Lebeděv PL-15 (MPL) / PL-15K (PLK) / SP1

Glock a spol.
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 249

Příspěvek#16 » čtv 12. srp 2021, 21:08

No podle wiki Lugo Arms bylo založeno 2017, 2 roky to vyvíjeli a 2019 vyrobili prvních 500 ks. Leběděv byl vyvinut 2014 a poprvé představen na výstavě v Moskvě 2015...



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#17 » čtv 12. srp 2021, 23:13

LukynZ: Diky za objasneni. Ja prave vubec nehledal, co kdy vzniklo drive. Ale kdyz na to tak koukam, nejaka podoba tam je. Ovsem ono ruznych podobnych zbrani na jine, je v dnesni dobe uplne normalni. Preci jen, za ty roky, neni extra co noveho vymyslet.

Letec12: Te utopene pojistky, jsem si hned vsimnul. A rikal jsem si, jak to asi budou ovladat v rukavicich, kdyz bude -30C.

Ale asi jako kazdy novy vytvor, to jeste bude muset urazit kus cesty, nez to bude nejak obstojne pouzitelne.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#18 » pát 13. srp 2021, 07:07

Upřímně, já tam vidím spíš Steyr M9. Jinak ta spoušť je mazec a nechápu, k čemu to má pak navíc ještě manuální pojistku.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2423

Příspěvek#19 » pát 13. srp 2021, 07:40

To bude zřejmě zadáním, resp. armádními předpisy. Pro civilní trh dělají i SA verzi ( PL-15-01 a PL-15K-01) a ta by měla mít minimální odpor i dráhu.

Jinak, pro Rusy to má tato pistole i výhody. Po dlouhé době nová pistole do ozbrojených složek vyrobená doma. Cena je prý poloviční oproti výrobní ceně Makarova a náboj je taky výkonnější a univerzálnější, neý starý Makarov. Chválili si taky že je užší než Glock. Jestli je to výhoda nevím, materiál někde chybět musí a Glock zas tak bachratý není. Vývoj asi bude muset ještě pokračovat. Češi Glock dohnali v podobě P10. Rusko na tomto asi bude muset ještě nějaký čas pracovat, nicméně za tím stojí koncern Kalašnikov a ten motivaci i peníze má.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 249

Příspěvek#20 » pát 13. srp 2021, 09:04

Ale na té pistoli se pracuje už několik let snad od těch 2015 (to bylo ještě označení PL-14), co to procházelo armádními zkouškami a teď už je úspěšně dokončili. Nevím, jak staré jsou informace s těmi problémy, ale co jsem pochopil já, tak už je to finální verze co prošla všemi potřebnými testy

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2423

Příspěvek#21 » pát 13. srp 2021, 10:16

Já to četl tady https://proguns.ru/lebedeva Je pravda, že obrázky na předchozí straně jsou z ranných modelů a od té doby byly připomínky akceptovány a ovládací prvky zvětšeny. Jak ukazují fotka z roku 2021(dole). Dále byl u posledních modifikací zmenšen odpor spouště a její dráha 2,5kg a 4mm. Spodní část rámu je oproti Glocku kovová. Garantovaná životnost hlavně je prý nižší než u Gloku a to z důvodu možného používání munice 7Н21-01 s výkonem 630J.
Do budoucna se počítá i s osazením kolimítorem a vývojem subkompaktu, takže pistole bude ve třech velikostech.

Obrázek
Obsah "kufříku" pro ozbrojené složky rok 2021
http://bastion-karpenko.ru/pistol-lebedev-pl-14/

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 249

Příspěvek#22 » pát 13. srp 2021, 10:26

No Kalashnikov, co jsem četl, garantuje 40 000 výstřelů. Jestli to je méně než Glock netuším, ale přijde mi to OK

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2423

Příspěvek#23 » pát 13. srp 2021, 18:02

Dík za informaci zřejmě to platí při používání standardního střeliva (ne +P+). Uvidíme snad brzy, až se začne vyvážet do Evropy a zbytku světa, co se z té pistole vyklube a jestli je tak dobrá jak slibuje. Cena bude jistě vyšší než bychom si přáli, ale to platí u všech ruských zbraní, které jsou doma mnohem levnější. Zajímavé taky bude sledovat v jaké podobě zde bude uvedena, protože požadavky na vzhled a povrchovou úpravu vnějšku i vnitřku zbraní jsou na západě podstatně vyšší, než je v RU zvykem.



Béďa
Příspěvky: 824

Příspěvek#24 » sob 14. srp 2021, 15:41

Tak Laugo bych z kopírování Kalašnikova fakt nepodehzíral... Jak už někdo psal vidím v tom spíš Steyr M9L MF.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 249

Příspěvek#25 » sob 14. srp 2021, 18:13

Tak nechť každý posoudí sám.

guns.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Béďa
Příspěvky: 824

Příspěvek#26 » sob 14. srp 2021, 19:10

Hele nic ve zlém, ale nadšení pro Rusa ti asi uniklo, že vnitřní mechanizmus je u Lauga zcela unikátní. U všech třech je jasné vidět snaha o vytvoření zbraně s osou hlavně nízko nad osou ruky. To je dle mě jediný společný prvek všech tří.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2423

Příspěvek#27 » sob 14. srp 2021, 19:36

S poznámkou, že to kopíruje Aliena přišel KapitánPacička. Na pohled to může připomínat cokoli, ale uvnitř to je klasika s poklesem hlavně a přímoběžným úderníkem.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 249

Příspěvek#28 » sob 14. srp 2021, 19:37

Tak řeč, pokud jsem to pochopil, byla o designu a někdo nadhodil, že se Leběděv od Lauga možná inspiroval. Já jen napsal, že spíš naopak, protože Leběděv je starší. Pak ty Steyr. Každý ať posoudí, co se čemu spíše podobá. Nic víc. Další věc je, že na inspiraci není nic špatného. Každý třeba říká, že Kalashnikov obšlehl STG-44, protože vypadají podobně, ale vnitřně to spíš vypadá, že to obšlehli do M16. Takže o co jde...



MRBLUE
Příspěvky: 931

Příspěvek#29 » sob 14. srp 2021, 19:50

Hlavne Alien striela a objavuje sa na pretekoch, Lebedev je Colombova zena (aj ked je podla znalcov starsi...)



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#30 » sob 14. srp 2021, 20:58

Ja psal, ze mi to designem pripomina Aliena, o zamykani atp nepadla ani rec. Me to pripadalo v urcitych rysech podobne k tomu Alienu, tedy kdyz jsem videl tu 1. fotku hned na uvodu ;)

Ale jak jsou zde nove fotky, tak uz je to takovy kockopes, od kazdeho neco, ale i tak vidim podomacku udelaneho Aliena :lol: . Kazdopadne, kazdy mame trosku jine vnimani. Kdyz se budeme divat na obloku s mrakama, kazdy uvidi neco jineho :lol: :mrgreen:

Pockam, az bude mit nekdo vlastni zkusenost z te zbrane. Takhle je to stejne jenom dohadovani a teorie. Co je ovsem zrejme, ze to ma vysoky uchop, takze chovani bude urcite hodne kultivovane.

Columbova zena, to je povedene :clap:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů