Glock 19 gen.5

Glock a spol.


Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#46 » pon 19. úno 2024, 08:19

hunter240: a nebo jestli máš možnost tak to jde udělat. Udělal jsem si to ocelový rámeček a ze silonu mám udělaný ten jezdec co tlačí na hledí a funguje to.



hunter240
Příspěvky: 233

Příspěvek#47 » pon 19. úno 2024, 13:58

Moc děkuji za názory a ušetřené peníze.Já teď budu mít doma třetího Glocka,tak jsem si říkal ,že by nebylo od věci mít i přípravek na mířidla.Ale jak vidím tak to budu dále naklepávat paličkou a nebo se pokusím vyrobit svůj přípravek.Pomohli jste mi v rozhodnutí

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#48 » pon 19. úno 2024, 18:14

Něco takového by ti nepomohlo? Jsou i levnější varianty, tahle ale vypadá celkem robustně, použitelně a univerzálně: https://www.amazon.de/-/cs/dp/B09SLTR3WG



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#49 » pon 19. úno 2024, 19:57

Tenhle stejnej mám z Aliku za 1000,- vč. dopravy.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#50 » pon 19. úno 2024, 23:35

Mosazná tyčka a kladívko. Nemá smysl moc vymýšlet, pokud to neděláš na denní bázi.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#51 » pát 23. úno 2024, 09:18




Cody
Příspěvky: 13

Příspěvek#52 » pát 23. úno 2024, 19:04

LK píše:Prosim, Zendl miridla, svetlovod - nejake zkusenosti?

A preferovat 1 mm nebo 1,5 mm ....1.5 mm asi bude o dost vice svitit.

Dekuji.


https://www.zendl.cz/Pevna-miridla-Glock-d9.htm

Trochu pozdní reakce, tak se omlouvám.
Záleží na tom, na co ta mířidla použiješ. Já měl donedávna kovová od glocka. Humpolácká, ale tvarovaná tak, že nikde o nic nedrhla. Dalo se s nimi rychle, ale ne zas tak přesně zamířit. Třeba na IPSC v pohodě. Pak jsem přešel na stejná, jako odkazuješ (nevím, jestli jsou od Zendla, není na nich to zetko). Jsou daleko přesnější na mířenou střelbu, ale přeci jen trochu pomalejší na zarovnání. Hlavně ale muška měla brutálně ostré hrany. Kdyby došly náboje, tak s ní drbanovi rozpářeš pajšl. Musel jsem ji trochu opilovat (a pak zase načernit), abych se nemusel bát, že se o ni sám nějak říznu. Ostřejší hrany má i hledí, ale na to jsem si už pilníkem netroufl. IPSC jsem s těmi mířidly ještě nezkusil. Jako vždycky je to něco za něco.



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#53 » úte 27. úno 2024, 16:27

Zdravím zuřivě dámy a pánové,
jelikož jsem na sousedním vlákně díky Héfaistovi ušetřil nějaké finanční prostředky,rozhodl jsem se hynoucí světovou ekonomiku podpořit nákupem mířidel.
Jelikož neplánuji noční přepady osamělých kolemjdoucích,nepotřebuju úplně suprtrupr tritium,co i za sto let zářit bude jak slunce jasné(i když se tritiu vůbec nebráním),ale hlavně mi jde o to,aby mířidla byla jemnější,než je ta origoš kopytózní muška,co na 15m zakryje půl terče.
Možná by mi v podstatě stačila jen ta muška,ale to mi zas přijde takové polovičaté a nedodělané řešení.
No a jelikož nejsem schopen nikde dohledat rozměry těch mířidel a nemám s tím žádné zkušenosti,jdu pro rady sem,za nejpovolanějšími z povolaných :D
Co tedy koupit??Líbí se mi třeba tyhle:

https://www.truglo.com/tritium-pro/
https://www.truglo.com/tritium-x/

ale pouze z obrázku nemám samozřejmě šanci posoudit,jak se přes ně kouká..

tyhle už mi přijdou zbytečně obrovský,navíc cena není úplně lidová,pak aby se furt člověk bál,že se tomu něco stane..

https://www.truglo.com/tfx-pro-sights/

Na nic jiného než Truglo jsem téměř nekoukal,tak teda prosím pokorně o rady Vaše a zkušenosti,za které předem mnohokrát děkuji :) :)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 614

Příspěvek#54 » úte 27. úno 2024, 17:23

Pokud nechceš vyloženě tritium, tak ze světlovodných jsou dle mě velice dobré HiViz, konkrétně řada LiteWave, která má světlovodná vlákna chráněna takovou "klíckou", takže se jen tak nestane, že by sis je nějakým klepnutím zbraní (mířidly) o cokoliv hned rozbil.

Hledí - https://gun.cz/Nahradni-dily-a-doplnky/Miridla-HiViz-LiteWave-Glock-raze-9-40-357-svetlovodna-zadni-miridla
Muška - https://gun.cz/Nahradni-dily-a-doplnky/Miridla-HiViz-LiteWave-Glock-svetlovodna-muska

Navíc ke každému hledí a mušce dostaneš v balení sadu výměnných vláken - zelené, červené (obě svetlovodné) a černé a bílé ((pro "zaslepení") - simulace bílé tečky či plného hledí/mušky), takže si můžeš barvy poskládat jak chceš a jak se ti bude zdát nejlépe.

Navíc i v případě, že by se ti nějaké vlákno rozbilo, tak za pár kaček koupíš náhradní, či celou sadu vláken.

Jo jo, chválím svůj ocas, protože je mám na všech svých pistolích (a revolverech). ;) Ale na prodej tentokrát žádné nemám. ;)



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#55 » úte 27. úno 2024, 17:48

Ty a nebude nakonec nejjednodušší,když napíšeš co všechno máš na Géčkách vyměněný a já to prachsprostě okopíruju,ať to zbytečně nezdržujem?? :lol: :lol:
Díky moc,určitě na ně kouknu



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#56 » úte 27. úno 2024, 17:57

Radil bych ti ušetřit další nemalé peníze a naučit se střílet s těma plasťákama. Řešil jsem to přesně před rokem. Po přechodu z CZ mně mířidla přišly strašný. Jenže se mně žádný jiný vyloženě nelíbily, nebo stály ranec. Takže než jsem se rozhoupal, tak hlavní prolítlo několik set střel a teď na 15m spojenost, na 10m 10-9 jedna díra a už bych jiný mířidla nechtěl. Takže pokud to nemáš vyloženě na sport, tak se je akorát nauč číst. Navíc výhodu vidím v tom, že můžu vzít do ruky kdykoli jinýho sériovýho Glocka a nastřílím s ním slušně.



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#57 » úte 27. úno 2024, 18:20

No mám s nima nastříleno cca 3000 a právě že už mě dost nebaví a chtěl bych zkusit něco jinýho..
Jako bůra za ně dávat určitě nebudu,ale ty cca tři litry jsem ochoten za zkoušku obětovat..



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#58 » úte 27. úno 2024, 18:24

Tak to chápu, nějaký oživení. Třeba se časem taky začnu nudit a půjdu do výměny.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 614

Příspěvek#59 » úte 27. úno 2024, 18:37

Plasťáky nejsou venkoncem na střílení tak špatný mají ale IMHO jednu velkou vadu. To hledí drží v té drážce jen tak na dobrý slovo a stačí s ním o něco trochu klepnout (nebo vám pistole/závěr prostě jen blbě spadne ze stolku na podlahu - třeba při čištění) a hledí se posune. Ten HiViz drží jak Helvétská víra (psal jsem v jiném vlákně, že dokonce nejde pořádně nalisovat pomocí originál Glock přípravku, ale musí se použít mosazná tyčka a kladívko) a jen tak se neposune - a ještě navíc je pojištěné červíkem. Dále není tak "ostré" a netrhá trička. A při střelbě venku jsou ty světlovodný vlákna luxus.

2 Pari777 - asi tě zklamu, ale kromě spouště a těch mířidel mám na Géčkách vše ostatní tovární. Ono ani není potřeba už něco více dál ladit. ;-)



faajn
Příspěvky: 21

Příspěvek#60 » úte 27. úno 2024, 19:44

To: Pari777 - Na ty trugla tfx pro už nějaký čas taky koukám..i když u tebe asi poslední volba ;) osobně bych určitě volil jinou barvu mušky a jinou mířidla. V tomhle to má super zmáknuté Trijicon. Tam si můžeš navolit co v jaké barvě, obrys, velikost. Jen oni ty ceny už fakt lidové nemají 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host