Chci udělat krátká videa rozborek a sborek pistolí všeho druhu

Glock a spol.
Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 285
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 26. úno 2024, 21:10

Ahoj Lidi,
Pokud bych Vás mohl požádat, byl by někdo svolný zapůjčit, samozřejmě za dohledu svou zbraň pro takováto krátká videa ?
Self-loading pistol CZ83 7.65 Browning disassembly assembly https://youtu.be/9yGNddkq4P0
Self-loading pistol Beretta 71 .22LR disassembly assembly https://youtu.be/AoSz_6QoJVw
Self-loading pistol star DKL 9mm Browning disassembly assembly https://youtu.be/Nw9RmxYGtyc
Self-loading pistol Grand Power K22 disassembly assembly https://youtu.be/JZTVTG83bAE
Self-loading pistol Grand Power P1 disassembly assembly https://youtu.be/vUjefRWUTkc

Docela bych to spojil třeba i s čištěním, pak i se střelbou na nějaké střelnici.
Jsem z okresu Nymburk a jezdím několikrát v týdnu do Prahy.
Pokud se někomu líbí můj nápad, a má pistole, které jsem zde neuvedl, budu rád, pokud mi tu nechá SZ, nebo udělá podobný záznam,
Děkuji za Vaše odpovědi.
Tonda

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#2 » úte 27. úno 2024, 08:45

Ahoj, hele zajímavej nápad. Akorát když natáčíš něco veřejného na youtube, co by mělo mít edukativní účel, dej si pozor na tu manipulaci.
Zrovna u toho posledního videa s Grand Power P1 s tím manipuluješ dost pochybně. Divák neví, jestli je zbraň nabitá nebo ne. Ty s ní mrskneš na stůl, točíš a máš prst v lučíku. Působí to fakt divně.
Tak ať nesklidíš zbytečnej "hate".



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#3 » úte 27. úno 2024, 08:47

Má to smysl? YouTube je toho plný. IMHO, aby to mělo úspěch, muselo by jít o rarity/prototypy.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#4 » úte 27. úno 2024, 10:45

Ono by stačilo, kdyby si někdo dal práci se sestavením katalogu (odkazů) videí s rozborkami, sborkami, čištěním a úpravami zbraní z YouTube, dá se tam najít hodně zbraní, já mám videa týkající se zbraní, které vlastním, stažená a archivovaná. Občas se na to s chutí podívám pro oživení si znalostí...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#5 » úte 27. úno 2024, 11:14

Dnes to děla každý a často i dobře, muselo by to mít opravdu kulturu. Bordel na stole, sklenička od ferneta, ne sorry tohle nestačí ...



pH13
Příspěvky: 99

Příspěvek#6 » úte 27. úno 2024, 11:54

Nějaká naučná videa už jsem natáčel. Běžící titulky a podobně jsou dobré, ale to už je jen ozdoba, důležité je, aby byl dobře základ. Lepší nasvícení, aby se neztrácely podstatné detaily na zbrani, a hlídat si zorné pole, protože pistole při manipulaci utíká z obrazu. Je lepší dát kameru dál a zazoomovat, než ji dát blízko, protože se rozšíří zóna, kde je obraz ostrý.
Tím ale rozhodně nechci odradit od natáčení, hlavní je, že to člověka baví, a i nedokonalá videa mohou někoho potěšit (ostatně s tím jsem dělal i ta svoje).

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#7 » úte 27. úno 2024, 11:54

Promiň, ale budu upřímný... a od srdce... Začal jsem GP P1 a stačilo mi několik vteřin, kdy jsem to vypnul a dospěl k názoru, že takovou prasečinu, už nikdy nechci vidět a děsím se, že takto někdo bude se chovat a nedej bůh takto přistupovat ke zbrani jako ty. Sorry jako...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#8 » úte 27. úno 2024, 15:13

Je pravda, že většina videí se zbraněmi začíná kontrolou a ukázkou, že zbraň je vybitá, na těch v úvodu uvedených videích se začíná různým otáčením zbraně (a to i proti sobě) a teprve potom se vyndává naládovaný zásobník a kontroluje se komora. To není moc na ukazování...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#9 » úte 27. úno 2024, 15:27

Nebo aspon pred kazdy video vlozit obrazovku s textem, ze vse je vybite a zkontrolovane.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#10 » úte 27. úno 2024, 15:35

I tomu bych nevěřil... prostě manipulace začíná touto rutinou a pokud dělám edukační video, prostě to tam má být... a opravdu takhle točit se zbraní s prstem v lučíku může jen XY , to co si myslím psát nebudu, páč je za to banán... A jak koukám, naštěstí ta nehorázná prasečina už je z YT smazána...

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 63

Příspěvek#11 » úte 27. úno 2024, 15:50

Dělat něco dobré je jedna věc, druhá je dělat něco dobře. Střelci musí být svatější než papež co se kontrol a manipulace se zbraní týče, o to víc v edukačním videu. Zlepši kvalitu, pak se najdou sponzoři co půjčí zbraň nebo pošlou pár korun a zapůjčíš si co potřebuješ na střelnici, nebo pak se s tebou budou bavit i rovnou dovozci. A jak říkají kluci tady, těch rozborek a podobně jsou na netu mraky, je potřeba se nějak odlišit, něco tomu přidat. Vtip, šarm, prostředí, odbornost,... něco. Myslíš-li to vážně, ber tohle jako dobrou radu a ne jako prázdnou kritiku.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 285
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » úte 27. úno 2024, 16:26

Jj neboj, urcite mam v planu vyhradit si misto pro nataceni i se svetly, na pracovnim stole i s tou nejmensi vzdalenosti na stativu jsou videt kabely od pocitace a sklenka od kombuchy, interpretovana jako fernetovka. Otevreli jste mi kluci oci, nejde to delat jen tak, ale i pres to od nataceni mne to neodradi. :)



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#13 » úte 27. úno 2024, 17:50

Bude pracny udelat neco, co bude vycnivat z ty hromady toho co uz je. Pokud ale netrvas na svetove proslulosti, muze to vybocit tim, ze to bude komentovane cesky. Ale osveta nemuze skodit nikdy.
Pro me osobne ale vic nez videa na Internetu udelala "World of Guns: Gun Disassembly" aplikace. Ze si ten kver muzu, i kdyz jen digitalne, osahat, rozebirat, otacet a muzu mechanismus videt v pohybu je neco, co mi sebelip natoceny video nenabidne.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#14 » úte 27. úno 2024, 18:23

Já bych měl ještě jednu věc. Jen s hudbou bez komentáře mě to přijde poloviční. A pokud budeš dělat komentář, chce to mít připravené, počítat s tím, že budeš muset i stříhat a některé záběry točit víckrát. Předem si zjistit správné názvosloví a podobně.
Neříkám kopíruj jiné, ale určitě chtít natáčet videa kolem zbraní, tak si nejdříve nakoukám jak to dělají jiní, co nějakou sledovanost mají. Jaké úhly záběrů používají a podobně. A udělal bych si na to samostatný kanál, aby tam nebylo to video s tou brašnou, který je opravdu divný.
Ale jinak za mě fajn nápad, kdyby byl kanál v češtině, kde by člověk našel takhle nějaké základní představení mnoha pistolí, včetně rozborky.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#15 » úte 27. úno 2024, 18:55

Nebo to udělat mnohem názorněji. Třeba jako Elektroboom o elektrice... A neb jak to nedělat: https://www.youtube.com/@ElectroBOOM/videos

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti