Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.


askael
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » pon 20. pro 2010, 17:17

Ahoj,
tak si vybírám svýho prvního plasťáka, první jsem chtěl K100, mám slabost pro originální konstrukce, ale v ruce mi moc nesedla a vyloženě mě zklamala všude vychvalovaná spoušť. Přišla mi dost tuhá, chod nepravidelnej...zlatý vylítaný CZ 75 se kterejma jsem doposud operoval. Pravda, zkoušel jsem jen jeden kus, nicméně jsme se prostě neskamarádili. Pak mi do tlapky přišel Springfield XD, jak úchop tak spoušť mi sedli mnohem líp, než u Glocka. Už jsem prakticky pro tuhle pistoli rozhodnutej, jen teď váhám, jít do Springfielda XD Tacticala s 5 palcovou hlavní nebo XDM. Na XD mě láká větší kapacita zásobníku, na Tacticalu delší hlaveň a je o 3000 levnější. Mohli by majitelé těchto zbraní přidat nějaké postřehy? Dík.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 21. pro 2010, 09:51

sice nejsem majitel tohodle plastu, ale rada je jednoduchá. Uvědom si na co tu zbraň chceš a budeš mít jasno. Jestli na nošení, radši menší, jestli na střelnici klidně větší
Jinak troška loby ode mne, už si držel HK P30 a podobně? Ergonomicky jedna z nejlepších na trhu 8-) 8-)



askael
Příspěvky: 12

Příspěvek#3 » čtv 23. pro 2010, 23:08

Tak tuhle zbraň chci hlavně na střelnici...na nošení něco menšího a hlavně plošího....tohle bude max na občasnej vejet, na denní asi těžko. No, po ohmatání xdm se ani nevim jak s peněženky vykutálely prachy na zálohu, takže bude XDM. HK jsem zkoušel, i P30, a je pravda že se mi v ruce taky pěkně sedli, ale ten Spirnigfield mě nakonec nějak přesvědčil.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#4 » ned 26. pro 2010, 22:44

XDM ma velmi dobrou ergonomii, jen ta divna delka hlavne :roll:



askael
Příspěvky: 12

Příspěvek#5 » úte 28. pro 2010, 11:36

Jo, to jsem taky koukal, ale k 4,5 XDMu to k tý delší rukojeti tak nějak opticky akorát sedne. Neni to tim že by se XD Tactical nevešel na IPSC PRD do krabice??



askael
Příspěvky: 12

Příspěvek#6 » stř 29. pro 2010, 00:22

By mě jenom zajímalo, proč je to XD o třetinu těší než Glock, když je to taky plasťák.

Uživatelský avatar
erfas
Příspěvky: 41

Příspěvek#7 » úte 4. led 2011, 22:27

ahoj, mám XDM v 9L, zatím jen mě mile překvapuje, super se z ní střílí i když ted nemám nějak moc čas :roll:

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#8 » pát 11. lis 2011, 18:42

Ahoj lidi. Jelikož silně uvažuji, že tuto zbraň zakoupím, ( zatím jsem četl jen samou chválu ) tak bych si ji potřeboval osahat, takže kdyby nějaký vlastník této pistole se uvolil.
Děkuji

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 10. led 2012, 15:13

V neděli jsem měl možnost vystřelit si pár ran z Erfsova XDMka a ačkoliv plasťáky všeobecně moc nemusím, ze Springfielda se střílelo velmi dobře. Obzvlášť mě překvapilo vnímání zpětného rázu - zdál se mi možná menší než u mého Jericha. To bych od takhle lehké pistole nečekal.
Jen na spoušť bych si musel trochu zvykat. V žádném případě ale netvrdím, že je špatná.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#10 » stř 11. led 2012, 19:28

Mám XDm, což má hlaveň 4,5", v nabídce je již i 5,25", ale mého názoru je to zbytečně dlouhé, ale proti gustu ... Konstrukce je proti G poněkud vyšší, tedy více materiálu a tím i větší váha. Při střelbě se chová velice klidně, podobně jako G při správném držení se zvedá celá zbraň bez převracení. Bylo to zvláště zřetelné při porovnání s CZ Duty, která se kroutila jako klasická 75 bez doladění.

Osahat je možno na závodech LOSu (pokud budu), jinak většinu nedělí dopoledne v únoru v Čelákovicích.

PS. Na cestě je XDM .45 8-)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#11 » pát 6. dub 2012, 18:26

Tak XDm-45 je doma a vyzkoušena. 8-)
V Opařanech budou k vidění obě i v 9 mm L. Nicméně případné zájemce nepotěším, koupit je složité, téměř nejsou a neustále slibující výhradní dodavatel v zahraničí nyní nereaguje na výzvy. :(



KW49
Příspěvky: 18

Příspěvek#12 » pát 6. dub 2012, 19:52

Pokud mohu pomoci těm, kteří bydlí na Moravě blízko hranic ze SR, tak pěkný obchod je ve Skalici-Ronin, kde mají HS v několika provedeních, jak je uvedeno na jejich stránkách. Byl jsem tam v úterý. Zkoušel jsem HS 9 Subcompact s prodlouženým zásobníkem a HS 9. Podle slov majitele bude příští týden i XDM 9 a HS Tactical. Ceny jsou oproti ČR docela "přijatelné". Poslední dva modely jsou ale většinou rychle prodány.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#13 » pon 14. kvě 2012, 17:54

Mohu potvrdit solidnost jednání majitele. Sice šílená administrativa, ale nakonec dvě XDM úspěšně dovezeny. Velice vstřícný a ochotný.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 26. srp 2014, 22:08

Dnes jsem si domů odnesl nový Sprindfield XDM 4.5 v ráži 9mm. Jelikož jsem zhýčkaný střelbou z 1911, vybíral jsem svůj první plasťák pečlivě.
Vyzkoušel jsem většinu modelů hlavních výrobců, ale Springfield jsem záměrně trochu ignoroval. Moc se mi nelíbila složitost konstrukce, zbytečné výstražníky a dlaňová pojistka ani rozporuplná pověst za mořem. Pak jsem ale měl možnost vyzkoušet XD Tactical a výsledky mě nadchly - dobrá ergonomie, příjemná spoušť a hlavně klidné chování. Oproti ostatním pistolím se mi s XD při menším soustředěním podařil lepší rozptyl na 25m. Teď už se jen těším na to, jak bude XDm v mých rukách střílet minimálně stejně dobře.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#15 » stř 27. srp 2014, 01:03

tak at jugosska pistol slouzi dobre :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů