GLOCK a kolimátor ....jen vlastní zkušenosti

Glock a spol.


dingo1
Příspěvky: 8

Příspěvek#106 » úte 1. lis 2022, 09:57

Právě jsem na to koukal přes foťák a je pravda že je to krásné kolečko. Co je LPVO?

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#107 » úte 1. lis 2022, 11:12

..je to, jak píše Emiel.... oční vada. Když si dám brýle na dálku (0,75 diop), vidím tečku perfektně... bez brejlí jakoby rozostřenou... Jinak je jasné, že přes kolim se míří s oběma očima otevřenýma, ale je dobré si zkusit se podívat jedním i druhým okem. Pak člověk zjistí, že má třeba jedno horší než druhé.....



dingo1
Příspěvky: 8

Příspěvek#108 » úte 1. lis 2022, 11:23

Ať koukám čím koukám a mám ještě jiný kolimátor tak vidím něco jako nepravidelnou hvězdu. Takže pech.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#109 » úte 1. lis 2022, 11:35

Máš jednoznačně špatné brýle, které ti tvou konkrétní oční vadu nekorigují správně. Zajdi si do kvalitní optiky, kde ti zrak proměří zdarma, nebo změň doktorku. Měl jsem to podobně, staré brýle byly k ničemu, oko se zhoršilo. LPVO je typ zaměřoacího dlekohledu pro pušku, který začína na 1x zvětšení(obvykle 1-6x) . Stáčí dát do googlu. (a neptej se co je google)



dingo1
Příspěvky: 8

Příspěvek#110 » úte 1. lis 2022, 11:41

Já na střílení žádné brýle dioptrické nepoužívám jen čirá skla. Brýle mám jen na čtení a to až teď po padesátce. LPVO tedy puškohled na naháňky mám 1-10x24 ale ten na glocka nedostanu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#111 » úte 1. lis 2022, 12:47

2 dingo1 - máš astigmatismus.

Cituji: Ačkoli tato refrakční vada snižuje zrakovou ostrost a znemožňuje rozeznávání různých detailů, často o ní vůbec nevíme.

Zajdi si do kvalitní optiky nebo k doktorovi na kompletní proměření zraku. Pokud v kolimu vidíš hvězdičku, bude to z 99% astigmatismus v kombinaci s mírnou krátkozrakostí.



dingo1
Příspěvky: 8

Příspěvek#112 » úte 1. lis 2022, 12:58

Jojo díky chápu už jsem objednán, ale štve mě to.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#113 » úte 1. lis 2022, 13:04

Dingo1 .. autor toho příspěvku mluvil o pušce AR (tam to musel řešit dalekohledem). Na pistoli s kolimem si bez odpovdajících brýlí dobře nezastřílíš.



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#114 » úte 1. lis 2022, 13:53

Letec12, taky mám astigmatizmus, má ho cca půlka populace, většina o něm ani neví. Mám horší a lepší dny - lepší převažují, v horších mě bolí hlava při čtení. V kolimu to není ostrá tečka ale neforemnej flek, ale neřekl bych, že bych si dobře nezastřílel. O gongy to cinká, na papíru to většinou najdu. S astigmatizmem, a 3MOA tečkou v pistolovém kolimátoru, jsem schopen z pistole obstojně zasahovat terč velikosti A4 na vzdáleno 50m a ani na 100m bych proti sobě nechtěl stát.

PS taky záleží na tom jak je vada oka velká, ale jsem názoru, že pokud má člověk astigmatizmus dost velký na to aby ho to limitovalo při střelbě kolimátorem do 100m stejně ty brýle potřebuje i jinde.

Dingo1 mě to taky štvalo, dokonce mám na to i brýle, už minimálně 5 et jsem je neměl na sobě, ani nevím kde jsou pohozené. Horší je, že se to bude jen zhoršovat.

Každopádně v neděli střelecký trénink 10 střelců, 3 kolimátor na pistoli neměli. Když si uvědomím, že ještě před rokem a půl jsem byl s kolimátorem za exota :D



dingo1
Příspěvky: 8

Příspěvek#115 » úte 1. lis 2022, 14:14

Letec 12 píše:Dingo1 .. autor toho příspěvku mluvil o pušce AR (tam to musel řešit dalekohledem). Na pistoli s kolimem si bez odpovdajících brýlí dobře nezastřílíš.



A já zase od začátku mluvím o kolimátoru Holosun SCS a ten pasuje jen a jen na Glocka tedy zatím.



dingo1
Příspěvky: 8

Příspěvek#116 » pon 14. lis 2022, 13:43

Tak jsem byl na vyšetření a mám lehký astigmatizmus. Nicméně do kolimátoru už koukalo spousta lidí z mého okolí a ještě nikdo neviděl kolečko jen chlupatou hvězdičku.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#117 » pon 14. lis 2022, 14:48

Lidi jsou na tom se zrakem mnohem hůř, než si myslí. Pokud pri pohledu přes mobil vidíš, krásné kolečko, nebo tečku, pak je kolimátor vpořádku. Kolimátor je fajn, ale není pro každého. Lidi co mají komplikovanejší vadu oka a kolim jim nevyhovuje se musí spolehnout naklasická mířidla, nebo u pušky na dalekohled.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#118 » pon 14. lis 2022, 19:54

Vidím dobře, nejspíš líp, než většina populace. Mám na to papír, protože chodím co rok na preventivku k očaři.
I tak trpím syndromem krátkých rukou. V mým věku je to normální. Takže když mířím, hledí je rozmazaný, muška skoro taky a cíl je ostrý.

Když jsem dostal do ruky pušku HK 5,56 s kolimátorem, dost mě překvapilo, že je kruh s tečkou uprostřed ostrý, i když jsem měl zaostřeno na cíl. Nevím, co to bylo za kolimátor, ale fungovalo to dobře.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#119 » pon 14. lis 2022, 21:32

Ono se tomu dřív říkalo stařecká dalekozrakost (vetchozrakost). První příznaky presbyopie se objevují přibližně kolem 45. roku věku a uvádí se, že kolem 60 let se situace často stabilizuje a dále se již podstatněji nemění. Není to tedy oční vada v pravém smyslu slova (nebo syndrom), ale spíše přirozený důsledek stárnutí organizmu. :) Potká nás to všechny , nikdo tomu neuteče :D

Škoda, že sis nezapamatoval ten kolim.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#120 » úte 15. lis 2022, 08:02

Možná ho ještě dostanu do ruky, plánuje se další akce. Pak dám vědět.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Marosh a 2 hosti