Rex Delta pistole

Glock a spol.


Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#16 » úte 21. kvě 2019, 12:44

Beareka ji bude mít tuhle neděli na jejich střeleckém dni. http://www.beareka.cz/slider-hp/434-111 ... 5-2019.htm

Bude možno ji tam dokonce vyhrát.



Thomaswhite
Příspěvky: 8

Příspěvek#17 » sob 21. zář 2019, 16:49

jj, dnes jsem z delty střílel a super milé překvapení !! :-)

já zkoušel jen deltu a chlapík co byl v Trigeru zrovna taky říkal, že z Rexů mu Delta střílela nejpřesněji
sice bych si vyměnil/upravil backstrap ale jinak láska na první uchopení..
bez jediné zádržky či cokoli.
nabíjení(zásobníku) maličko tuhé ale myslím že to bylo nábojema že byly o desetinu delší

rozhodně zvažuji ještě bližší seznámení a možná nákup..
mám v plánu APS od berrety a je otázka nakolik mi třeba lépe sedne jejich compact, ale spíš jdu do plné velikosti APX a compact (nebo semicompact?) zvážím deltu, jsem zvědav jak se osvědčí kvalitou/spolehlivostí/životností tak nějak předpokládam že se snažili, protože jinak by neměli v dnešní době(přepistolované) šanci se prosadit

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#18 » sob 21. zář 2019, 17:27

Byl jsem si Rexe v Triggeru vyzkoušet. Zpracování mi přijde na pohled horší než u CZ nebo Glock (může to být jenom pocit), bohužel cenový rozdíl už tak velký není. S Bearekou jsem se snažil komunikovat na téma kydexu a bez kloudné odpovědi... Na ebay kydexy každopádně minimálně na Zero 1 jsou. Cena zásobníků je přijatelná.
Problém vidím s dostupností dílů, tady (možná zbytečně opatrně) preferuji značky, které mají zajištěný servis a dostupnost příslušenství. Na G19 nebo CZ P-10 je všeho habakuk.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#19 » ned 22. zář 2019, 10:31

Nestřílel jsem z ní, jen si ji osahal, ale přišla mi v pohodě. Kvalitu zpracování nejsem schopen posoudit, mám ale REX 1 a tam je dle mě na úrovni CZ (minimálně). Dostupnost dílů je trochu horší pokud chci něco co není na skladě, ale jde to řešit jak prostřednictvím Beareky, tak z eshopu Rexe. Na jejich eshopu jsou i pouzdra a spousta dalšího příslušenství.



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#20 » sob 23. led 2021, 18:23

Ahoj, provozujete někdo Rexe?



luckyboyl
Příspěvky: 4

Příspěvek#21 » sob 23. led 2021, 22:51

Rexe ano, ale Alphu..pár týdnů, mám na ní zatím málo najeto. Deltu 1 jsem si osahával a ergonomicky se mi líbila, čekám na tu novou generaci. Původně jsem chtěl P09 ale furt nejsou schopný jí udělat montáž na kolimátor, tak chci okouknout tu novou Deltu2.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#22 » ned 24. led 2021, 11:15

Mam Deltu.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#23 » ned 24. led 2021, 12:29

luckyboy: vim ze tohle vlakno je o deltach ale prosim jakou zkusenost mas s alphou? nechces na ni vyrobit vlakno a neco o tom napsat? :) diky!



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#24 » ned 24. led 2021, 15:42

Nebo klidně sem, jak komu šlape a jaké máte zkušenosti s výrobky Arexu:-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#25 » pon 25. led 2021, 00:47

Zkusenosti...je to vsezravec a nezna zavadu. Zasobniky levne, ale to se taky projevi na konstrukci botky, ktera nebudi moc bytelny dojem. Dycky pri hrubsim zachazeni cekam, kdy se rozleti. Ale zatim nic. Vnitrnim dilum mizi cerneni uz pohledem. Cerneni na zaveru drzi. Ryhovani zaveru je celkem blbe, protoze je nejmelkci smerem nahoru, kde clovek nejvic drzi zaver. Zachyt zaveru jsem mel obcas problem rucne vystavit, protoze jsem ho tlakem palce trosicku zatlacil jakoby do tela zbrane a zachyt tak narazil na zaver a nemohl jsem ho zvednout. Srazil jsem tedy tlacitku vnitrni hranu a od te doby bez problemu. Oproti jinym plastakum je dost plocha (plossi je jen g43x\48) a vzdalenost ukazovacku ke spousti je taky dost kratka, takze super pro lidi s kratsima prstama. Uchop ve se standartnim backstrapem je super. S nejmensi je zbran v ruce brutalne hranata a s nejvetsim zase hrb tlaci do dlane. Celkove to neni spatna zbran, ale zpracovanim je Glock nebo Sig jinde,ale to i cenove. Dostupnost dilu je suprova. Prakticky cokoliv krome cislovanych silu se da objednat primo z jejich webshopu. Cislo ma jen hlaven,zaver a uzamykaci blok. Takze neni problem objednat si druhou rukojet a pohrat si se stiplingem treba a ruznyma barvickama. Takle by mela vypadat podpora vyrobce a ostatni by se meli od nich ucit.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#26 » pon 25. led 2021, 08:05

Bylo by možno sem dát foto s opracováním vnitřních ploch? Snažím si představit, o kolik to může být horší než Glock, díky.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#27 » pon 25. led 2021, 09:44

Delta je oproti Glocku subtilní (Delta váží o 55g míň), přitom vnitřnosti těla pistole vypadají líp(jen táhlo je plech, zbytek MIM nebo CNC). Glock teda všude používá jen tlačné vinuté pružiny, to vidím jako plus. Závěr zpracováním a designem už mi přijde pod Glocka - vytahovač je dlouhý a jištěný vlastním předpružením a roztemováním. Vede přes blokaci úderníku, takže moc často člověk vytahovač a blokaci nebude vytahovat. Čelo závěru je celoplastové, Glock má ocelové kraje. Hlaveň je u Glocka lesklejší z venku, menší drsnost.
Fotky z netu odpovídají mojí skutečnosti, líp bych to nevyfotil. Doporučuju i projet to video.
https://i2.wp.com/blog.cheaperthandirt. ... .jpg?ssl=1
https://assets.americanrifleman.org/med ... height=257
https://www.youtube.com/watch?v=yh3Zlen9tvI
Edit: jen pro představu, co všechno si jde poslat a hlavně v jaké podobě je to udělané:
https://www.arex-store.si/arex-delta-parts



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#28 » pon 25. led 2021, 17:32

Díky, ptal jsem se proto, protože Glock samotný není sice špatně vyrobená pistole, ale není to žádný technologický high end, řekněme strojařský průměr (než to někdo použije proti mě, tak upozorním, že je to můj subjektivní názor) toto mi přijde docela podobné. Čas ukáže jak je to dobrá pistole a co vydrží. Konkurence je veliká i v podobné cenové kategorii.



luckyboyl
Příspěvky: 4

Příspěvek#29 » pon 25. led 2021, 18:03

V tom se s Honzou shodneme, povrchovka mojí Alfy se taky nezdá kdovíjaká. Závěr nebo rám nejeví známky opotřebení, ale hlaveň vykazuje známky slézající barvy. Mohu porovnat s Waltherem PPS M2. Walther má nastříleno tak 2000 ran, Rex má tak 500, opotřebení zhruba stejné. Povrchovka slézá dolu "jinak", asi jiná technologie, nejsem expert. Druhou pihou na kráse ďolíček v místě záchytu závěru. Oba neduhy jsem vyfotil. Je fakt že ta pojistka závěru je dost ostrá. Nevím jak to bude pokračovat ve vývoji. Barva leze dolů i ze zásobníků (u Walthera jsou furt černý), ale to mě nijak netankuje.

Toť k neduhům. Před koupí jsem shlédl všechny YouTube a fóra, všude si Rexe chválí, Alfu často srovnávají s Shadow2. Taky jsem nakonec volil ve finále mezi Alfou a Shadow2, ačkoliv podle mě to není přímá konkurence, ještě v prodejně jsem to měl 50 na 50. Shadow2 je ještě o krok vyladěnější do sportu, je těžší, SA spoušť je o chloupek lepší, DA spoušť je o dost lepší než na Alfě. S Shadow2 jsem napoprvé nastřílel lépe než s Alfou. Přesto jsem nakonec zvolil Alfu. Důvodů je více: nemám důvěru v povrchovku SH2, ač mi v ruce SH2 seděl lépe, vadilo mi zdrsnění na zadní straně gripu při střelbě (mám dámský ručičky :)). Nakonec jsem chtěl něco pro co mi udělá radost, nešel jsem čistě po 100% výkonu a ergonomii, a přeci jen ten Rex je něco trochu nového a není to tak cíleně sportovní zbraň z mého pohledu. Mám raději civilnější až vojenské rysy.

Rex je lehčí (plánuju zkusit i ponosit), přesto se velmi příjemně chová při střelbě. Pohyb závěru je máslově jemný a přitom materiál "zvoní" při natažení závěru mnohem čistěji než CZ, závěr je hranatej, je to za co chytnout (u SH2 mi trochu vadilo zůžení), odlehčené výřezy se mi líbí, někdo říká že je to jak batman-gun, u mě je to v pohodě. Trochu laciněji působí základní střenky, ale já tenhle plast mám rád. Mám rád bobří ocásky, do dlaně sedne dobře, ale opět CZ jsou v tomhle ergonomicky ještě lépe. Zbraň lze příjemně uchopit jak s palcem na pojistce, tak pod pojistkou, zatím s tím laboruju a během laborace s gripem jsem měl 2 nedovřený závěr, přičítám to mojí chybě, nicméně když srovnám s Waltherem tam jsem na 0 selhačů.

Spoušť v SA je příjemná, namáčknutí je zřetelné, bod zlomu velmi jasně čitelný, zlom není "skleněný", nějaký menší odpor tam je (SH2 o chlup lepší). Reset extrémně krátký, jasný. Spoušť v DA je čistě pocit obranné zbraně, žádné vyladění jako SH, ale poctivě tuhý chod, možná až moc. Stavitelná mířidla, poměrně jemná světlovodka, zásobníky jsem kupoval z oficiálního obchodu asi za 22,-USD, objednáno 23. prosince, dorazilo 29. prosince, luxus. Jen občas není vše skladem.

Mám z ní upřímnou radost, snad mi ta radost i vydrží :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#30 » pon 25. led 2021, 18:08

Závěr nebo rám nejeví známky opotřebení, ale hlaveň vykazuje známky slézající barvy


Toto je jaksi normální u všech zbraní všech značek, že černění na hlavni postupně používáním slézá... Bájného Glocka nevyjímaje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů