Vyzkoušení zbraně GLOCK

Glock a spol.


Mi1an
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pon 25. dub 2011, 15:53

Zdravím,
jsem začínající střelec a rád bych si koupil svou první zbraň. Možná budu mít hloupý dotaz, tak mě případně prosím neukamenujte. Jde mi o to, zda se dá někde před koupí zbraň přímo vyzkoušet. Když to přirovnám k autu, tak než si pořídím auto, tak si dohodnu zkušební jízdu. Předpokládám, že se zbraně dají vyzkoušet na různých akcích, které se pořádají čas od času na střelnicích, nicméně to beru spíše jako nárazové... Abych ještě upřesnil o jaké zbraně jde - chtěl bych zbraň určenou pro skryté nošení - tedy něco menšího. Jako favority mám prozatím GLOCK 26 a G30. Pokud bych jich mohl vyzkoušet více, byl bych samozřejmě jen rád... Zatím jsem si o nich pouze četl, ale rád bych je před koupí vyzkoušel v praxi.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 239

Příspěvek#2 » pon 25. dub 2011, 16:25

Pravidelně se v Plzni na Leiku pořádají předváděčky zbraní. Glock přichází na řadu v srpnu. Platíš stovku za hodinu na střelnici a spotřebované náboje.

http://leiko.powernet.cz



Mi1an
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » pon 25. dub 2011, 17:59

Díky za odpověď. To by znamenalo počkat do srpna... Není ještě nějaká jiná možnost, než tyto předváděčky? Nevíte např. o nějakých prodejcích, kteří to zároveň i nechají třeba i vyzkoušet? Díky

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 25. dub 2011, 18:25

Asi by pomohlo, kdybys nám řekl, odkud jsi.

V Praze třeba Střelecký servis nabízí "celoroční zkoušení zbraní".

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#5 » pon 25. dub 2011, 18:26

No ono Leiko není jedinou střelnicí, kde se podobné akce dělají. Možná, kdybys aspoň napsal, odkud jsi....
Za tři týdny je třeba předváděčka na Borku v Budějicích - viz.: http://www.mpicz.com/aktuality/



Mi1an
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » pon 25. dub 2011, 18:38

Pravda, na to jsem úplně zapomněl... jsem z Prahy. (doplnil jsem to už i do profilu ;) ) Vidím, že tedy celkem i nějaké možnosti jsou. Zkusím ten střelecký servis a uvidí se... Jednu předváděčku GLOCK jsem teď prošvihnul - před týdnem byla na střelnici v Michli :( ... Každopádně moc díky!

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#7 » pon 25. dub 2011, 19:25

Možná ještě promysli tohle:
1x týdně 100 ran = 5000 ran ročně (což hravě dáš, jestli tě to chytne)
G26 = 9x19 = 3,30 na ránu (Limit) = 16.500,- korun ročně
G30 = 45ACP = 6,- na ránu = 30.000 korun ročně
Sám si odpověz, jestli je ještě co řešit ;)
Ano, můžeš přebíjet, ale ani to není zadarmo, a žere to čas, musíš na to koupit vercajk a ten někde mít postavený, 1000 ran = cca 1 pracovní den, a poloviční cena rány.



Mi1an
Příspěvky: 5

Příspěvek#8 » pon 25. dub 2011, 19:38

Přesně na toto jsem taky narazil... Jenže pak ještě to, že G26 víc kope (nutno asi vyzkoušet...) a G30 je širší (vzhledem k tomu, že mám dost velké ruce, tak si myslím, že by se mohl lépe držet... zase potřeba vyzkoušet). Jestli se nepletu, tak i k G26 (Gen 4) se dělají takové ty výměnné hřbety rukojetí, takže možná i tak by se dalo docílit toho, že by se zbraň dobře držela. S těmi cenami máš pravdu, ale zatím jsem spíš uvažoval tak, že nejdůležitější aspekt je, jak mi zbraň sedne do ruky zda se mi z ní bude dobře střílet. Náboje bych nepřebíjel, to je fakt... No ty čísla jsou celkem nekompromisní. Určitě i to vezmu v potaz při výběru... Díky :)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#9 » úte 26. dub 2011, 11:27

Já mám G26 gen3.
Nejlepší je vyzkoušet to na předváděčce. Taky jsem to zkoušel, G30 sotva dosáhnu na spoušť, G26 je akorát, G36 (jednořadá placatá v 45ACP) už zase cestuje v dlani. Pak se nám jednou na střelnici sešla předváděčka a timer, tak jsme zkusili závodit na poppery. Závěr: když to pípne (nebo když dojde na střelbu v obranné situaci), taháš, co máš, a střílíš, jak nejlíp dovedeš, a je úplně jedno, co más za zbraň.
Ano, G26 s botkou +2 nastřílím stejný výsledek objektivně měřitelně rychleji než bez ní, a tím bez opory malíčku.
Ale pointa je ta, že rozdíl je v praxi mizivý, navíc gen.4 má zmíněnou možnost výměnného hřbetu, a imho s tím si už vybere každý.



Mi1an
Příspěvky: 5

Příspěvek#10 » úte 26. dub 2011, 11:54

Asi máš pravdu... V tom případě zkusím zajít na tu předváděčku za tři týdny v Budějovicích... Určitě si chci vyzkoušet střelbu z více zbraní. A pravda je ta, že by to chtělo víc zauvažovat i o ceně toho provozu potom (viz cena nábojů...).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 26. dub 2011, 12:09

Mi1an píše:mám dost velké ruce, tak si myslím, že by se mohl lépe držet

Možná by stál za ozkoušení grip přes pažbičku pistole: http://www.getgrip.com/main/overview/handall.html

Mně to velmi pomáhá i když já to mám přesně z opačného důvodu - mám malé ruce a s tímto gripem mi to tolik neklouže (mám G19).

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#12 » úte 26. dub 2011, 13:31

Šel jsem na to prakticky stejně, jako Joe - vyzkoušel jsem pár modelů na předváděčce a podle toho se rozhodl. Vzhledem k tomu, že jsem váhal jen mezi G19 a G26 a při zkoušení mě poslední "žebro" pažby u G19 tlačilo (G26 má o jedno míň), zvítězil G26 - taktéž Gen.3.
(zkoušel jsem tam i G30 a seděla mi stejně, jako ta 26)
Osobní zážitky z testovačky tu popisuje i JIP: viewtopic.php?f=18&t=390



Karlos62
Příspěvky: 10

Příspěvek#13 » úte 26. dub 2011, 17:07

V Praze si můžeš otlapkat G19 gen4,všechny nastavení gripů,stačí se domluvit na Avim.

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#14 » pát 13. kvě 2011, 13:52

Pokud by mel nekdo zajem o vyzkouseni a naslednou koupi noveho Glocka tak nabizim zdarma kupon na prezentaci ve Střelecký servis Zaplatis za ni 2000,- ale kdyz si pak neco koupis (myslim ze do pul roku) tak ty penize odectou. A nemusi to byt ani Glock. Kupon je prenosny. Nabizim ze ho dotycnemu poslu.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#15 » úte 6. lis 2012, 19:44

Ahoj, čekám na vystavení nového ZP a rád bych rovnou využil tento čas k výběru cíle pro mé první nákupní povolení. Hlava vybrala Glock, potíž je v tom, že se mi tento vysněný verk ještě nepřichomýtnul do tlapek O:) a nesmějte se mi. Našla by se nějaká dobrá duše, která by mě nechala párkrát prásknout z 17/19? Lokality: Královéhradecký kraj, Pardubický kraj + eventuelně i dojezd.

Koukal jsem i na okolní střelnice, ale o nějaké akci (nebo že by je měli na půjčení) nevím nebo jsem to přehlídnul. Ještě sonduju, máte-li tip budu rád. A střelnice Praha/Brno jsou přece jenom trochu z ruky, tak zkouším nejprve touto formou.

Najde se někdo? Díky všem Mirek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host