Ruger LCP MAX

Glock a spol.


tomas.s
Příspěvky: 20

Příspěvek#1 » stř 21. úno 2024, 09:41

Přátelé, již delší dobu pokukuji po nějakém "prckovi".

Občas s sebou nosím ČZ45, které je pro mne z hlediska velikosti ideální. Koukal jsem po její náhradě a hodně mi padl do oka Ruger LCP II. Buď v ráži .22 LR nebo .380. Nakonec jsem našel LCP MAX, které kombinuje slušnou ráži a 10 nábojů v zásobníku za identických rozměrů jako LCP II, jen trošku tlustší. To se mi hodně líbí.

Máte někdo vyzkoušeno? Koukal jsem na stránky prodejců a všude jak u LCP II, tak LCP MAX je uvedeno "na objednávku". Říkám si, že mít něco, co nemá slušnou podporu od dovozce, nemá smysl, i když tahle pistolka je za mne fajn. Nevíte někdo, jak to je?

Díky za příspěvky předem ;)



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#2 » pát 1. bře 2024, 07:47

LCP Max mám cca rok, nosím denně v tom OEM hadrovém pouzdře a často se musím ujistit, jestli ho mám vůbec s sebou. Byť mám zbraní na nošení několik, tak tohle je kvůli malým rozměrům a nízké hmotnosti, kterou nosím bezpečně nejčastěji. Drží se to líp jak LCP II (grip je trochu větší), střelba o cosi příjemnější. Pěkný bonus jsou plnohodnotná mířidla s tritiovou muškou. Odstříleno nemám nic moc, maximálně pár stovek, ale zatím šlape bez závad.
Jedna věc co mě trochu štve je, že že v půlce případů nevystavuje závěr do střelecké pohotovosti po vystřelení posledního náboje - holt konstruktéři u Ruzéru šli s kapacitou zásobníku na krev, už se jim tam nevešlo těch pár závitů pružiny navíc. Osobně bych raději obětoval 1 náboj kapacity a měl 100% jistotu vystavení závěru po vystřelení posledního náboje, ale je to jak to je.
Spoušť to má příjemnou a předvídatelnou. Dovybavil jsem to laserem od viridianu aktivovaným malým magnetem v pouzdře. To je bezva věcička, spustí se automaticky po vytvažení. Kolem a kolem mohu LCP Max doporučit, takhle malých pistolek s kapacitou 10 ran ve skoro plnohodnotné ráži moc na trhu není.
Ještě k dostupnosti - jeden se myslím válí v Brně v Armoru. Obecně MPI coby oficiální dovozce Ruger nějaké zásadní výpadky pokud vím nemívá. Aftermarket na to taky nějaký je. Dokoupil jsem kromě zmíněného laseru ještě rezervní zásobník a silnější vratnou pružinu Wolff, vše bylo dostupné v ČR.



tomas.s
Příspěvky: 20

Příspěvek#3 » pon 4. bře 2024, 11:13

Ahoj, omlouvám se, nechodí mi upozornění na zprávy, musím nastavit.

Děkuji za plnohodnotnou recenzi. Bohužel neměl jsem v ruce, pouze video, ale i tak mne uchvátila. Tahle recenze mne ještě více navnadila ;) Taky se mi líbí, že oproti LCP II má plnhodnotná mířidla, stále prcek a ten bonus 2-řadého zásobníku je velký. Mrknu schválně ještě na US fóra, jak řeší zachycení závěru.

Já nosím příležitostně, na chatu beru větší, na cestu (pokud vůbec něco beru), tak prcka ČZ45. Takhle už bych se nemusel rozhodovat :roll: Ještě jednou Ti moc děkuji za recenzi i za tip, kde ji mají :thumbup:



tomas.s
Příspěvky: 20

Příspěvek#4 » pon 4. bře 2024, 11:30

ADD: zjevně se to nezachycení řeší. Jeden z příspěvků je, že Ruger poslal nový zásobník se silnější pružinou. Můžu dát dotaz přímo na Ruger, že se tenhle problém vyskytuje.

**************
No hold open on my initial 10rd mag or the 2 12rd mags i'd gotten the first week I owned it. Just got another 10rd today and the spring tension is noticeably stronger, and I'm finally getting the last round hold open/empty mag slide stop.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti