nějaké iluze, že to budou 10.



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#7 » pát 21. pro 2012, 21:36

Vím, že je to dávno od posledniho přispěvku... Lze dodat nějaké praktické zkušenosti s compactem s omegou?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti