Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#946 » sob 10. dub 2021, 12:25

Když chceš někoho poučovat, snaž se abys sám nedělal chyby. Clo se sice platí nad částku 150, ale nikoliv $, nýbrž €! Občas to bývá dost podstatný rozdíl. To za prvé.
A za druhé, kde jsi v mém příspěvku vyčetl, že mluvím o tom, že by tato hranice byla prolomena? Pouze se bude platit DPH na vstupu do EU a to z každé částky a z toho vyplývá, že musí proběhnout celní deklarace (jak je ostatně psáno i v tebou odkazovaném článku). A ta v podání ČP stojí 200,-Kč a nevím, že by to šlo dělat na dálku přes někoho jiného.
Proto se nově bude mnoho obchodů z ALI realizovat ze skladů uvnitř Uhnije a takové zboží ,byť nepatrné hodnoty, ale dovezené ve velkém množství samozřejmě clu podléhá. Teď už to chápeš? Nebo je to potřeba ještě více polopatizovat?!



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#947 » sob 10. dub 2021, 13:12

Tak celní deklarace na dovoz by měla jít udělat na dálku přes web klienta na stránkách Celní správy ČR, takže 200 Kč pro ČP není nutné oželet. Ale chce to určité znalosti a vědomosti a už jsem to dlouho nezkoušel, tak nevím jestli to ještě funguje.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#948 » sob 10. dub 2021, 14:16

Těch 200 Kč už bude jen pro lenochy. Má to jít online ve velkém, takže ne, jestli to ještě funguje, ale spíše, kdy to začne fungovat.
Navíc, jak je ta smlouva ČP s Aliexpressem, tak tam by kupující neměl řešit vůbec nic. Jen to maličko pozná na ceně. Ono zase DPH z průměrně utracené částky je leckdy menší než rozdíl kurzu ...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#949 » sob 10. dub 2021, 15:32

V tom článku, ještě bylo zmíněno cosi o poplatcích „za uskladnění":
„...zákazník však bude muset stále počítat s platbou za uskladnění balíčku v takzvaném dočasném skladu přepravní společnosti."
Takže ani celní deklarace elektronicky a na dálku nebude všespásná a přestože se píše o skladu nějaké blíže nespecifikované přepravní společnosti, nějak cítím, že to opět nebude nikdo jiný než ČP. Takže pokud se to vyplní, nebudu ani trochu překvapen tarifem za celní zastoupení 200,- a za uskladnění po dobu celního řízení bez zastoupení ČP 199,9Kč za každý započatý den :D



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#950 » sob 10. dub 2021, 15:33

Tlak z EU na Čínu (a jiné ne EU importéry) je ten, aby DPH kasíroval prodejce a platil EU on. Zákazník by pak zaplatil DPH hned při nákupu (jak už to např. dělá Amazon) a dostal zásilku bez zbytečného "clení".

Jediný "problém" je, že to EU nemůže (mimo své území) vynutit, ale může dělat potíže při příjmu zásilek, které tomu nevyhovují. UK ten systém zavedlo po výstupu z EU.



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#951 » sob 10. dub 2021, 16:15

Tak ono je to zboží v "dočasném skladě" uskladněno už i teď - tj. od okamžiku předložení zboží po vstupu do ČR a dopravení k celnímu úřadu do okamžiku propuštění do volného oběhu. Prostě, než to ČP vyclí, je to v dočasném skladě. Jenom nevím, jestli si za to ČP něco historicky účtovala. Slušné přepravní firmy mají třeba cca 3 - 5 dní v dočasném skladu zdarma.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#952 » sob 10. dub 2021, 19:38

Dobrý večer, mám dotaz, je-li hloupý, ignorujte.
Existuje karabinová konverze pro XDS-9 3.3 palce ?
děkuji

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#953 » sob 10. dub 2021, 19:51

Nic takového jsem nezaregistroval. A ani bych v to nedoufal.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#954 » sob 10. dub 2021, 23:53

Čtvrtroční anabáze právě skončila a mohu se tak podělit o pozitivní zkušenost s prodejcem na Ali. Jak jsem tady: viewtopic.php?f=50&t=7812&start=855#p246573 a v následných příspěvcích psal, že mi ČP ztratila zásilku, a že jsem projel disput, ale ještě to zkusím řešit přímo s prodejcem - tak v pátek 9.dubna mi byl doručen výsledek!
Prodejce (OHHUNT https://www.aliexpress.com/store/614499 ... 4c4dDljsSz) se mi podařilo přesvědčit, že mám pravdu, a že on musí reklamovat nedoručení zásilky. Poslal mi reklamační formulář (DHL) v něm jsem vyplnil co jsem věděl a požádal jej, aby doplnil zbytek. On předal formulář do PL skladu. Reklamace evidentně proběhla úspěšně a předminulý týden jsme se domluvili, že když není původně objednané zboží skladem v PL zašle mi dle mého výběru jiné (měl jsem i možnost počkat až bude skladem). Vybral jsem si o něco lepší, prodejce vytvořil na Ali "zboží" - doplatek rozdílu ceny, ten jsem zaplatil a včera mi přišel tenhle puškohled: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... t=34113820 kromě navolených picatinny kroužků k němu byly přibaleny (asi jako bonus) i kroužky na rybinu. Hodnocení puškohledu, včetně fotek, bude po důkladném vyzkoušení následovat. Zatím jsem stihl jej pouze namontovat a trošku se přes něj kouknout, na střelbu ještě nedošlo. Mám ho na pružinovou vzduchovku, tak doufám, že vydrží víc než ten co k ní byl dodán v sadě.
Každopádně klobouk dolů, k přístupu prodejce, který se i když nemusel (vyhrál disput), snažil zákazníkovi na druhé straně světa vyjít vstříc!

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#955 » ned 11. dub 2021, 10:37

Máte pravdu Sokolící, ale ono to není jen o lenosti. DHL mi pošle sms ... máte balíček, klikněte ANO nebo NE zda chtece zastupovat v celním řízení. Kliknu NE ... vyclím si sám. Odpověd OK, deklarace v papírové podobě je na pobočce Ostrava (bydlistě Praha) a poznámka ... v elektronické podobě data neposkytujeme. Nemám potom jinou možnost než kliknou ANo a dát za vyřízení papírů 550kč ted nevím zda to mají s nebo bez DPH a zda částka se už nezměnila. Dost do toho media šijou.
ČP. Ona s Ali udajně .. proběhne domluva o refundaci DPH, ale co další menší prodejci ? Potom budu stát mnohahodinové fronty v Malešicích nebo a to ČP dobře ví, jím zaplatím za vyřízení jejich nehorázné peníze. Většina zásilek je 150-200kč dle dat ČP a tady potom řízení DPH atd. dostane dovoz na dvojnásobek. Možnost skladů v EU zatím na webu Ali nulová a pár věci co tam je, má naprosto nesmyslné ceny.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#956 » ned 11. dub 2021, 12:25

S cenou zboží v evropských skladech mám odlišnou zkušenost. Jak ten puškohled (Ohhunt, ten má mimochodem i svůj obchod mimo Ali), tak stativ, který jsem tady řešil loni, nebo stahovák na homokinetické klouby, který jsem kupoval nedávno (skladem v Belgii) byly za stejné ceny jako z Číny a dokonce včetně poštovného (i když u některého zboží jsem si dražšího poštovného z EU všiml, ale zatím jsem nic takového nekupoval). Stahovák byl za pár šprdliků, ten jsem objednával z EU kvůli dodací době, ale stativ a puškohled jsem objednával z EU kvůli ceně - právě abych se vyhnul celní deklaraci.



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#957 » ned 11. dub 2021, 12:43

Na rovinu: já si zatím nedovedu představit, jak to bude fungovat. Teď to jakž takž funguje proto, že spousta zásilek je do 22 EUR (nebo se tak aspoň tváří) a jsou v podstatě bez jakýchkoliv náročných úkonů propuštěny do volného oběhu. A to jak dlouho to trvá fakt nevím, protože nic neobjednávám. V okamžiku, kdy se budou vyměřovat částky DPH i z těch zásilek do 22 EUR, tak naroste objem těch přidružených operací: kontroly zboží a dokladů, prokazatelné doručení rozhodnutí o propuštění do volného oběhu s výší celního dluhu, hlídání 10 denní splatnosti celního dluhu, dlužníci a vymáhání...Prostě jsem rád, že už se mě to profesně netýká.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#958 » ned 11. dub 2021, 14:15

Obávám se, že ten otvor je tam pouze z důvodu manipulace se šroubem. Na druhé straně pouzdra chybí protikus k uchycení k nosiči.

audis píše:smates:
(pouzdro1 https://www.aliexpress.com/item/3268474 ... 2e0eKQml3M ) na pravé volné straně vidím nevyužitý otvor. na levé straně pouzdra musí být tisícihran nějak připevněn. Možná na levé straně je ten samý otvor a tisícihran lze přehodit doprava. Pak by bylo pouzdro left hand. jestli chceš, až mi to přijde, dám vědět.
Obrázek

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#959 » stř 14. dub 2021, 16:17

Nějaký doporucitelny opasek z Ali? Na nošení zbraní u pasu, zásobníky. Asi rozumně tuhý a široký. Plánuji jej použít pouze na zbraně na soutěže a v kalhotech mít jiný obyčejný opasek (jako kovbojové) Dekuji za tip



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#960 » stř 14. dub 2021, 17:14

Zdar
Jestli sháníš opasek. Koupil jsem na aliexpressu tenhle.
https://m.aliexpress.com/item/327663550 ... .jpg_.webp

Teď jsem ale zhubnul 30kg takže je mi krapet velký takže kdyby jsi potřeboval velikost 110-128cm tak by jsme se mohli dohodnout. ;) je úplně nový na střelnici nebyl ani jednou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: paza a 13 hostů