Glock 17 vs HK P30L vs CZ P10C

Glock a spol.


rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#1 » čtv 4. čer 2020, 15:41

Zdravím panové,řeším takové dilema...chci si pořídit zbran,kterou budu mít pouze na střílení pokud možno,na ''přesnou střelbu''.
Na nosení i pro ''zábavu'' zbraně mám.
Rozhoduju se mezi Glock 17 5gen. HK P30L a CZ P10C,z G 17 jsem už střílel,přišlo mi to poměrně přesné,akorát mi nepadla moc dobře do ruky.P10 jsem pouzel držel v ruce a přišlo mi,že mi v ruce sedí lépe,a má opravdu příjemnou spoušt.Jediné co mi na P10 nesedlo byla opravdu ostrá uprava gripu,zajímalo by mi,jak se to bude chovat v ruce při střelbě.
HK P30L jsem ješte ani nedržel v ruce...budu mít možnost osahat P30.
Co by jste mi doporučili z těchto tří možností,hlavní priority jsou,přesnost, komfort střelby a spolehlivost.
Ještě jsem přemýšlel o bazarové Shadow 1,ale nevím...s ''ojetinama'',nemám moc dobré zkušenosti.
Díky ;)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2 » čtv 4. čer 2020, 16:11

Každý preferuje něco jiného. Kup si všechny (samozřejmě klidně postupně), chvíli je střílej a když to nebude to pravé, pošli je do světa. Já třeba zrovna teď o jedničkovém Shadowu přemýšlím. Sice jsem ho měl jen dvakrát půjčený na střelnici, ale byl jsem s ním maximálně spokojený.



MontyCZ
Příspěvky: 20

Příspěvek#3 » čtv 4. čer 2020, 16:29

P30L mám je to určitě kvalitní zbraň co dlouho vydrží, není to úplně na mířenku, ale rád na 25m střílím na postavu.



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#4 » čtv 4. čer 2020, 18:06

Díky za odpovedi .-) Před chvilkou jsem držel v ruce P30 a musím říct,že ve srovnání s G17 a CZ P10 je to minimálně o level dál co se tyče zpracování! Když jsem je ted viděl ležet vedle sebe,tak jsem kulil oči :-)
Hlavně mi sedla naprosto skvěle do ruku s Medium gripem a ta struktura a provedení toho gripu absolutně nesrovnatelný jak G tak P10!
Jediné co mi přijde nepovedený je výpust zásobníku...to kdo vymyslel...
Akorát nevím co zvolit za provedení,jestli V3 nebo V1,Jak jsem napsal,chci s tím trochu víc střílet,nemyslím nejakou super přesnou mířenku,ale trochu komfortu bych uvítal...
edit:
Ještě jsem našel model VP9,o velikostí bliž p30L a asi i lepší spoušt...neměl jste ho někdo v ruce...docela by mi zajímalo srovnání s P30L

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#5 » čtv 4. čer 2020, 19:18

Rifleman: zkus i to Hk Vp9, co se tyče kvality Hk tak budeš spokojený... a vypouštění zásobníku je jiné než je většina lidi zvykla, ale až si zvykneš tak pochopíš...



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#6 » čtv 4. čer 2020, 19:45

Jediný duvod který mi napadá,proč je to vypouštění takto provedené,je že je menší šance,že při střelbě dojde k nechtěnému uvolnění zásobníku...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#7 » čtv 4. čer 2020, 21:17

Pokial mas dlhe prsty, tak s HKckovym vypustanim zasobniku mozes mat problem. Ja on vzdy brnkam ukazovakom silnej ruky ked si zoberiem synovu P30ku. inak fajn zbran, ale toto je napr. pre mna vylucujuce kriterium.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#8 » čtv 4. čer 2020, 21:28

Jestli chceš zbraň na "přesnou střelbu", proč vybíráš ze "služebních" modelů? Nejblíž tomu, co asi chceš, je ten Shadow...Ale i "přesná střelba" je o rukou víc, než o zbrani ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#9 » čtv 4. čer 2020, 21:36

Nechápu, proč na střelbu a terčovou nejsou vůbec ve výběru 5 a více palcové částečně sportovní modely výrobců (něco jako shadow a veškerá pistole s 5 a více palcovou hlavní). Proč se účel zabíjí výběrem fullsizu, nebo kompaktu. To je úplně padlý na hlavu a zabíjí se benefity přesnější střelby, které by mohly být. To je jako kdybych chtěl jezdit rekreačně silniční cyklistiku a vybíral na to mezi trekingovými koly. :-DDD
Chápu, pokud se prve uvedené modely prostě jen líbí a chce se mít doma jeden z nich.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#10 » čtv 4. čer 2020, 21:40

Ani jedna není na přesnou střelbu. Ze zmiňovaných jsem měl nejlepší soustřely s G17, ale u služebních zbraní je to sazka do loterie co na tebe vyjde. Výrobní tolerance jsou tu zkrátka větší. Pokud chceš jednu z těch tří, tak si je vyzkoušej všechny při střelbě a pak vyber. Pokud hledáš zbraň na přesnou střelbu, hledej jinde. Za málo peněz to bude těžké.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#11 » čtv 4. čer 2020, 22:05

SFP9/VP9 a na zbytek muzes s klidnym svedomim zapomenout (minimalne z toho co pises) :D (samozrejme nadsazka). P30 ma napr o dost horsi spoust nez SFP.
Jak rikam vsem, SFP je tak dobra zbran, ze jako prvni si to koupit je docela blby, protoze pak mas problem cokoliv dalsiho vybrat (zalezi co planujes samozrejme).
Jinak vyzkouset a uvidis.

Ja bych si na seznam jeste prihodil SW M&P M2.0 nebo Shield (konkretni model si uz najdi podle toho co presne ti bude vyhovovat).

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#12 » pát 5. čer 2020, 07:31

Tady je problém, že každý ti doporučí svou oblíbenou, nebo tu co neměl, ale chtěl by mít. Lepší by snad bylo změnit vlákno na "Velkorážní pistole na přesnou střelbu za málo peněz.". Protože pokud pokukuji po bazarové SH1, tak mi jde primárně o potěšení a levný koníček ale už ne o soutěžení a bouchání tisíců patron měsíčně.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#13 » pát 5. čer 2020, 10:46

mně tedy připadá, že sis vybral úplně náhodně nějaké 4 bouchačky (pokud to tedy nejsou aktuální bazarové nabídky a vybíráš lepší z nich)... tři plasťáky, dva strikery, jeden kompakt nemají mnoho společného... pokud chceš mířenku, tak bude asi lepší celokov Shadow, ale pokud bys chtěl plast, je jich celá řada v 5+" délce, které bys měl zvážit už kvůli delší záměrné - kromě HK ve velikosti L také namátkou Walther Q5, SW MP9 M2.0, Springfield XDM9, nakonec i ta CZ P-10 by dávala smysl spíše ve velikosti SC/F

ale moje rada je, pokud už máš něco odstříleno s G17 a chceš něco jiného, koupit bazarový Shadow1 (papírově nejlepší volba na mířenku) a když ti nebude vyhovovat, pošleš ho beze ztráty do světa a koupíš něco, o čem zjistíš, že ti vyhovuje více (osobně si myslím, že lidi často nákup zbraně dramatizujou - není to svatba :lol: - ale zkušenosti jsou nepřenositelné, takže si stejně kup, co se ti líbí, budeš pak nejméně naštvanej)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#14 » pát 5. čer 2020, 11:32

Ani jedna z těch zbraní není "terčová". Vyzkoušel jsem všechny jmenované a naskonec jsem koupil SFP9 od H&K, protože se mi nejvíc líbila. U P10 mi navíc vadí moc ostrý grip. A G17 jsem tehdy vynechal proto, protože mi vadilo vidět škvírou mezi rámem a závěrem skrz zbraň. To byly dojmy začátečníka.
Od té doby mám s SFP9 nastříleno tak cca 10000 ran. Nosím ji. Ale střílím a nosím také G43. A protože jsem starší ročník, začíná mi vetchozrakost (jedny brejle na řízení a dálku a druhé brýle na čtení, začínám pokukovat po řešení s kolimátorem - možná G17 gen5 OR, nebo P10 OR. A nejlíp rovnou se závitem, protože pokud to schválí, tak tlumiče mohou rozšířit množství střelnic, kde by se dalo střílet.
Pokud to kupuješ jako první zbraň, vyber si co se ti líbí aby tě to střílení bavilo. A případně to potom prodej a kup něco jiného. Já tedy svého Hecklera neprodám, dřív si koupím další.



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#15 » pát 5. čer 2020, 15:34

Díky všem za odpovědi! Abych to lépe upřesnil,nechci s tím střílet žádnou soutěž,ale ani nechci,aby se z toho sřilelo třeba jako z Kevina :)
Zbraně všeobecně se mi líbí od mala...od "flusbroku" pres X vzduchovek jsem to vydržel do 21let,pak hned zbroják a už to "jelo" Mám doma víc kousků,ale tak nějak postrádám zbran právě tohodle ražení.
Asi máte pravdu,že by se to němelo až tak řešit,vždy se to dá prodat,ale já mám ve zvyku vždy o všem nastudovat max. informací :)) A hlavně mám bohužel dost spatných zkušeností s prodavači zbraní v obchodech.
Zatím to vypadá na P30L,ale ještě jsem v ruce nedržel VP9,což potom co jsem zde přečetl,může mé rozhodnutí ještě změnit.
Ještě malý tech. dotaz. Výška zbraně P30 a P30L je stejná,takže velikost gripu by měla být taky stejná...je to tak...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů