Walther PPQ

Glock a spol.


notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#976 » pon 20. srp 2018, 21:39

zasobnik.png
mě se zdá že to bude dělat ten výstupek co jsem dal do kroužku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#977 » pon 20. srp 2018, 21:46

jj, tak majitel nám může okouknout shora, jestli ten záchyt zvedá ten praporek v kroužku nebo ten hlavní výstupek. To je asi teď nejpodstatnější.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#978 » pon 20. srp 2018, 21:47

notobi píše:mě se zdá že to bude dělat ten výstupek co jsem dal do kroužku


Ne ne. Ten na to vliv nemá (ale k čemu je to netuším). Ale podavač z velkého zásobníku tenhle výstupek nemá a ta chyba se děje stejně.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#979 » pon 20. srp 2018, 22:01

1. Takže ten záchyt zvedá ten hlavní výstupek? Nic jiného se na tom zdvihu nepodílí?
2. Tlačítko vypouštění zásobníku (ten vnitřní díl, který zapadá do zásobníku) je asi symetrické, a tedy nemůže být z výroby omylem otočeno tak, že by zafixovalo zásobník výš než má (to by zase asi dole prostestovala ale patka, ale tam je vždy nějaká vůle)

//edit:koukej na zásobníky tady https://www.youtube.com/watch?v=FHat5tcRLOE
a tady https://www.youtube.com/watch?v=VvAIUA15SSM&t=98s

Něco je špatně s tím červeným podavačem, anebo je tam omylem záchyt z obyč. PPQ, který není nachystán na to, že ten výstupek je u zásobníku pro SC posazený výše. Podle googlu tvůj zásobník vypadá, jak pro SC má vypadat.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#980 » úte 21. srp 2018, 08:24

Slezman píše:1. Takže ten ....

.... jak pro SC má vypadat.



Ano, záchyt zvedá "hlavní výstupek"
Ne, zásobník je na místě, určitě ne výš. Má cca 1,5mm "vakl", když je na volno.

Osobně to tipuji na 3 možné závady. A to špatný záchyt závěru, špatné podavače ( ale to asi ne, když to dělají dva různé druhy), špatné tvarování zásobníků, které jsou v horní poloze příliš málo zavřené a netlačí náboj dostatečně dolů. Šlo mi hlavně o to, zda u velkého PPQ se ten záchyt také hýbe. Dneska si půjdu střelit a uvidím, jestli se pistole bude chovat stejně i s normálními náboji a při střelbě (zatím jsem jenom sušil) a případně vezmu na reklamaci.
Co mě zatím trochu děsí, že jsem si psal s americkou podporou waltheru a ti mi řekli, že to je normální chování, že si za to můžu sám, špatným úchopem.... Tak snad na reklamaci budou mít jiný názor. Zatím díky



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#981 » úte 21. srp 2018, 10:25

Američani nepochopili, jaký problém řešíš, mysleli si, že ti palec při úchopu zavazí a zvedá ti mimoděk záchyt. Nedivím se, přijde mi, že zahraničí potřebuje vše vysvětlovat nadvakrát.
Někteří kvůli tomu ten záchyt zkracovali a považovali to za chybu zbraně.
U klasického PPQ , ani u Tebe, se ten záchyt pohybem neprázdného zásobníku prostě zvedat nesmí, nemám to teď u sebe, ale tam chybí prostě jen max. milimetr a ten záchyt začne závěr zachytávat.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#982 » úte 21. srp 2018, 21:29

Tak mám další update. Dnes jsem byl na střelnici, vystříleno 100 přebíjenek od Limitu (tedy s CIP). V podstatě v každém vystříleném zásobníku minimálně 2x zádržka. Náboj zůstal zaseknutý při "45°" při vjíždění do komory. Stačilo lehce potáhnout závěr a dorazit, ale 2 a víckrát za zásobník to je minimálně otravné .
Zároveň mi opakovaně nezůstával závěr v zadní poloze (ale to bylo asi špatným úchopem). Musím zajít znovu a zkusím nějaké s&b a uvidím, jestli bude blbnout dál.
Co je ale pozitivní, tak s plnými náboji se výše popisovaná zádržka neděje... Zajímavé... Jsem asi vyhmátnul špatný kus. Docela mě to štve.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#983 » stř 22. srp 2018, 05:58

//edit:koukej na zásobníky tady https://www.youtube.com/watch?v=FHat5tcRLOE
a tady https://www.youtube.com/watch?v=VvAIUA15SSM&t=98s

Je možný, že blbě koukám, ale na těch videích mi přijde, že ty podavače nemají ty praporky. Možná jen vlčí mlha :D



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#984 » stř 22. srp 2018, 09:34

@Shirako

Velké PPQ to nedělá. Když jsem sundal závěr a do šachty vsunul zásobník s jedním nábojem, je dobře vidět, jak výstupek podavače zůstane dost nízko, aby se záchytem závěru neinteragoval. Po vysunutí náboje pak k interakci dojde a záchyt se přizvedne.
Zkus udělat totéž a vyfotit detail, jak to vypadá se dvěma náboji, s jedním nábojem a bez nábojů, třeba na něco přijdeme.

Jinak u velkého PPQ mi běžně nezůstával závěr vzadu po vystřelní posledního náboje vinou úchopu - tlačil jsem palcem dolů na páčku záchytu, takže ho podavač nezvedl. Zkoušel jsem s úchopem nějakou dobu laborovat, nakonec jsem páčku zkrátil.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#985 » stř 22. srp 2018, 10:27

McD píše:@Shirako

Velké PPQ to nedělá. Když jsem sundal závěr a do šachty vsunul ...
... nakonec jsem páčku zkrátil.



Ahoj. V první řadě budu teď řešit ty zádržky. Ten zachytávající se závěr vzadu s jedním nábojem v zásobníku, se mi s normálními náboji, při střelbě nestal ani jednou. Je to jenom při sušení se školními a dále už to řešit nebudu. Seženu si jiné, cvičné náboje.
Teď ale mám to vzpřičování se nábojů během střelby, které musím vyřešit. Snad to bude jenom těmi přebíjenými Limitami a s S&B bude zbraň šlapat tak jak má :) Vyzkouším, předpokládám, ve čtvrtek a dám opět vědět.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#986 » stř 22. srp 2018, 17:54

Nemáš náhodou tenhle problém? https://www.youtube.com/watch?v=SjK5YE9uq6M&t=

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#987 » stř 22. srp 2018, 20:01

Nene, já mám svůj unikátní :lol:

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#988 » čtv 23. srp 2018, 18:40

Tak. Přes všechny počáteční bolístky. Dnes jsem byl na střelnici a vystřílel 70 s&b bez jediné závady. Takže jí asi opravdu nechutnají prebíjenky. Těch jsem střelil 100 a opět cca 4-5 zádržek. Ale i tak výrazné zlepšení. Asi pomohlo, jak jsem promazánul ten žlábek, co podává do komory. Nicméně asi Ok a o omlouvám se že jsem zbytečně panikařil a holt budu střílet jenom nové střelivo :)



Gemini
Příspěvky: 10

Příspěvek#989 » sob 25. srp 2018, 10:58

Je to ale divny. Ja na PPQ strilim se vsim, jak novy tak i prebijeny a zadny problemy to nikdy nedelalo.

BTW - nevite kde bych mohl sehnat jen rozsirujici botku k zasobniku? A taky bych potreboval nahradni zadni vymenny dil k rukojeti. Zatim jsem nikde nesehnal.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#990 » sob 25. srp 2018, 11:51

Zadní díl jako výměnitelnej backstrap? Si vyber
https://www.guns-trade.cz/pistole-15

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů