Glock 49 (MOS)

Glock a spol.


nn
Příspěvky: 64

Příspěvek#1 » úte 9. led 2024, 10:04

Přiznejte se, kdo to zachytil?
https://freerangeamerican.us/glock-49-mos/

Walther PDP se už vlastně v takovéto variantě dělá, u glocka mi to chybělo. Mohlo by to být příjemnější pro nošení: délka závěru je mi fuk, naopak velikost rámu by mi naopak vyhovala menší než u G17...

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#2 » úte 9. led 2024, 14:59

No, a není lepší rovnou koupit compact ale tactical? Hlaveň je taky delší a dá se tam dát i nějaké příslušenství. Pouze delší závěr mi nedává nějakou velkou užitnou hodnotu.



nn
Příspěvky: 64

Příspěvek#3 » úte 9. led 2024, 20:19

Co to je compact tactical? To slyším prvně.



Vacil
Příspěvky: 12

Příspěvek#4 » stř 10. led 2024, 09:23

To bude nejspis compact se zavitem na tlumic, takze hlaven mas pak delsi :p

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#5 » stř 10. led 2024, 09:29

Asi myslel G19 (Compact) ale ve verzi se závitem - někteří výrobci to označují tactical. Já osobně v G49 smysl moc nevidím, minimální rozdíl, který ti poskytne delší závěr oproti G19 (lepší balistika, delší záměrná a možná malinko menší zpětný ráz), což stejně drtivá většina střelců ani nepozná. Snad jen, že je to další varianta Glocku a tak máme větší výběr :) Ikdyž jedno využití bych viděl, pokud máš G45 můžeš kombinovat rámy a závěry a ze dvou pistolí poskládat 4 velikosti :D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#6 » stř 10. led 2024, 11:00

Důležité u G49 je to, že má shodnou vratnou pružinu jako G19/45. Je to obdobné řešení jako u G48, který má střeva z G43X, včetně vratné pružiny.

U těchto delších modelů je použití kratší vratné pružiny poznat podle té nehezké "prázdné" díry pod hlavní.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#7 » stř 17. led 2024, 08:19

Jelikož už mám G19 Gen 5, tak uvažuju, že si k tomu koupím ještě Glock 47 - pak si prostým prohozením závěrů můžu seskládat libovolnou kombinaci G19, G45, G47 a G49. Osobně se mi idea kompaktního rámu fullsize závěru líbí. Při nošení v IWB pouzdře mi delší závěr nepřekáží, spíše naopak - lépe stabilizuje zbraň při předklonu, a při střelbě je delší závěr příjemnější a klidnější. Zkoušel jsem takhle prohodit závěr a rám G19.5 a G17.5, a když pominu nevzhlednou mezeru u dustcoveru, choval se delší závěr opravdu o poznání lépe, menší zdvih a měkčí rána, rychlejší návrat do záměrné. Ačkoli G17 má oproti G47 delší sestavu vratné pružiny, tak je otázka, jak se to projeví na chování, z G47 jsem nestřílel.
Každopádně při skrytém nošení vadí spíš délka gripu, G17 už pohodlně neschovám, grip vždycky někde trochu trčí. G19 je v pohodě. On ten kompaktní rám v kombinaci s fullsize závěrem není nijak přelomový koncept, 1911 CCO je na trhu desetiletí - officer rám a commander závěr, čili rozměrově zhruba G19 spodek a G17 vršek. Osobně bych si jak na nošení tak na střlelnici vzal vždycky radší konfiguraci typu G49 než G19.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#8 » úte 27. úno 2024, 16:50

Tuší někdo, proč je ten G49 psán jako „limitovaná edice“ s možností objednávek jen do května? Jako že se pak už nebude vůbec vyrábět? Tomu totiž nevěřím, tomu „limited“ prostě nerozumím.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#9 » úte 27. úno 2024, 19:55

Proč netuším ale je to tak, objednání do 31.5.2024. Co je za tím se asi dozvíme časem, nikde o tom podrobnější info není..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti