Glock 43X

Glock a spol.
Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#196 » pát 9. dub 2021, 17:05

Choze: paráda... vypadá dobře, konečně využity rail



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#197 » pát 9. dub 2021, 18:27

Rail, co je spíše na škodu, než k užitku :D

Když koukám na pouzdra, tak je výběr značně omezen. Pokud ale přijde na řadu svítilna, tak je to tak jako tak na výrobu dle vkusu.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#198 » pát 9. dub 2021, 18:35

Choze píše:Hezký. Je opravdu potřeba měnit ten vypouštěč za kovovej, pokud bych měl S15 jen na nošení?


U nošené zbraně vytahuju zásobník minimálně 2x denně i když nejsem zrovna na střelnici (ráno a večer při kontrole a uložení).



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#199 » úte 13. dub 2021, 18:10

K těm zásobníkům. 15 ran je v tak malém balení 43x nebo 48 fajn. Jen jestli jste předtím nadávali, že ten poslední náboj do desetiranného jde špatně, tak poslední dva do těch shieldů nedostanete jinak, než s nabíječem. Teď jsem napáskoval 3 a jako mám dost..
Plus když budete nosit jen 14+1, tak ten zbytek v kovovém docela rachtá.
Plus to, že teď budu chvíli nosit se strachem, že mi vyskočí botka zásobníku někde u kasy v obchoďáku a to bude vážně bžunda. Je to tam fakt narvaný děsně.
Plus ten kovový vypouštěč má vcelku agresivní hrany a není moc komfortní na vypouštění.
Plus s originálními zásobníky to funguje, ale tak nějak ... Asi je to bude ničit. V pátek ověřím na střelnici.

Nechci být OT, ale pro představu píšu první zkušenosti.

Edit: Tak originální tam zkoušet nebudu. Zkusil jsem asi 6x originální s tím kovovým vypouštěčem a bok je celý po poškrábaný, okénko kam zapadá vypouštěč má sraženou horní hranu a ze šachty vypadly jemné hoblinky.
Naposledy upravil(a) vidocqcz dne úte 13. dub 2021, 18:20, celkem upraveno 1 x.



aifel55
Příspěvky: 29

Příspěvek#200 » úte 13. dub 2021, 18:19

Nemám problém napáskovat patnáct jenom rukou bez nabíječe. Tím nechci říct, že poslední tam jde bůhví jak pěkně. Když mám patnáctý v komoře nic mi v zásobníku nehrká.
Jestli nemáš moc jemné ruce, abych řekl pravdu, nevšiml jsem si že by byl vypouštěč nějaký ostrý.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#201 » úte 13. dub 2021, 18:22

Jo. Když už je v zásobníku 15 a jeden se vyndá, tak se dá vcelku lehce vrátit, protože zbytek nábojů je už srovnaný.
Ale nedokážu si představit kurz s 350 výstřelama a třema zásobníkama.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#202 » úte 13. dub 2021, 20:28

Mal som ten Shield v ruke a mal som z neho taky divny pocit. Radsej si hodim do vrecka dva originalne 10 ranove zasobniky ako nosit 1+1 plechovy.



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#203 » sob 17. dub 2021, 06:15

Zpočátku jsem měl problém dostat tam ručně všech 15, ale šlo to.

Nechal jsem zásobníky nabité a teď už to jde snadněji.

Přesto, když nabíjím všechny 4 zásobníky najednou, tak používám čínskou kopii speedloaderu Maglula viz https://cutt.ly/jjcaPM3, protože je to prostě pohodlnější a rychlejší.

S15 zásobníky rozhodně doporučuji.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#204 » sob 17. dub 2021, 11:12

Má 43X shodný jazýček spouště s dalšími modely ? Někde se uvádí, že by snad neměl pasovat je z gen.5? Je to možné?



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#205 » úte 20. dub 2021, 16:17

Kluci si koupili 15 rany plechové , okamžitě jim to sežralo plastové zachyty(vypoustece) zasobniku a nedržely jim v kveru zasobniky. Vyměnili ho za kovový a to postupně žere plastové zásobníky. Takže nic moc.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#206 » úte 20. dub 2021, 16:40

Tak na S15 se musí přejít kompletně a staré plastové odprodat. Ony stejně nejsou na rozdíl od (skoro) všech ostatních glocků kompatibilní s ničím jiným, takže to není žádná škoda. Ale je třeba to tak plánovat a rovnou počítat s tím, že jich bude třeba koupit více + radši i náhradní pružiny do budoucna.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#207 » stř 21. dub 2021, 17:45

Choze píše:Má 43X shodný jazýček spouště s dalšími modely ? Někde se uvádí, že by snad neměl pasovat je z gen.5? Je to možné?

Odpověď z RED SIX:
Jazýček spouště pro Glock 43 je stejný jako jazýček spouště pro Glock generace 3/4
Rozdíl je jen v případě kompletu s táhlem, ty jsou mezi G43 a Glock gen 3/4 rozdílné..

Dnes jsem poprvé vyvenčil novou krasavici.
Jazýček spouště je masakr. Asi po prvním zásobníku jsem měl bolavej prst. Takže půjdu určitě do ploché.
Čekal bych, že pokud pořizuju zbraň, jejíž součástí je kolimátor, tak že bude dostatečně utažen. Ne že po pár výstřelech budu dotahovat.

Jinak je skvělá. Dnes objednána svítilna TLR-6 a poptáno pouzdro pro komplet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#208 » stř 21. dub 2021, 20:06

To se nedotahuje, ale lepi Locktite 243 strednepevnostnim zajistovacem zavitu.
Dotahovat muzes donekonecna a jak silno chces, jak to nezalepis, tak se to povoli pokazde.
Je tam obrovske pretizeni, razy a otresy a neexistuje sroub, ktery by se pritom nepovolil bez zajisteni.
Par kapek 243 a je klid. Na pidi sroubky musky pouzivam vysokopevnostni 271, ten tam dava i Glock.

A asi to drzis blbe, bo neni mozne, aby ti jazycek spouste neco delal, pokud bys tu pistoli drzel spravne.
Strilel jsem 43 mockrat, kamos ma jeste vetsi tlapu nez ja a hrubsi prsty a dalsi zas malou ruku a nikdo problem nema. Asi tito priserne skace a mlati do prstu, bo jinac si to fakt nedokazu vysvetlit, co by ti tak ta spoust mohla delat. A rovna te tim padem dobije jeste vice logickou uvahou, kdyz uz te ted mlati prohla... :-D. Nepokousej se odstranit nasledek, ale pricinu a ta neni ve tvaru ani konstrukci spouste...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#209 » stř 21. dub 2021, 20:11

Hlavne si tam nikdo nenalijte normalni locktite lepidlo, bo uz ten sroubek nedostane ven a bude se vrtat!

Zajistovac zavitu pracuje pouze pod tlakem bez vzduchu v zavitu, ale na vzduchu nelepi a netuhne a neni ho problem mirnou silou uvolnit (pokud teda mate poradny sroubovak prislusny, ne nejaky omlety kram).

Modry locktite 243 je zajistovac zavitu, nemysli se tim modry locktite normalni lepidlo nebo nedejboze zeleny :-D.

https://www.lepidla-online.cz/eshop/p/l ... nostni-18/



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#210 » stř 21. dub 2021, 20:19

Znám... Neboj, lepidlo bych tam nedal. Jen předpokládám, že tam kápnutý byl. Mám k tomu i další šroubky a ty maji zakápnuto.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: J.Reno a 13 hostů