Glock 43X

Glock a spol.


medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#451 » stř 14. čer 2023, 07:41

medvěd píše:No to je právě to, čeho se snažím dopátrat - jestli dělám nějakou banální chybu a "problém" způsobuji sám, nebo je to dáno jednoduše absencí zásobníku/podavače. Mě to vlastně netrápí, protože střílím se zásobníkem. Jen mě to překvapilo a rád bych to chápal...



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#452 » stř 14. čer 2023, 07:53

medvěd píše:No to je právě to, čeho se snažím dopátrat - jestli dělám nějakou banální chybu a "problém" způsobuji sám, nebo je to dáno absencí zásobníku. Mě to vlastně netrápí, protože střílím se zásobníkem. Jen mě to překvapilo a rád bych to chápal...



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#453 » stř 14. čer 2023, 19:22

Dnes jsem testoval na střelnici. Měl jsem střelivo SB a Aguila. Spoušť jsem měl origo G a na vyzkoušení RR ARMS a APEX, vše s orig. táhlem Glock.
Vyzkoušel jsem všechny kombinace spouští a střeliva. Nepřekvapivě nebyl velký rozdíl mezi spouštěmi, táhla byla originální, ale přece jen APEX dělal zádržky víc. Přičítám to spíš nějaké desetince milimetru na táhlu.
Zásadní bylo ale střelivo - SB téměř ok, Aguila snad každá druhá. Střelivo mělo tedy zásadní vliv, ale hlavně asi to, že jde o slim verzi zbraně a absence zásobníku prostě způsobuje zádržky.
Takže abych to uzavřel: vlastně mě to vůbec netrápí, na tento typ zádržek jsem narazil na jednom drilu, a chtěl jsem to prozkoumat. Pokud 43X vystřelí bez zásobníku, v závislosti na typu střeliva může dojít k zádržce.
PS: byl jsem opravdu mile překvapen spouští od RR ARMS - za ty peníze fantastická. Kdesi na tomto fóru jsem četl hejty na RR ARMS, jak si někdo může dát na G spoušť od pochybného výrobce, bla bla... Za mě TOP spoušť.
Díky za diskuzi!

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#454 » stř 14. čer 2023, 20:34

medvěd píše:...
PS: byl jsem opravdu mile překvapen spouští od RR ARMS - za ty peníze fantastická. Kdesi na tomto fóru jsem četl hejty na RR ARMS, jak si někdo může dát na G spoušť od pochybného výrobce, bla bla... Za mě TOP spoušť.

A co teprve GPT + RR Arms! To mám já (zamozžejmě ne na G43X, ale na velkých) - ano, musí se to sladit a není to drop on, kvůlivá o cca 0,2mm vyššímu hřbetu táhlu spouště u GPT, ale po doladění je to asi to nej, co může být. Nechť Timney AC odpočívá v pokoji.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#455 » čtv 29. čer 2023, 21:17

Ahoj, nějakou dobu jsem majitelem G19, nicméně jí občas nosím a chtěl bych něco menšího. Mám docela malou ruku a tudíž i úchop, tak koukám po 43X a 48. Má cenu si vzít rovnou glocka s kolimátorem (RMSc SHIELD OPTIC)? Tak jak to je přímo od výrobce. Nebo zvolit jen MOS verzi a kolimec koupit jinej? Máte někdo přímo tento setup? S kolimátory nemám moc zkušeností. Díky :)



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#456 » čtv 29. čer 2023, 21:56

Za mě je dostatek objektivně lepších alternativ za míň peněz, než tě vyjde set s RMSc. Nějakej Holosun nebo novinka Vortex defender (ten Vortex by asi chtělo vidět na vlastní oči...nějací recenzenti si stěžovali, že tečka při rychlejším přenesení ....asi vlivem nějaký nižší obnovovací frekvence nechává lidově řečeno šmouhu....nevím, neviděl jsem)....možná ten holosun + destička bude větší sázka na jistotu.
Naposledy upravil(a) BananaJoe dne čtv 29. čer 2023, 22:06, celkem upraveno 1 x.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#457 » čtv 29. čer 2023, 21:57

.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#458 » pát 30. čer 2023, 05:06

Dotaz byl na osobní zkušenost a u toho bych zůstal. Odpovědi "možná, říká se, myslím si", tentokrát nestačí. Alternativy můžou být dobré a nemusí. Obvykle ale vyjdou dráž, tak je otázka jestli za to stojí a to řekne jen někdo kdo to měl a může srovnat.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#459 » pát 30. čer 2023, 07:33

Okej, beru zpět a ke kvalitě RMSc nechť se vyjádří ten, kdo má tímto kolimátorem pistoli osazen. Co ale myslíš tím, že konkurence je obvykle dražší mi prosím vysvětlí (G43x MOS 18.500,- vs G43x MOS +RMSc 27.500,-...rozdíl činí 9000,-). Např. Holosun 407k i zmiňovaný Vortex Defender ( do cca 6tis.) vychází levněji?



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#460 » pát 30. čer 2023, 17:16

Jsem rád za každý postřeh, co jsem koukal tak ten samotnej kolimátor vychází někde okolo 11k. Ale asi i celkově výběr bude menší když má 43x a 48 užší závěr? a teď koukám i na velikost tečky (MOA) a mají od 3 do 6, od čeho se případně odpíchnout, něco jsem načetl a viděl. Sám mám na dlouhé 3MOA a tečka je fakt velká na nějakou přesnější střelbu. Budu rád i za zkušenosti pokud tu někdo má glockas jiným kolimátorem. Díky

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#461 » pát 30. čer 2023, 20:33

@BananaJoe: v případě toho H407K je rozdíl jen pár stokorun a jelikož jsem ani z jednoho nestřílel neřeknu který je podle mě lepší. Pravda, že ten Holosun je modernější, ale pokud nechceš brousit, bude trochu výš. Pokud je cílem menší tečka, tak pak třeba H507K, ale ten už je zas dražší.. Ten Shield má tečku už trochu větší.. ale někomu může i top vyhovovat.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#462 » sob 1. črc 2023, 09:44

to keram: Nechci být dále mimo téma G43x (kolimátory tady mají samostatné vlákno). Za mě pro začátek (už jsem to tady psal) ideální volba na tuhle pistoli Vector optics Frenzy-s s manuální korekcí jasu (ověřil jsem si na něm, že kolimátor je cesta / mně funguje spolehlivě...konzistenci kvality výroby nejsem schopen posoudit / "sestupem" funkcí pro mě ideál...2MOA, probuzení pohybem a hlavně pasuje na MOS závěr). Chtěl jsem pak skočit do Holosunu s destičkou, ale ten Vector jako na potvoru né a né se rozbít :)) ...toliko moje zkušenost.



Jaro77
Příspěvky: 17

Příspěvek#463 » ned 16. črc 2023, 19:40

Chlapi, má někdo zkušenost s nošením G43x ve vnitřním apendixu od RH? Beru zbraň jako nástroj a neřeším ptákoviny (pokud to tak vypadá, tak se omlouvám). Je mi jasné, že každé pouzdro zbraň ošouchá a nechci tady opět zavádět toto téma (proto se ptám jen na konkrétní věc). Kydex mi totiž sjíždí rám na pravé straně, cca 1cm nad výřezem pro vypouštěč zásobníku (pro leváky). Ne, že by to nějak vadilo, ale na tomto místě na to nejsem zvyklý (G19 sjíždí pouze lučík a závěr). Tak se ptám spíš ze zajímavosti. Díky..



hunter240
Příspěvky: 233

Příspěvek#464 » úte 8. srp 2023, 16:04

Ahoj, je zde někdo kdo už vyzkoušel zásobníky Shield Arms S15 Gen 3 Glock 43X / 48?Jde mi jen o gen.3



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#465 » úte 8. srp 2023, 19:35

Jaro77 píše:Chlapi, má někdo zkušenost s nošením G43x ve vnitřním apendixu od RH? Beru zbraň jako nástroj a neřeším ptákoviny (pokud to tak vypadá, tak se omlouvám). Je mi jasné, že každé pouzdro zbraň ošouchá a nechci tady opět zavádět toto téma (proto se ptám jen na konkrétní věc). Kydex mi totiž sjíždí rám na pravé straně, cca 1cm nad výřezem pro vypouštěč zásobníku (pro leváky). Ne, že by to nějak vadilo, ale na tomto místě na to nejsem zvyklý (G19 sjíždí pouze lučík a závěr). Tak se ptám spíš ze zajímavosti. Díky..


Nosim pistol skoro denne, z toho G43X cca 70-80% casu. Pouzivam len puzdro od RH co je obrazku len niekedy davam iny klip. Pistol ma nastrielane odhadom do 3 tisic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti