Taurus G3C

Glock a spol.


Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#31 » úte 7. lis 2023, 20:06

kajk:
Asi půjde o technickou neznalost a nepochopení jak tyhle věci fungují, nebo o zkreslenou představu. Pro tvou potřebu opravdu více vyhovuje klasická DA/SA pistole s vnějším kohoutem, nebo vypouštěním kohoutu jak píše Audis. Případně konkurence nabízí striker s vypouštěním bicí pružiny (Canik) který by splnil požadované(a mechanická pojistka je dle mého nesmyslný přežitek - Canik ji nemá a to je dobře). Ale to už jsem bohužel mimo téma.
Jinak i ostatní řady Taurusů vývojově příbuzné s G3C jsou na tom úplně stejně, tedy nemohou splnit požadované. Chce to vidět v praxi



kajk
Příspěvky: 4

Příspěvek#32 » stř 3. led 2024, 10:06

Ahoj, tak jsem si G3C pořídil a nelituji. Opravdu se i v mých velkých rukou dobře drží. Zatím jsem vystřílel jen 120 ran. Překvapilo mě, že když ji držím obouruč stejně jako CZ 75 nebo CZ P10c, tak ji mírně strhávám. Na 10 metrů je skoro vše v sedmičce na 8 hodinách. Když jsem zkusil střílet jednoruč, tak šlo vše pěkně doprostřed, to nechápu...

K předchozí diskuzi: Děkuji všem, kteří reagovali na moje dotazy. Nakonec ji nosím s vypnutou pojistkou a školním nábojem (s pružinkou) v komoře. Kdykoliv tak můžu promáčknout ránu jistoty bez ničení úderníku a v případě nutnosti po natažení závěru sušilka vypadne a hned se může střílet. Možná se někdy dostanu i k nošení s ostrým nábojem v komoře. Uvidíme...



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#33 » stř 3. led 2024, 12:55

Gratuluji ke koupi, dle mého jde o velmi dobrou zbraň s ideálním kompromisem velikosti pro nošení a zároveň komfortu střelby.
Úplně ale nerozumím tomu školnímu náboji, musím upozornit že rána jistoty se dává až po vyjmutí zásobníku a kontrolním stažení závěru dozadu a pečlivé kontrole komory a zásobníkové šachty ideálně. Pak následuje mířená rána jistoty do bezpečného prostoru.
Jinak pokud vložíš zásobník do zbraně a nenatahneš, jde v podstatě o nošení bez náboje v komoře a bicí ústrojí tedy není nataženo, není potřeba řešit vypouštění bicího ústrojí - přednataženého strikeru. Opatrně na osobní návyky, bude to fungovat do doby než se rozhodneš nosit s nábojem v komoře a použít původní návyk.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#34 » stř 3. led 2024, 18:01

Kajku, nos s nábojem v komoře, buď si toho vědom a chovej se podle toho. Nic lepšího udělat nemůžeš. Pokud chceš napřed získat trochu jistoty, nos dočasně komoru prázdnou. Se školním nábojem ti hrozí, že si jen vyrobíš závadu, až to budeš nejméně potřebovat.



Jarda89
Příspěvky: 359

Příspěvek#35 » úte 2. dub 2024, 19:01

Jak tady padla nedostupnost náhradních dílů, tak to není tak černý. Když jsem kdysi plánoval G3, tak jsem se ptal u Proarms (což je dovozce Taurusu) a podle čísla v rozkresu jde objednat cokoliv. Jak dlouho by to ale trvalo je věc druhá :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti