GRAND POWER P24

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1 » sob 9. bře 2024, 19:08

GRAND POWER P24
Obrázek
Zbrojovka GRAND POWER nedávno představila svůj "Glock" pod označením P24.
Jedná se o samonabíjecí pistoli s uzamčením hlavně do vyhazovacího okénka. Zbraň je možno osadit kolimátorem a má vyměnitelné hřbety rukojeti. Pistole je kompatibilní se zásobníky typu Glock.

LP24 je prodloužená verze P24 s delší hlavní.

Ráže: 9x19
Šírka: 30,6 mm
Délka: 183,5 mm
Délka hlavně: 93,1 mm
Výška: 130,6 mm
Hmotnost bez zásobníku: 480 g
Hmotnost se zásobníkem: 560 g
Kapacita zásobníku: 17+1

https://grandpower.eu/sk/products/produ ... luger/p24/
https://eshop.qins.cz/grand-power-p24

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#2 » sob 9. bře 2024, 19:22

No nevím, podle mě asi největším tahákem GP byla rotující hlaveň a tohle asi jako jen další striker plasťák proti zavedenějším mě nedává moc smysl...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 9. bře 2024, 19:24

Hele osahal jsem jej jak P24 tak LP24 a nezatracoval bych to. Je to poměrně štíhlá a dost ergonomicky povedená záležitost s velmi slušnou tovární spouští.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#4 » sob 9. bře 2024, 19:32

McFly, dík za postřeh. Jakou to má povrchovku, na fotkách vypadá stroze až vojensky.

Desertfox83, zřejmě si spočítali , že se jim to i přes malý podíl na trhu vyplatí. Obávám se ale, že stejně jako jejich ostatní zbraně si i tato bude muset projít dlouhým vývojem, než vychytají všechny chyby.

AREX Delta Gen. 2 je podle mě trochu hezčí a stojí 14k, kolik asi bude stát P24 aby se to uchytilo.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#5 » sob 9. bře 2024, 22:49

Glock zásobník je teda ale velká výhoda, pokud si chce člověk koupit pro radost nějakou pistoli navíc a zásobníku už má hromadu a všechno sedí všudě (třeba i do PCC). Ale je fakt, že by to muselo patřit mezi levnější zbraně, aby se to nějak prosadilo. Je to pořád to samé jako dvacet jiných pistolí na trhu, akorát to není ověřené. Taky osobně nerad vidím rollpiny a záleží mi i na konstrukcí vnitřku, kterou zatím neznáme.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#6 » sob 9. bře 2024, 22:58

Pozitivum vidim v "lokalnom" vyrobcovi a dostupnosti servisu / dielov ... vitam kazdy takyto pocin ale tiez si pockam na to ako sa to vyvinie. Plastakov je samozrejme na svete X ale ked clovek vynecha Glocka a par dalsich, tak je to s udrzbou vzdy na dlhe lakte. Drzim palce a som zvedavy ako to dopadne.
EDIT: preklepy
Naposledy upravil(a) MM dne sob 9. bře 2024, 23:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#7 » sob 9. bře 2024, 23:08

LordSalix píše:...Taky osobně nerad vidím rollpiny...

Asi tak. Gaston to zvládl bez rollpinů už před více jak čtyřiceti lety. Rvát je do zbraně dnes mě přijde jako konstruktérská neumětelnost.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#8 » ned 10. bře 2024, 14:40

Vizuálně "další" PDP, Echelon apod., roll piny jsou zvláštní, ale třeba je to jen předsériový prototyp a finál bude vypadat jinak.
Jak tady někdo zmiňoval rotační uzamčení jako tahák GP, tak je dobře, že se na to konečně vykašlali, už dávno je to za zenitem.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#9 » pon 25. bře 2024, 15:48

Ahoj,

pozeral som jedno video z IWA, bolo priamo zo stanku GP. Ich obchodak hovoril, ze jeden z dovodov preco to pustili von je montaz tlmica. Na rotujucu hlaven je to fakt nic moc. Asi ich to silne limitovalo vo vsetkych vyberkach pre Law Enforcement.

Ale inac plny suhlas s vyssie napisanym. N-ty Glockoid na trhu. Uvidime ci bude moznost niekde si vystrelit.

Zatial ale G45 urcite nemenim :-)

P.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů