Springfield Armory Echelon

Glock a spol.


BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#31 » ned 28. led 2024, 10:18

W11 píše:Předobjednávky HS Echelon na K spol:

Bez závitu 18.500 Kč

Se závitem 20.200 Kč

Hmmm, cena za mě příznivá (ať už oproti konkurenci nebo bráškovi z US). Zvlášť ta verze se závitem je hodně zajímavá. Úplně na tom vidím nějakej šikovnej kompík ;)



crow75
Příspěvky: 4

Příspěvek#32 » pon 29. led 2024, 10:09

Objednáno. Uvidíme kdy dorazí….



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#33 » pon 29. led 2024, 20:23

A řekli alespoň kdy zhruba má dorazit, nebo jen slibili? Zrovna vybírám "strikera", tak že bych si ho přidal do výběru k těm třem na vyzkoušení, ale jestli má cenu čekat nebo ne? :-D



capo56
Příspěvky: 7

Příspěvek#34 » pon 29. led 2024, 20:28

3 měsíce...



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#35 » pon 29. led 2024, 21:06

To jde. Díky moc.



W11
Příspěvky: 11

Příspěvek#36 » stř 31. led 2024, 15:19

Taková drobnůstka:

U bratří Slováků nabízejí Echelon (pod značkou SA, netroufnu si tipovat, jestli je to opravdu dovoz z USA - v přepočtu na Kč je to cenově tak nějak mezi, spíš k našim cenám HS) ve dvou konfiguracích mířidel - levnější "hellcatí" hledí do U a tritiové tečky:
https://www.bwarms.sk/search/?q=echelon

Podle popisu na K spol. to vypadá, že u nás zatím nabízejí jen variantu 3-Dot. Pokud tedy někdo preferuje hledí do U, bude si buď muset počkat, nebo se doptat, jestli přijdou obě verze. Echelon se závitem asi bude jen ve variantě s 3-Dot mířidly, pokud bude HS kopírovat nabídku SA.



matkoo
Příspěvky: 191

Příspěvek#37 » stř 31. led 2024, 16:14

bwarms je oficialny dovozca HS a SA , SA ma distributora pre Europu Ruag .A po pravde aj tak to vsetko ide z Chorvatska od HS. Na SK trhu je predpoklad marec



W11
Příspěvky: 11

Příspěvek#38 » stř 31. led 2024, 17:31

Určitě jde všechno z Chorvatska? V Česku se Echelon od SA prodává za ceny, které spíš napovídají, že si ta pistole udělala zastávku v USA. Pokud ne, tak si SA účtuje fakt neskutečný prachy jen za jiný ražení na závěru...



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#39 » stř 31. led 2024, 18:13

Ano, SA si vsehno nechava delat nekde jinde. Ja mam original SA XD MOD2 .45 ACP 3,3" Subcompact. V EU je jich par kusu. A ma na tele ramu napis Made in Croatia. Bude se mozna hodne lidi divit, ale treba zavery 1911 pro SA se taky vyrabi v EU. Konkretne v CR.



W11
Příspěvky: 11

Příspěvek#40 » stř 31. led 2024, 18:45

Jasně, že je to vyrobeno v Chorvatsku. Tím se ostatně SA vůbec netají. Pokud ale matkoo tvrdí, že se to pod značkou SA prodává přímo v Evropě (tj. bez mezizastávky v USA), tak to je podle mě pro mnoho lidí nová informace. Jestli informace měla být pouze a jen to, že HS vyrábí zbraně pro SA, tak to se točíme v kruzích...



matkoo
Příspěvky: 191

Příspěvek#41 » stř 31. led 2024, 21:40

co bolo predavane v CR bol reimport z US,pre zbytok sveta sa oficialne Echelon zacal predavat v decembri
na SK by bol uz teraz len sa caka na stanovisko lebo na rame niese sn,ale co uz pockame si
inak od SA je tam toho viac
https://www.bwarms.sk/724-springfield-armory/



W11
Příspěvky: 11

Příspěvek#42 » stř 31. led 2024, 23:19

Já tomu rozumim snad ještě míň než na začátku :D
Snažil jsem poukázat na různé konfigurace mířidel s tím, že nemůžu 100% zaručit, že se jedná o HS, protože je prodejce uvádí jako SA. Zároveň mi to ale přišlo cenově spíš jako HS, protože to od začátku chápu tak, že když je produkt od HS prodáván přímo v Evropě, je prodáván pod značkou HS a díky ušetřené cestě přes USA je prostě automaticky levnější. A pro rozlišení toho, jaké konfigurace budou dostupné na našem trhu za normální cenu, považuju za celkem klíčové, jestli je zbraň reimportovaná SA, nebo o desítky procent levnější HS. Pokud by se totiž Echelon od HS nenabízel s různými mířidly, je podle mě celkem dost nepravděpodobné, že by lidi stáli fronty, aby mohli z kapsy vysolit nějakých 7 tisíc navíc za SA s "levnějším" hledím.

Takže tedy - buď se prodejce spletl a měl jako značku uvést HS, nebo se ještě v nabídce objeví levnější Echelon od HS, nebo SA dělá přímou evropskou distribuci a Echelon se minimálně na Slovensku bude prodávat za stejnou či podobnou cenu pod dvěma značkami. Pokud je správně jedna z prvních dvou možností, vůbec nechápu, co tu řešíme. Pokud je správně třetí, omlouvám se za zmatek.



matkoo
Příspěvky: 191

Příspěvek#43 » čtv 1. úno 2024, 08:12

-Echolon je prvy model co sa nebude delit na hs/sa jednoducho to je SA power by HS
-ceny US vs Svet boli vzdy divne /konkurencia a legislativa/
-rozlicna cena vs mieridla je to co sa uvolni pre konkretny region
ano je to gulas jak svina a kym som ziskal vsetky info tiez mi to trvalo a potom este aj pozut :)



W11
Příspěvky: 11

Příspěvek#44 » čtv 1. úno 2024, 15:01

matkoo píše:Echolon je prvy model co sa nebude delit na hs/sa jednoducho to je SA power by HS


Aha, no tak teď už to chápu! Děkuju :)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#45 » ned 4. úno 2024, 13:52

Zbraň hezká, jen asi s nákupem chvilku počkám, než kluci chorvatští vyladí ty rozpadající se zásobníky :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host