Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#16 » stř 3. bře 2021, 22:10

Tak to prosim fotku. Protoze kokud nemate oobr tlusty oduly prsty, tak to neni mozny. Ukazovacek na spousti je vzdy niz a pri “pohotosti” kdy je prst na ramu pekne sedne na plosku na konci paky. A palec na druhe strane ktery lezi na palci slabe ruky taky nezavazi. U myho Q5 ani p99 (ma je jednostranou zvetsenou paku) to nevadi nijak.

A co presne znama “chytat si to”?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#17 » čtv 4. bře 2021, 00:08

Slaba ruka je pri vysokem uchopu cela rovnobezne se zaverem na jeho hrane.
Zachyt nechtene nedrzi nic z prave ruky (jsem pravak), ale brisko palce leve ruky, chytal jsem si vsechno i na tretinu zkracene zachyty na P30L i prcky na Glocku. Ted na Gen5 cihlach mi konecne zachyty fungujou, protoze jsem se naucil Vogeluv uchop, kdy je levacka hodne vepredu, takze jsem celou levackou uplne pred zachytem a neprichytavam ho nechtene. A diky extremnimu tlaku spodni hrany leveho palce (rotace leveho lokte dovnitr, samotny levy palec nic nedela ten je k nicemu, je mimo) na ram v oblasti nad lucikem, se to temer nehne. Vogeluv grip je zcela nadrazen v ucinnosti na zdvih klasickemu vysokemu uchopu. Jen je silne asymetricky a tudiz horsi na presnost zpocatku.

Chytat si to znamena chytat si levackou zbytecne dlouhe zachyty zaveru, pridrzovat si jej nechtene.

Ty extremne dlouhe zachyty ala Walther ci HK P30 jsou naprosty nesmysl, na normal zachyt by nedosal palcem silne ruky snad jenom nekdo hrubo pod 160 cm, coz asi tezko bude takovy jedinec slouzit u ozbrojenych slozek... Nemluve o tom, ze se da velice snadno a efektivne vypoustet slabou rukou pri navratu do gripu po prebiti.

A k tem tlustym prstum - tchan ma takou pracku a prsty, ze na G19 da jen dva prsty a ukazovak se mu prakticky nevejde do luciku :-D. Ma ukazovak siroky jak normalni zaver :-D. V jeho ruce je z toho G43 :-D.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#18 » čtv 4. bře 2021, 00:10

To vlevo je amaterska klasika ala drzim to jak prase kost, to vpravo je klasicky vysoky uchop prumerny.

https://i0.wp.com/reddotshooters.com/wp ... C298&ssl=1



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#19 » čtv 4. bře 2021, 12:22

Aha, já si ten rám chybně spojil s jejich kovovým strikerem.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#20 » pát 5. bře 2021, 15:54

Pocitam, ze jak vydaji sportovni verzi PDP 5", tak to bude zase ocelovy ram zpatky...

Kazdopadne soudruzi trosku zvorali vyrez na kolimator na tom PDP... pritom na PPQ to meli dobre...
Je to uplne hladke, nejsou tam zadne vystupky ani hrany o ktere by se desticka s kolimem mohla oprit a mezi destickou a zaverem neni nikdy nulova vule, takze veskere sily pusobi na sroubky co drzi desticku v zaveru coz neni dobre.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#21 » čtv 1. dub 2021, 22:33

Ceny:
https://www.streleckyservis.cz/walther/

Uz tam je i petipalec :-). Vsecky delky zaveru/hlavne v kombinaci s velkou nebo kompakt rukojeti.

Ale je to poradny macek i ten kompakt, zaver je siroky jak G20 10 mm :-).



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#22 » sob 3. dub 2021, 00:19

asi dělám něco špatně když si u PPQ ani Q5SF záchyt závěru prackama nezachytávám

jinak si nemůžu pomoct, ale to PDP mi přijde jen jako facelift PPQ (stejný názor má i jedna nejmenovaná osoba z CB servisu kde sem nedávno něco osobně vyzvedával)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#23 » sob 3. dub 2021, 09:06

notobi: Tak ono PDP je promováno jako nástupce PPQ a má dost částí záměnných, takže se to dá asi bez uzardění za facelift považovat. Kdo má PPQ tak asi do toho nepůjde, ale kdo uvažoval o PPQ, tak má dobrý důvod počkat na PDP, byť třeba jen kvůli té optice. Sám jsem na to dost zvědav a vím, že si na něj počkám.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#24 » sob 3. dub 2021, 10:53

Dost detailní srovnání s PPQ, škoda těch umělohmotných "vylepšení", docela mě to překvapilo:
https://www.youtube.com/watch?v=wSZIz1T93Us

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#25 » sob 3. dub 2021, 14:47

notobi píše:asi dělám něco špatně když si u PPQ ani Q5SF záchyt závěru prackama nezachytávám
jinak si nemůžu pomoct, ale to PDP mi přijde jen jako facelift PPQ (stejný názor má i jedna nejmenovaná osoba z CB servisu kde sem nedávno něco osobně vyzvedával)


No drzis to blbe, nizko, jinac by sis ty zachyty chytal jako uplne vsichni s vysokym uchopem poradnym. A je to facelift PPQ, to primo rika Walther a treba hlaven je identicka, jakakoliv hlaven prislusne delky nebo zavitovka do PPQ bude pasovat. Spoustak je skoro stejny, jen pruzina je jemnejsi. Ale narozdil od PPQ a vsech zneho odvozenych variant to nema rukojet pro hobity, ale konecne normalni velikost.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#26 » ned 4. dub 2021, 07:35

nízko to rozhodně nedržim je mi líto. Kdybych to držel jako prase kost tak mě přeučujou úchop na kurzech na kterých sem byl. Nebo mi to vytknou lidi se kterýma se pohybuju na závodech

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#27 » ned 4. dub 2021, 08:22

Jj ja taky. Drzim to nejvejs, jak pazba dovoli a zavhyt nemackam. Nam ale stihle prsty. Treba je to tim. :P

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#28 » čtv 8. dub 2021, 03:55




77JANY
Příspěvky: 3

Příspěvek#29 » pon 12. dub 2021, 20:28

V Armedu už ji lze přeobjednat...



t.dudis
Příspěvky: 39

Příspěvek#30 » čtv 22. dub 2021, 18:43

Zdar, mám předobjednáno 4,5" Full Size a řeším pouzdra na zásobníky a pistoli. Mám pocit, že někde v recenzi jsem slyšel, že zásobníky pasují i z PPQ, takže by šly na magy použít i dnes dostupný pouzdra?

Jinak pouzdro na kvér samotný už někde někdo viděl nebo našel? Dík.

PS: Mám na mysli samozřejmě kydex pouzdra.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů