Springfield Hellcat

Glock a spol.


RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#181 » pon 30. lis 2020, 18:52

audis ďakujem. Je to tak ako píšeš .



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#182 » pát 4. pro 2020, 20:31

Nejsem si jistý, ale pokud tu někde vzadu blesklo že se čeká na další dodávku z Chorvatska, resp. Rakouska, tak v Pardubicích mají myslím ještě 2 kousky v Kspolu... Jsou to ale ty standardní verze, bez přípravy na kolimátor... Tu jsem si dnes jako poslední kus na krámě uloupl já...;-)



Blam
Příspěvky: 9

Příspěvek#183 » pát 4. pro 2020, 20:36

Ty ses teda loupeznik. :lol: Ja si na ni taky brousil zuby. No mam rozhodnuto. Asi pujdu do G42 a nebo do Hellcata bez OSP.



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#184 » pát 4. pro 2020, 20:46

Zdravím,
Na fcb skupinách o Hellcat se začaly objevovat zprávy ohledně prasklých úderníků. Již je to víc případů.
Zajímavá reakce výrobce při jedné reklamaci "but Springfield Armory told me to not dry fire "

Pokud byste někdo měl tuhle příhodu, dejte pls vědět, ať víme, jak moc se spoléhat.



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#185 » pát 4. pro 2020, 21:29

FB_IMG_1607113484271.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#186 » ned 6. pro 2020, 13:56

Vasin píše:Zdravím,
Na fcb skupinách o Hellcat se začaly objevovat zprávy ohledně prasklých úderníků. Již je to víc případů.
Zajímavá reakce výrobce při jedné reklamaci "but Springfield Armory told me to not dry fire "

Pokud byste někdo měl tuhle příhodu, dejte pls vědět, ať víme, jak moc se spoléhat.

Na netu najdeš odkazy i na problémy u Glocků... Jak moc je to vypovídající v poměru k prodaným kusům??? Co jsem tak koukal, tak se u toho HEllcatu jedná vesměs o stále se opakující případy, v řádech jednotek... Když vezmu v potaz, že každý "Glockař" to s chutí rozmázne, protože ta pistolka je jinak víceméně bezchybná a Glock(a ani nikdo další krom SIGu) na ní nemá v současnosti adekvátní odpověď, tak mě to zatím vůbec nevzrušuje...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#187 » ned 6. pro 2020, 14:05

Jo Hellcat je aktuálně nejprodávanější pistole, takže v těch statisícících prodaných kusech párkrát došlo ke zlomení úderníku... taky jsem se pokoušel vyhledávat ten problém a je to pár případů, které se opakují na různých fórech. Nic zajímavého.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#188 » ned 6. pro 2020, 14:36

ano, u P365 to byly taky jednotky až nízké desítky zlomených úderníků... a věřím že i P-10 taky měla problematické jen jednotky až nízké desítky... ale haters gonna hate 8-)



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#189 » ned 6. pro 2020, 14:43

Až mi na H11 praskne zápalník, tak tady budete první, komu to sdělím. Dovozce bude obeznámen až po vás. ;) 8-)



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#190 » ned 6. pro 2020, 15:59

Na gloca majú zápalník v každom obchode ,ako je na tom h11 ? Majú ho niekde skladom? A koľko stojí? Asi si jeden do zásoby vezmem .



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#191 » ned 6. pro 2020, 18:06

Uz keby bolo tak zle, nevidim problem objednat to rovno z chorvatska.
A ak by bolo fakt velmi zle, tak to niekto znamy urobi na sustruhu za flasku :)



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#192 » ned 6. pro 2020, 18:46

Na flašku zapomeň, to jich musí být mnohem víc. Za litr ti to už nikdo nevytočí ...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#193 » pon 7. pro 2020, 07:33

Mac.42 píše:ano, u P365 to byly taky jednotky až nízké desítky zlomených úderníků... a věřím že i P-10 taky měla problematické jen jednotky až nízké desítky... ale haters gonna hate 8-)

Tohle je kec nejvetsi. P365 trpel systematicky na ulomeni zapalniku, zedne desitky kusu (to, ze zbrojovka tvrdi nejake cisla neznamena, ze nekeca). Navic u p365 praskala ta nejtenci cast, jak jsem psal-zapalnik. Tady to vypada cast zachytu uderniku a tohle praskat videt moc nechces.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#194 » pon 7. pro 2020, 11:13

Na amerických fórech jsou (nebo přinejmenším před těmi dvěma lety bývaly) k dohledání seznamy seriových čísel s popisem závady... a šlo na podzim 2018 o řádově 20 reklamovaných zlomených zápalníků z výroby během jara 2018 a zhruba stejné množství s umírajícími tritiovými kapslemi z výroby během léta 2018... Přišlo mi, že mnohem větší halo bylo (spíše než z nějakého masivního počtu reálných případů) z prostých obav, že je vyroben metodou MIM, což prostě není populární. Od léta 2018 jsou sestavy úderníku mírně odlišné od těch původních, takže zjevně došlo k redesignu.

Sám mám nízké výrobní číslo s původním úderníkem a po pár tisících žádný problém.
Žádný výrobek není zcela chyběvzdorný, tím spíše, jde-li o střelnou zbraň. A samozřejmě, že nikdo nechce závadu na EDC, ale kdo chce psa bít, hůl si najde - ať jde o Sig, HSP, nebo CZ. Ale hejt na Sig prosím do jeho vlákna, zde jsem chtěl jen relativizovat problém, který se prostě vyskytuje globálně. Je třeba si uvědomit, že ať jde o cokoliv, je v dnešní době časný nákup libovolného produktu vstupenkou do klubu betatesterů.



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#195 » pon 7. pro 2020, 12:33

Taky je vidět, že se Springfield na problémech P365 poučil. Na rozdíl od tradičního úderníku s trnem, který se u P365 lámal ,to Springfield vyřešil klínovitým tvarem úderníku, který lépe přenáší napětí. Proto je otvor pro úderník v závěru oválný a nikoliv kulatý. Takže když úderník u tak malé pistole "klouže při úderu o zápalku" a zanechává tu známou "rýhu v zápalce", u Hellcatu je riziko jeho ulomení téměř eliminováno.

Bohužel hoši ve Springfieldu zase pro změnu zřejmě vytvořili slabé místo na záchytu úderníku. Úderník na svém Hellcatu jsem si prohlídnul, zda náhodu v místě záchytu úderníku nemá nějakou drážku z výroby (vzniklou špatným opracováním), která by fungovala jako místo iniciace trhliny a následného lomu. Nemá. Přechod je hladký, takže pokud se časem ulomí, tak to bude skutečně chyba designu toho záchytu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů