Springfield Hellcat

Glock a spol.


Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#301 » pon 5. dub 2021, 19:28

Falco je jen o chlup lepší...:-D



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#302 » pon 5. dub 2021, 20:45

Pouzdro jsem vyráběl podle svých požadavků (tvar, rozměry), retence velmi dobrá. Takto mne vyšlo na cca 300 Kč, zbytek peněz co bych dal za to od RH radši vrazím do nábojů. Tasení OK, vejdu se do 2 sekund ze skrytého nošení.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#303 » pon 5. dub 2021, 20:53

Fakt bez nějaký ironie nebo pošklebků-je to zbytečně velký... Před laufem máš +- 3 cenťáky navíc, překrytí zvenku až na pažbičku je taky zbytečný, ale podle fotky je fakt blbě vyřešený to místo pod lučíkem, nenapadá mě jediná možnost, jak chytit pistoli v pouzdře a mít kvalitní úchop... Pro inspiraci jukni třeba tady... https://www.armed.cz/kydex-vnitrni-pouz ... wtg-cerna/

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#304 » pon 5. dub 2021, 20:59

Netrefil píše:Měl jsem to tak s Hellcatem taky.

Říkal jsem si, že kolimátor na tak malou pistoli nebudu potřebovat, protože jsem ji kupoval aby byla malá a logicky ji tedy přece nebudu zvětšovat kolimátorem. Nakonec jsem si řekl, že ji koupím s výřezem pro kolimátor, protože cenový rozdíl je zanedbatelný a kdybych ji někdy prodával, že se bude lépe prodávat.

No, člověk míní, život mění... už mám na cestě Swampfox Sentinel... a akorát si říkám, že kdybych toho Hellcata koupil bez výřezu, tak jsem ušetřil peníze. :)

Když jsem vybíral kolibříka, tak jsem také váhal mezi P365 a Hellcatem. Měl jsem je oba v ruce. Drobný rozdíl ve zpracování naprosto neospravedlňuje tak dramatický cenový rozdíl mezi oběma pistolemi. Ale někdo prostě chce mít SIGa a je připraven si za to připlatit. Já se na to teď dívám, že za cenu trochu vyšší než P365 mám Hellcata i s kolimátorem.


Ahoj, napsal by si pak osobní zkušenosti s tím kolimátorem? Přemýšlím nad Hellcatem a tohle je vzhledově asi nejhezčí kolimátor co jsem zatím našel. Díky



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#305 » úte 6. dub 2021, 09:41

risa2000 píše:krtek2k: Mohl bys tam prosím hodit fotku, kde by byl vidět i záměrný obrazec z kolimu a jak se to jeví vůči mířidlům?

Fotku posílám, jen nevím co od toho očekáváš. Kolimátor prostě jde blbě vyfotit.
https://photos.app.goo.gl/yepqt9b3cPAbdXZ49



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#306 » úte 6. dub 2021, 16:25

Díky za foto. Co od toho očekávám je dobrá otázka. Co jsem si myslel, že uvidím, jak se ten red dot jeví vůči mířidlům, velikostí i polohou. Když jsem viděl nějaká videa k Hex-waspu, tak to tam vypadalo tak, že red dot byl tak velký, jako ten kroužek na hledí, a v podstatě se dal přesně překrýt s fyzickými mířidly, když se ty daly do zákrytu.

Ten tvůj red dot je/vypadá menší a z fotky není poznat jestli když zarovnáš mířidla, tak se dostane přesně na muchu, nebo bude někde jinde. Každopádně, teď chápu, že to z fotky nepoznám, a vlastně sám nevím, kde by měl být, takže mi to tak asi stačí ;) .

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#307 » stř 7. dub 2021, 00:11

Zmarja prestante uz s tema nesmyslama o bodu zarovnanem na miridlech a podobnych hovadinach.

Kolimator je super bo jeden virtualne promitly bod ala jedna fokalni rovina ale ne, my nato pujdeme chytre, narveme si do digitalu zpatky analog aby jsme nemeli jeden nebo dva, ale rovnou 4 (s cilem) body bo cim vic bodu tim vic adidas... cpat si do kolimu zvlast na pistoli vysoke miridla je uplne stejne skvely napad, jak narvat si zaslepky na cihly ci P10 s fajnymi obrazky nejlepe cervene, ruzove apod., aby to cim jak nejvic tahalo oci aby se cim jak nejhure mirilo, protoze je to in a vsechny lamy (ktere ocividne neumi strilet) to maji...

Celou tu hovadinu s vysokymi cowitness miridly do kolimu vymyslel Suarez a banda americkych trotlu to kopiruje, protoze umi prd a ne strilet rychle! Ten kolim si tam fakt nemusite davat, kdyz si do toho narvete obri miridla, je to uplne nesmysl. Budete pak strilet jeste pomaleji nez s miridly. To je jak by jste si nachipovali motor na vic kW, ale nechali zatazenou rucku nebo tak neco. Uvazujte trochu logicky. Dam si kolim aby se mi fajne a rychleji strilelo, abych mel jen cil a bod misto cile + musky + hledi, ale ne, chytraci tam musi narvat zpatky ty miridla a jeste obri pres pulku kolimu, protoze kdyby jim nedejboze chcipla baterka (staci na Vanoce vymenit jednou rocne preventivne), co vydrzi nekolik let, tak by je ty papiraky a popry zabily nebo sezraly ze a konec sveta...

Mam normalne vysoke 215/250 miridla na cihle na 509T a musku vidim vlakno akorat dole pres sklo a hledi uvidim vrsek s novou ultranizkou destickou nizsi nez CHPWS co mam na ceste, ale uz tak me tam ta mucha akorat se*e, ze tam strasi...

A vybirat si kolimator od nove neoverene neotestovane znacky nezname kvality, protoze prej vypada dobre, je taky super logika. Misto si vzit titanovy provereny celkem otestovany Holosun, ktery ma navic jeste kriz ve verzi 507K... a ten kriz by se ti hodil jak sul, kdyz s tim neumis.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#308 » stř 7. dub 2021, 09:45

Mám dotaz z jiného soudku. Koupil jsem si na nošení S&B JHP 124gr, ale jak je teď všude zavřeno, tak to ani nemohu zkusit. Zkoušel jste někdo ?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#309 » stř 7. dub 2021, 16:06

MKabar: Jestli ten tvůj výlev byla reakce na můj dotaz, resp. odpověď, tak se bojím, že sis toho přečetl víc, než jsem napsal. Já jsem jen popsal jak se mi chováním (z videí) jeví Hex-wasp, a chtěl jsem vědět, jestli se ten kolim, co si tam dal krtek2k, chová stejně nebo jinak. Závěry, který by měl být lepší a proč a jejich vyvracení, sis tam už domyslel sám.



samui
Příspěvky: 14

Příspěvek#310 » stř 7. dub 2021, 17:44

Tady ve videu možná najdeš to co hledáš... https://www.reddit.com/r/SpringfieldArm ... st_post_i/

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#311 » čtv 8. dub 2021, 11:59

risa2000 píše:...chtěl jsem vědět, jestli se ten kolim, co si tam dal krtek2k, chová stejně nebo jinak.

nezapomeň na to, že velikost záměrného obrazce je úměrná vzdálenosti ze které se díváš (takže záleží jestli je to skutečně foceno ze vzdálenosti natažené ruky = proto bývají tak velké rozdíly ve velikosti záměrných obrazců na různých fotkách)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#312 » čtv 8. dub 2021, 16:46

Ať si říká kdo chce co chce, ale na kvéru osazeným kolimátorem na nošení prostě chci alespoň trošku funkční záložní mířidla. To, že by to zpomalovalo je kec, protože ostřím očima na terč a mířidla nevnímám. On kolimátor i jinak výraznou mušku dost utlumí.
Jinak samozřejmě velikost tečky/záměrného cokoliv kolimátoru se se vzdáleností od oka nemění. Mění se velikost mušky(perspektiva). Na videu to mohlo tak vypadalo, protože to často natáčí ocas, co nechápe, že pro zobrazení tečky musí ostřit na nekonečno, jinak je rozostřená=velká tečka. Jen pro představu, vlevo jsem se objektivem dotýkal kolimátoru, vpravo stojím asi metr a půl od něj. Na baráku je vidět, že je velikost totožná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



skvorfi
Příspěvky: 37

Příspěvek#313 » čtv 8. dub 2021, 18:08

Tak je doma :-).
signal-2021-04-08-163822.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#314 » čtv 8. dub 2021, 18:57

Honzajan píše:Mění se velikost mušky(perspektiva).

jo, blbě jsem se vyjádřil, velikost obrazce v poměru ke sklu/mušce, nikoliv v cíli



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#315 » čtv 8. dub 2021, 19:57

Ač se s Honzajan občas neschodnem, tak v tomto případě s ním plně souhlasím, pokud se umím koukat do klimátoru tak mi záložní mířidla nevadí, ale je fajn je tam mít pro případ.
Samozřejmě pokud se bavíme o něčem větším (G19/17/34 atd) co chci občas i na nějakou soutěž, tak jen kolimátor je asi lepší, ale toto není ten případ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů