Arex Delta Gen 2

Glock a spol.


hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#91 » ned 7. led 2024, 13:12

Trochu pokukuju po nějaké spíše sportovněji laděnou pistoli pro radost na střelnici a občasný závodění.A dost mě zaujala tato novinka https://www.defendia.cz/pistole/pistole ... grey-wolf/

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#92 » ned 7. led 2024, 15:53




rain
Příspěvky: 53

Příspěvek#93 » pon 8. led 2024, 08:53

Letec 12 píše:bergi: Určitě bude mít lepší výbavu, kvalitnější výstupní kontrolu a obvykle i lepší servis. Rozdíl ceny e dán tím, že v US se uvádí bez jakýchkoli daní, DPH a místní daně a zároveň je trh v US velký a to tlačí ceny výrobků dolů. Naproti tomu český, potažmo EU trh je velmi maličký a prodá se vše. Žádné jiné "kouzlo", než tlak trhu v tom nehledej.


Tak určitě...

"Speciální edice Global Ordnance je určená pro export na americký trh. A byl jich vyroben pouze omezený počet kusů. Funkčnost i všechny oblíbené funkce a vylepšení pistolí AREX Delta, Gen. 2 zůstaly zachovány, ale pistole má na pravé straně nápis Global Ordnance."
https://www.armed.cz/pistole-samonabije ... a-go-arex/

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#94 » pon 8. led 2024, 08:59

Napadlo mě dodatečně, že když si někdo četl můj komentář bez kontextu, tak nemusí být jasné kterou verzi komentují.. Bavili jsme se o tom, že pistole pro US trh mají lepší výbavu (třeba další zásobník, nebo čištění) a obvykle podléhají i lepší výstupní kontrole.



Premeczech
Příspěvky: 3

Příspěvek#95 » pon 8. led 2024, 22:11

Zdarec, Arex Delta X mám už rok. Zatím má 4,5 tis. ran. Střílím s ní pravidelně. Když to porovnám s Glockem 19 na kterém mám 5-6 tis., tak Glock má s tímto nástřelem v podstatě jenom ošoupanou povrchovku vnitřních dílů. Na Deltě je to jiná písnička. Měnil jsem úderník, komplet spoušť, 2x dno závěru (nevím proč, ale po chvíli se vždy uvolní povysune se cca o 1-2mm během střelby a poté brání dovření závěru) Sem tam je patrné nějaké natemování nebo ubroušení materiálu na stojně nebo na záchytu. Zadní vodítko závěru půjde na výměnu tento týden. Závěr nechodí ve vodítkách dokonale rovně a ty se brousí k jedné straně. Naštěstí jsou přední vodítka v cajku (hlavní část zbraně). Měnil jsem také celou rukojeť. Uložení spouště je v rukojeti do plastu a tam se kousek odštípl. Spoušť začala vrzat, drhnout a měla asi tak 10 kg. Jinak ergonomicky mi vyhovuje maximálně a když šlape jak má, tak je to radost z ní střílet. Vzhledově taky paráda. Největší problém prostě vidím v kvalitě plastů, to mě štve. všechno ostatní za ty peníze vem čert, je prostě levná a levná. 13500,- Ještě jeden plus jsem našel. Na Defendii mají všechny potřebné díly skladem a když náhodou mají vyprodáno (hodně se jim to tam točí) :D :D :D :D Tak velice rychle objednávají u výrobce. Dodání přímo ze Slovinska taky super, je to otázka pár dní. Nechci nikoho odrazovat od koupě, protože mám zjištěno od pár lidí, že tyto problémy nemají. A na druhou stranu mě ta pistole opravdu vyhovuje co se úchopu týká. Na EDC to ale rozhodně není. :D To ani omylem.



Krevel
Příspěvky: 21

Příspěvek#96 » úte 9. led 2024, 06:48

Mohl bys prosím vyfotit to opotřebení? já jen abych měl referenci, mám nastříleno kolem 6000 ran a jediné místo, které má nějakou vyšší míru opotřebení je to zadní vodítko (ale zase ne tolik aby to něčemu vadilo). Kdyžtak klidně vyfotit i to místo kde praská plast, já sem naštěstí nic nenašel a to už sem ji 2krát komplet rozebíral (pravda jednou mi z ní lezl čep co drží vypouštění zásobníku, ale to bylo spíš tím, že sem ho tam málo naklepal při skládání)

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#97 » úte 9. led 2024, 09:16

Profil, který se tu zaregistroval jen proto, aby napsal, jak je glock skvělý a jen se mu ošoupne povrchovka, zatímco Arex se 3x rozpadne. Asi bych z toho nic nedělal. Pokud by to byla pravda, tak normální člověk by se toho už dávno zbavil...



Premeczech
Příspěvky: 3

Příspěvek#98 » úte 9. led 2024, 22:48

No teď jsi na to kápnul Lojzo, nemám nic lepšího na práci, než sedět u internetu a vychvalovat Glock. :)
Zatím co ty zuby nehty bráníš čest i jiným kvérům zapomínaje na fakt, že Glock jakožto jedna z nejprodávanější zbraní celosvětově bude i logicky nejvíce porovnávaná s konkurencí. V USA je Arex přímá konkurence Glocku a podle tamních recenzí ho v mnohém předčí. Což mohu jenom potvrdit. Například spoušť má Arex výrazně lepší, kratší reset, pocitově hladší chod, nepruží jako guma. :D
Kvalita plastů je zase bod pro Rakousko. Je to prostě tak, breč si jak chceš. Na druhou stranu Glock je prostě krumpáč kdežto Arex je podle mě jedna z nejhezčích pistolí za normální peníze. Koupil bych ji znovu. Ale to už v podstatě jenom opakuji co už jsem napsal nebo co měl normální člověk pochopit z kontextu mého prvního komentáře. Chtěl jsem se podělit se svou zkušeností, ale to jsem se asi vážně přepočítal, když mě hnedka u prvního příspěvku spálíš s tím, že vlastně žádnou váhu nemá a co píšu není pravda. :D Ještě by mě zajímala jedna věc. Jak se to tak dělá aby se normální člověk zbavil zbraně která zlobí a nechce jí nechat nutně zničit, protože to je zatím docela škoda? Hlavně mi neříkej, že bys jí prodal, protože to asi není úplně fér pro kupujícího...

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 62

Příspěvek#99 » stř 10. led 2024, 06:56

Buď v klidu. Na mě subjektivně tvoje recenze nijak zle nepůsobila. Jsem sice glockovej, ale nad Arexem jsem dlouho uvažoval. A nadále, za ty peníze, uvažuju :-D. Jsem rád, že jsi tu přidal zkušenost s větším nástřelem, než je 500-1000 výstřelů.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#100 » stř 10. led 2024, 10:58

Nad Deltou jsem uvažoval jen do doby, než jsem ji měl v ruce. Měl jsem strach, že ji rozmáčknu, jak ze slabýho plastu je vyrobená, povrchovka hnus. Střílela pěkně, spoušť taky slušná, ale pro mě to je málo, chci mít pocit kvalitního výrobku bez ohledu na jeho určení/použití.



bergi
Příspěvky: 15

Příspěvek#101 » ned 21. led 2024, 12:50

Tak jsem ji pořídil. Nakonec jsem sehnat tu šedou jak jsem chtěl za 12900,-. Jediná závada co se občas děje, že poslední náboj někdy pořádně nezajede do komory. Střelivo SB. Když srovnám kvalitu s glockem 43 co mám tak plast je tvrdší ale lépe se drží v ruce. Kovové díly mě přijdou stejné jak u glocku hlaveň je dokonce masivnější. Můj nástřel je ani ne 1000 nábojů za rok . Já jsem spokojen. Původní jsem chtěl glock 19 ale těch 9000,- navíc radši utratí za kolimátor a náboje.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#102 » ned 21. led 2024, 13:53

Někdy nezajede poslední náboj do komory :) A o tom to je! To bych nechtěl ani za tu cenu.



bergi
Příspěvky: 15

Příspěvek#103 » ned 21. led 2024, 16:33

Beru, že je zbraň nová musí si sednout. Mám vystříleno pouze 100 nábojů stalo se to třikrát. Až budu mět vystříleno aspoň tu 1000 tak budu hodnotit. Mě se sní střílí lépe jak s 19 kterou jsem měl půjčenou.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#104 » ned 21. led 2024, 16:54

Tohle já neberu, kupuješ přece věc, která musí fungovat hned při převzetí. Zaběhnutí jasně, ale tzn. lehčí chod spouště, snadnější narahování, vkládání zásobníku apod. Máš vypozorováno, jestli to dělají oba zásobníky, nebo jen jeden?



bergi
Příspěvky: 15

Příspěvek#105 » ned 21. led 2024, 17:08

Měl jsem sebou jen na těch 17. Příště vezmu oba a uvidím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti