GP K100

Glock a spol.


Krovak84
Příspěvky: 33

Příspěvek#856 » ned 22. pro 2019, 21:02

Tak ještě oprava, kupoval jsem ji listopad 2016, takže ten jejich šmejdskej tenifer vydržel přesně tři roky. V úplně stejným podmíkách ale o 11 let déle je i Margo, která zvrchu na závěru olej neviděla nikdy a je jak nová.
Napatlal jsem to starým T odrezovačem (s taninem), znova natřel Collectorem a holt to budu sledovat.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#857 » pon 23. pro 2019, 01:04

Diky za foto. Je to tak, jak jsem si myslel. Videl jsem uz horsi, ale to te asi neuklidni. Pred casem unikla informace, ze v GP bylo nejak spatne skladovani soucastek pred cernenim, coz se zacalo objevovat na ruznych kusech vylezajici koroze po urcitem case. Koroze byla vlastne uz hloubkova, ukryta pod cernenim. U nekoho to vylezlo rychleji, u jinych pozdeji. Stacilo to asi tak nejak "aktivovat" horsim prostredim, kdy se to zacalo projevovat. Celkem smutny pribeh :-(

Ja sice pres veskere negativita o tehle zbrani, ji mam porad rad, asi se mi libi to uzamykani a celkove slusne zpracovani, ergonomie...I kdyz se tedy vyskytuje kolisava kvalita.

Nic mene, i pres veskerou sympatii, ji nenosim :-)



Krovak84
Příspěvky: 33

Příspěvek#858 » pon 23. pro 2019, 12:42

To mě nepřekvapuje, jinak by tam nemohly být takové krátery v relativně krátkém časovém úseku. Možná zkusím napsat přímo do GP, ale předpokládám, že mě pošlou tam, kam slunce nesvítí.

Co se týká nošení, tak občas ano, po funkční stránce ji nemohu nic vytknout, zatím bez jediné závady. Akorát je to prostě velký.



ŇUF
Příspěvky: 13

Příspěvek#859 » ned 26. led 2020, 13:05

Také se připojím. Zbraň mi sedí zcela ve všech ohledech. Nastrileno zatím kolem 4tis. bez závad i s prebijenkama. Ovšem povrchová úprava odpovídá pouťovemu zpracování. Po měsíci používání a sušení s pouzdrem, vypadala jako po několika letech stálého nošení. Proto jsem provedl domácí úpravu a vznikla z toho verze duotone. Od té doby se to nemění a vypadá to zajímavě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#860 » ned 9. úno 2020, 18:59

Zdravím, nemáte někdo zkušenost se hřbetem B? Mám nyní původní A potřeboval bych pár mm posunout úchop vpřed. Díky



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#861 » pon 10. úno 2020, 11:24

Ahoj, jestli je B ten, co je tam standartně, tak jsem ho tam po vyzkoušení všech čtyř nechal, ruku mám střední s delšími prsty a v pohodě.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#862 » pon 10. úno 2020, 20:56

Zdravím, originální hřbet je A, B by měl být o méně vypouklý...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#863 » pát 14. úno 2020, 07:45

OtravnyPomeranc píše:Dostala se mi do rukou ted novodoba MK12 Dynamic. Musim uznat, ze takhle dobre slicovou zbran, jsem dlooouho nevidel. Proste nikde neni ani naznak vule, ci nejake nepresnosti. Jestli je to tim, ze modely Dynamic montujou precizneji, nebo se setkala super tolerance ?! Ale na proti porovnani se starickou K100 z roku 2003 je tahle ta jeste lepe slicovana ! Testoval jsem ji jeste s kolegou a cca padlo 290 prebijenych naboju. Bez jedine zavady. I po tomto nastrelu, krasne chodi zaver bez drhnuti, takze by odstrilela urcite bez zavady dalsi rundu. Ackoli jsem z casti na tuhle znacku zaneverel, tak tohle vypada, jako hodne povedeny kousek.



Já mám výrobu 2017 K100 Mk12 Standard a taky je absolutně bez vůlí... :) Když jsem ji tenkrát koupil, tak jsem z toho chcal blahem, protože týden před tím mi kolega půjčil jeho Glock 19 a ten má vůle jak sovětskej kombajn... :D

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#864 » sob 22. úno 2020, 00:48

Jarda89 : Ej tak to gratuluju k dobre volbe. Pred par dny jsem byl K100 zase provetrat, zda lo se mi, ze na ni uz seda prach a pavucina, dal jsem 150 ran a slape jakp svycarske hodinky. Vule porad nulove, a strili to spolehlive a hlavne presne, ze nechapu jak se to tem klukum ze Slovenska povedlo takhle presne slicovat hehe :D

Musim udelat test, kdy ji nebudu po cisteni cistit a presne budu psat kolik toho snese, nez se zacne kousat.
Trosku to bude ale ovlivnene tim, ze strilim jen prebijenky a to s prachem Ba9, takze je to spinave podstatne drive, nez u jineho prachu, nebo origo. Ale s tim se bude pocitat.

scink: Ja mam ke zbrani kompletni sadu hrebu, co konkretne te zajima ? Ty hrbety je stejne nejlepsi siu osahat, dost to muze klamat a lidi maji plno ruznych nazoru, takze si myslim, ze pokud si to nevyzkousis, tak to asi nebude tak jednoduche. Co vim, tak nejvice lidem pasuje proste ten origo hreb, ktery byl snad uz i na MK6



Forester
Příspěvky: 12

Příspěvek#865 » sob 22. úno 2020, 15:51

Jarda89 píše:
OtravnyPomeranc píše:Dostala se mi do rukou ted novodoba MK12 Dynamic. Musim uznat, ze takhle dobre slicovou zbran, jsem dlooouho nevidel. Proste nikde neni ani naznak vule, ci nejake nepresnosti. Jestli je to tim, ze modely Dynamic montujou precizneji, nebo se setkala super tolerance ?! Ale na proti porovnani se starickou K100 z roku 2003 je tahle ta jeste lepe slicovana ! Testoval jsem ji jeste s kolegou a cca padlo 290 prebijenych naboju. Bez jedine zavady. I po tomto nastrelu, krasne chodi zaver bez drhnuti, takze by odstrilela urcite bez zavady dalsi rundu. Ackoli jsem z casti na tuhle znacku zaneverel, tak tohle vypada, jako hodne povedeny kousek.



Já mám výrobu 2017 K100 Mk12 Standard a taky je absolutně bez vůlí... :) Když jsem ji tenkrát koupil, tak jsem z toho chcal blahem, protože týden před tím mi kolega půjčil jeho Glock 19 a ten má vůle jak sovětskej kombajn... :D


Jestli vono to není u toho Glocku naschvál...



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#866 » pát 28. úno 2020, 16:59

Já vím že to je aby to střílelo i v hnoji, ale tohle mi přišlo až moc..

No já nic nevybíral.. Když jsem přijel k panu Entlovi, tak jsem dostal přidělenou :D Zrovna dneska jsem měl Kaču rozdělanou a všiml jsem si, že na dvou místech to před povrchovou 100% nevyleštili... Kolem drážky na mířidla a ve výhozním okýnku hned vedle komory je vidět tmavší odstín černění (ne liška, zkoumal jsem to pomalu dvě hodiny :D ). Taky s ní zase budu muset vyrazit, na střelnici jsem nebyl přes rok, protože tam kam jsem jezdil dost zdražili a jsou to čím dál větší idioti... No ale zjistil jsem, že ve skoro stejný vzdálenosti je další na kterou mě pustí i s Mosinem... :D



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#867 » pát 28. úno 2020, 20:16

Jo a ještě teda když zajdu do totálního rejpání, tak kladiva černí na něčem zavěšený a v tý díře je jenom lehce načerněnej jasně ohraničenej ovál (takový šedo-nahnědlý) :D



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#868 » pon 2. bře 2020, 08:30

Nevím proč ale nejde mi upravit příspěvek tak budu maličko spamovat... Zkoumal jsem ten světlý lem (nafotit to nejde) kolem hledí a dospěl jsem k názoru, že jsou tři možnosti. 1. Špatné vyleštění 2. Tupá fréza a okraj drážky je zakalený a za 3. při obrábění se hrana drážky uštípla a je dovařená (tahle varianta to snad není :D ) Jsem strašnej detailista, tak už jsem byl málem rozhodnutý ji poslat do světa ale ne, nechám si ji :)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#869 » úte 3. bře 2020, 10:07

Nesmis to zase moc prehanet, ta pistole neni zase tak draha, aby jsi nenasel nejaky maly detail, ktery neni precizni. Ovsem i tak, je to velice slusne zpracovana pistole, o tom neni pochyb. Pokud ti funguje spolehlive a nevykazuje takove ty drive popisovane vady, jako nedovirani zaveru, problem se spousti v DA, vymackane ozuby zamykani, pripadne nejaka koroze...Tak neni duvod prodavat.
Ja treba tuhle pistoli nenosim, na noseni verim jinemu systemu zamykani, ktery neni tak nachylny na spinu. Ale na strelnici s K100 dosahuju opravdu hodne dobre vysledky. Takze ji mam urcenou spise na sportovni strileni, nez jako by na ochranu atp.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#870 » úte 3. bře 2020, 11:09

Já vím, to je jenom deformace výstupního kontrolora :) Na opasku jsem ji měl jenom asi dvakrát, tak ji musím trochu roznosit (spíš ji mám na obranu baráku a na velkej průser).. Normálně tahám CZ83 ale pomrkávám po nějaký žabě na nošení.. Něco na způsob Ruger LCP... S tím zpracováním máš pravdu, je opravdu krásná.. Moderní ale furt má nádech klasickejch tvarů :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů