Springfield Armory Echelon

Glock a spol.


BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#46 » ned 4. úno 2024, 14:33

Sarkafarka.Loupeznik píše:Zbraň hezká, jen asi s nákupem chvilku počkám, než kluci chorvatští vyladí ty rozpadající se zásobníky :D

Moc jsem to nezkoumal a viděl jen jeden případ na kanálu "Classic firearms"...je těch případů víc? Tam to byl tuším ten se zvětšenou kapacitou.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#47 » ned 4. úno 2024, 16:21

To BananaJoe: Ano, je toho víc a myslím že i v těchto případech šlo o ten s větší kapacitou(20ran tuším). Doražení do šachty a už to lítalo z šuplíku na zem. Mělo by stačit překontrolovat osazení, ale to by měli vychytat už v rámci výroby, ne aby si to každý kupující musel kontrolovat sám.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#48 » ned 4. úno 2024, 16:48

Sarkafarka.Loupeznik píše:To BananaJoe: Ano, je toho víc a myslím že i v těchto případech šlo o ten s větší kapacitou(20ran tuším). Doražení do šachty a už to lítalo z šuplíku na zem. Mělo by stačit překontrolovat osazení, ale to by měli vychytat už v rámci výroby, ne aby si to každý kupující musel kontrolovat sám.

Pravda, ale na druhou stranu má HS cenovou politiku spojenou s příslušenstvím rozumnou a další magy bych dokupoval stejně stnd. kapacity. Navíc předpokládám, že pokud je to notoricky známý fail, tak s případnou reklamací problém snad nebude. Spíš počkám na dobu, kdy k tomu seženu holster a ostatní příslušenství.



W11
Příspěvky: 11

Příspěvek#49 » pon 5. úno 2024, 13:37

V USA se koncem roku objevily nové zásobníky s trochu jiným designem botky, takže problém je už asi vyřešen a k nám se snad dostanou už jen ty nové (asi, snad...)

Zdroj: https://www.reddit.com/r/SpringfieldArm ... _20_round/



PetrKan1
Příspěvky: 2

Příspěvek#50 » pon 5. úno 2024, 15:28

Prosím chtěl bych se zeptat, zda někdo němá tušení, kde by se z této pistole dalo vystřelit, v podstatě kdekoliv po republice. díky za odpověď

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#51 » pon 5. úno 2024, 17:09

Obávám se, že se v tuto chvíli čeká, až dorazí od dodavatele.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#52 » pon 5. úno 2024, 17:29

Mezi lidmi je Springfield, co dovezl Proarms, už jsem se s ním potkal



PetrKan1
Příspěvky: 2

Příspěvek#53 » pon 5. úno 2024, 19:12

ano, už jsem jí měl taky v ruce na prodejně v Petřvaldu, verzi SA pro US trh, ale aby byla někde na střelnici k zapůjčení je asi zatím bez šance..



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#54 » úte 27. úno 2024, 16:52

Už se začíná objevovat i u nás na shopech jako HS Produkt Echelon s cenou o poznání příznivější než byly Springfieldy s USA. Zatím ale jen jako předobjednávky...

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#55 » úte 27. úno 2024, 19:44

Já bych řekl tak 3-4 týdny jelikož jsem už taky dostal úkol napsat popisek zařadit, což většinou znamená, že se dodání blíží :-)



cema
Příspěvky: 53

Příspěvek#56 » úte 5. bře 2024, 18:46

Echelon už je na pultech ;-).....+KSPOL, Beareka,....



crow75
Příspěvky: 4

Příspěvek#57 » stř 13. bře 2024, 15:09

Tak právě jsem se vrátil s Pardubic a Echelon dorazil se mnou. A vzhledem k tomu, že je všude napsáno Springfield tak dávat víc jak těch 18,5 tyček je asi nesmysl.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#58 » stř 13. bře 2024, 16:59

Taky jsem na něj před pár dny koukal a přišel mi jako za tu cenu přijatelná pistole. Líbí se mi rozebíratelnost do posledního kousíčku, i chod spoustě ujde, pružiny půjdou ladit, v ruce to držet taky jde, povrch je čistý... Páčka spouště by měla být lepší. Závěr by mohl být klidně trochu širší. Ale uši jsou super a úchopové důlky vzadu i vpředu zrovnatak. Výměna hřbetu bez nástroje, jen hřbet nedrží pozici, ale trochu cestuje nahoru a dolů. Zdrsnění taky fajn. Pistole příjemná a vzhledem k hmotnosti i nositelná.

Nenašel jsem na ní nic, kvůli čemu bych ji někomu rozmlouval. Snad jen, pečlivě si prohlédněte čelo závěru kolem vyústění zápalníku. Vypadá, že je obrobené stejně jako u H11 a to není vždy úplně rovně. Moc to nevadí, ale už jsem viděl od h11 nerovnoměrně otlučené nábojnice. Echelon, který jsem měl v ruce působil dojmem, že čelo je mírně vypouklé, ale ne křivé na jednu stranu.

Jak se chová při střelbě netuším, ale jsem si jist, že časem s ní někoho potkám, protože se bude asi prodávat dobře.



jajacob
Příspěvky: 2

Příspěvek#59 » ned 31. bře 2024, 13:39

Zdravim,

Echelon me zaujal a rád bych si ho zkusil, ale co jsem tak koukal, tak ještě není kde. Má ho někdo ochotný se někde sejít a udělat výměnu s mým PDP Pro SD na pár zásobníků? Chodím většinou do Kladna na Sítnou nebo někde v Praze (tam mám nachozeno jen Kapslovnu) taky není problém.


Případně jestli tu je někdo kdo měl v ruce obojí, tak by mě zajímaly dojmy

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#60 » ned 31. bře 2024, 15:59

Echelon ve srovnání s Xd-m 5,25 nebo 4,5 střílí jak dokáže někdo říct jen pro zajímavost?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti