Beretta APX A1

Glock a spol.


bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#1 » pon 8. led 2024, 19:00

Ahoj,
pokukuji po dalším přírůstku a padla mi do oka tato Beretta. Máte ji někdo? Zkušenosti? Spolehlivost? Jak je to s plně předepnutým úderníkem ohledně srovnání s částečně předepnutým?
Děkuji.



Michalizer
Příspěvky: 5

Příspěvek#2 » ned 14. led 2024, 17:29

Zdravím, můžu sem hodit své první dojmy, byť mám zbraň teprve pár týdnů a pár set ran na kontě. Mám tedy Compact, ne full-size, koupená jako nová u Boskovic.
U rozměrů asi neřeknu nic moc nového - oproti jiným kompaktům je těžší a závěr je širší, ale s tím jsem ji kupovala. Vyměnitelné gripy - seděla mi docela už v obchodě s tím středním (mám hodně malé ruce), ale přehodila jsem si ji na ten nejmenší a pro mě paráda. Grip má hodně agresivní texturu, což by asi nemuselo každému vyhovovat (při křečovitém stisku to dokáže až zabolet), na druhou stranu myslím, že ani s rukama od oleje nebo bahna by zbraň moc klouzat nechtěla.
U původní APX někdo psal, že závěr a páčka vypouštění závěru chodí těžko - to částečně je pravda i u A1, nicméně postupem času se to lepší. Nadhmatem nemám problém závěr natáhnout, dvěma prsty je to pravda horší (na prodejně byla zbraň brutálně přemazaná, takže se zkoušela docela blbě). Odpozorovala jsem, že vypustit závěr je problém jen pokud je ve zbrani prázdný zásobník. Na střelnici při vložení druhého napáskovaného zásobníku (normalní S&B) stačí minimální tlak na páčku a závěr letí dopředu. Stejně tak s výjmutým zásobníkem také není problém závěr vypustit.
Spoušť bych neoznačila vyloženě za lásku na první stisk, ale je spíš o zvyku. Kamarád řekl, že je to taková houba. Oproti třeba jeho P10C mi přijde tvrdší, ale ne tak, že by mě to otravovalo. Reset mi přijde tak akorát. Při spouštění jsem nezaznamena žádný problém, pojistka na spoušti chodí krásně. Např. právě na P10C se mi stalo, že pojistka nešla zmáčknout, musela jsem uvolnit a zmáčknout znovu a jednou se mi i povedlo skřípnout si pojistkou kůži - nevím jak, každopádně tady se mi nic takového zatím nestalo ani jednou.
Spolehlivost 100% co se normalních nábojů týká. S čím je bohužel problém jsou přebíjené od Alsy. Inicializace je naprosto bez problému (při pohledu na zápalku po výstřelu jde vidět, že je to docela kráter, co úderník vytvoří), ale někdy nedovře závěr a jindy se zasekne nábojnice v okénku. Uvidíme, jestli se něco změní jak se trochu víc zajede.



Michalizer
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » pon 29. led 2024, 10:57

Tak UPDATE, problém vyřešen, už střílí i přebíjené. Na vině mohl být olej (na střelnici je docela zima) a všimla jsem si, že jeden zásobník chodí trochu jinak, nebyla tam úplně správně daná pružina. Takže buď jedno z toho nebo se prostě rozchodila. Z posledního tréningu z 200 ran ani jedna závada, podmínky na střelnici stejné.
Můžu ještě doplnit info k vybavení - zbraň je OR, uvažovala jsem nad kolimátorem od Holosunu, pro ty je potřeba destička od Beretty určená pro Trijicon. Nicméně destička je RMR = na zbraň lze instalovat jen otevřené kolimátory od holosunu. Uzavřený kolimátor na tuto zbraň jestli jsem hledala dobře, by měl jít pouze od Trijicon a to ta jejich novinka označená RCR - cena pálka a v ČR jsem neviděla, že by byl.
Mířidla - na redditu jsem ze dvou zdrojů našla informaci, že by snad měly pasovat mířidla z 92X (na full size, ale mířidla od výrobce jsou souhrně označena pro APX A1, z čehož by mělo plynout, že všechny varianty mají mířidla řešená stejně). toto se momentálně snažím ověřit. Jinak uznávám, tady se vyplnila všechna varování ohledně dostupnosti vybavení pro Berettu. Trijicon dělá jen pro staré APX, nové zatím nic. Takže jedinná možnost zatím jen ofiko obchod a recenze jsou docela mizérie.
Svítilna - na full size asi problém nebude, ale u compactu je rail hodně krátký/ lučík hodně dopředu. Sehnala jsem si na radu kamaráda Streamlight TLR-7 a bohužel v defaultu nepasuje ani ta nekratší vymezovací destička, i když svítilna má být určena i pro kompakty. Vyřešila jsem tak, že jsem si destičku navrhla svou a vyrobila 3D tiskem. První kolo na střelnici svítilna ustála.
Pouzdro - jsem domluvená na výrobu v Ongear. Kydexovapouzdra.cz mě poslali do pryč, že nemají, nedělají a bůh ví, jestli budou dělat.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#4 » pon 29. led 2024, 18:45

U Holosunu EPS je v baleni RMR footprint adapter.
Pokud chces uzavreny kolimator tak bohuzel vyber je o dost mensi nez u otevrenych.
Trijicon RCR - drahy a kdovi kdy budou
Holosun EPS - bezne dostupny v obchodech, melo by to by provereny, jenom si vybrat ten spravny model (ne carry)
Acro/Steiner - jedou na docter plate footprintu, tzn lista na kterou se to upina, pokud nemaji adapter v baleni tak to bude asi problem sehnat (puskari budou umet vyrobit)



Michalizer
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » pát 2. úno 2024, 13:43

Díky za info. Ano, už jsem Acro a Steinera našla taky. Tam by to mělo jít přes Aimpoint destičku, kterou Beretta prodává, takže by neměl být problém. Ohledně Holosunu, co jsem mluvila přímo s prodejcem, tak pán mi tvrdil, že na všechny jejich uzavřené je potřeba RMS. Holosun pak má nějaké svoje destičky pro Glock a P-10, problém asi bude, že co jsem se dívala na glock třeba tak jeho výřez je vlastně hladký, ale Beretta tam má docela složité tvarování, takže celkem určitě jediné co do toho bude sedět jsou adaptéry od Beretty.
Ale super, řešení se našlo no a já si ještě počkám jak se mi bude nosit holá a pak se rozmyslím jestli si na ni troufnu přidat mikrovlnku :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti