Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


jenda76
Příspěvky: 39

Příspěvek#211 » úte 10. lis 2015, 08:27

mich píše:Ale podle toho co jsem tady četl bych asi chtěl nějaké které moc neošoupe závěr.


mich: Je to relativně levná služební pistole a žádný speciál na parádu. Jediná rada jak si ji neošoupat, je nenosit a ideálně z ní ani nestřílet. :D

HawkCZ: Vytahovač mi funguje naprosto stejně jako tobě a červenou barvu tam taky nemám. Při náboji v komoře je propadlá zadní část vytahovače, zatímco přední skoro vůbec nevyleze. Vzhledem k tomu, že ten indikátor byl vidět všude na prvních testech VP9, předpokládám, že to byla otázka prvních sérií a pak něco ve výrobě změnili. Ať už to bylo kvůli snížení nákladů nebo nápravy nějakého možného problému.
Poznámka trochu mimo... RAL je standardizovaná stupnice barevných odstínů (https://cs.wikipedia.org/wiki/Vzorn%C3%ADk_barev_RAL), takže důležité je "RAL <číslo>". RAL samo o sobě neznamená nic. I ta tvoje černá SFP9 bude mít nějaký odstín RAL nnnn. ;)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#212 » úte 10. lis 2015, 09:15

S tím vytahovačem zastávám stejný názor ohledně těch sérií. Musim se ale nějak dopátrat proč. Snad budou v H&K sdílní :)

Jo to je jasný. Jen jsem si zvykl psát RAL, když nejde o ten defaultní schwarz, psát těch 8000 je opruz :).



mich
Příspěvky: 12

Příspěvek#213 » úte 10. lis 2015, 10:07

HawkCZ píše:Mam vnitrni kydex (vnitrni strana zluta), nosim kazdy den uz dva mesice a uplne v pohode, bez znamek osoupani.


Prosím tě. Kde jsi ho koupil a na jaký typ pistole? A sedí tam SFP9 nebo nějaké jsou nějaké problémy?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#214 » úte 10. lis 2015, 10:17

mich píše:
HawkCZ píše:Mam vnitrni kydex (vnitrni strana zluta), nosim kazdy den uz dva mesice a uplne v pohode, bez znamek osoupani.


Prosím tě. Kde jsi ho koupil a na jaký typ pistole? A sedí tam SFP9 nebo nějaké jsou nějaké problémy?


Kupoval jsem v USA u Brothers in Arms primo na SFP9 (resp. VP9). Ale ted na zavodech byl kolega s nejakym plastakem od Falca na P30 a nejak mu to tam taky sedelo.

Kdyz se postesti, tak sem nejaky ty futraly dostaneme a budou pak ke koupi na tom novem webu o H&K.



mich
Příspěvky: 12

Příspěvek#215 » úte 10. lis 2015, 10:19

jenda76 píše:
mich píše:Ale podle toho co jsem tady četl bych asi chtěl nějaké které moc neošoupe závěr.


mich: Je to relativně levná služební pistole a žádný speciál na parádu. Jediná rada jak si ji neošoupat, je nenosit a ideálně z ní ani nestřílet. :D


:shock: :shock: Díky. Přesně tak jsem to myslel! A když ji teda nebudu nosit a nebudu z ní střílet. Tak bude dlouho jako nová, neošoupaná? A co v sejfu. Neublíží jí sejf. Mám ho ve zdi. A je ještě v originál krabičce. Jsem vždycky moc rád, když mi odborníci poradí. :D :D :D :D

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#216 » úte 10. lis 2015, 13:57

Já s ní zatím dělám parády poměrně dost :D. Žádné ostré hrany, nikde nic nezachytává o oblečení, povrchovka docela odolná vůči všemu, zatím i potu (mám ale na pouzdru full sweetguard). Ty fotky, co jsem postoval dříve ze světa s opotřebením povrchovky na závěru, tak zatím teda vůbec neodpovídají. Ale SFP9 mam teprve dva měsíce, vystříleno kolem 1500 kusů, každodenní nošení.

Ještě bych rád dodal, že zatím bez jediné závady, zaseklé nábojnice apod. Střílel jsem zatím jenom S&B 7.5g/118g, 8g/124g a subsonicy 9g/140g a 9.7g/150g (ty aktuálně nosím).



jenda76
Příspěvky: 39

Příspěvek#217 » úte 10. lis 2015, 14:28

HawkCZ píše:
mich píše:
HawkCZ píše:Mam vnitrni kydex (vnitrni strana zluta), nosim kazdy den uz dva mesice a uplne v pohode, bez znamek osoupani.


Prosím tě. Kde jsi ho koupil a na jaký typ pistole? A sedí tam SFP9 nebo nějaké jsou nějaké problémy?


Kupoval jsem v USA u Brothers in Arms primo na SFP9 (resp. VP9). Ale ted na zavodech byl kolega s nejakym plastakem od Falca na P30 a nejak mu to tam taky sedelo.

Kdyz se postesti, tak sem nejaky ty futraly dostaneme a budou pak ke koupi na tom novem webu o H&K.


Tak abych jenom nerejpal...
Na těch závodech jsem to byl já. Nebylo to Falco, ale Fobus. Vnější pouzdro s pádlem na P30. To používám na střelnici a SFP9 v něm sedí perfektně. Fobus jinak už má teď pouzdro i přímo pro SFP9. Pro běžné denní nošení mám potom vnitřní Kydex pouzdro od Concealment Express http://concealmentexpress.com/products/heckler-koch-vp9-holster?variant=947247287.



mich
Příspěvky: 12

Příspěvek#218 » úte 10. lis 2015, 15:48

Kontaktoval jsem http://www.rhholsters.cz/kontakty.php Tam dělají kydexová pouzdra, Vzal bych asi vnější i vnitřní. Stojí to prý okolo 1500Kč ale chtějí vidět zbraň.
Co poradíte vzít od nich?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#219 » úte 10. lis 2015, 16:07

Me se ibilo vnejsi pouzdro Combat od slovenskych bpholsters.sk Ma ho m@rtin na P30.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#220 » čtv 12. lis 2015, 01:26

Piskove/poustni se rika FDE - Flat Dark Earth. Vypujcil jsem si ty pekne fotky, abych tim nasral amiky :-),
VP9 se v FDE porad nedela v USA a FDE ramy jsou hodne popularni vsude. Jeste by mohli zacit konecne delat i P30 s FDE ramem. HK45 se delaji uz i se zaverem v FDE nebo v OD zelene.
SFP9 byla hned ze startu v FDE (viz moje foto z IWA) a P30 furt nic.
Co furt spekulujete zbytecne s tema pouzdrama, nechte si vyrobit na miru podle gveru dle vlastnich pozadavku a hotovo, super kydexy delaji v Ostrave (Huck Finn), Praze i Brne, tak co resite nejake importy v nezname kvalite.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#221 » čtv 12. lis 2015, 09:27

Ad ty pouzdra. Měl jsem možnost vidět už poměrně velké množství kydexových pouzder (převážně českých) a upřímně jen málo z nich se zpracováním/opracováním může rovnat tomu, které nosím. Funkční samozřejmě jsou, co chtít víc, ale vzhledem k tomu, že ve škole pracujeme s kompozity a dalšími zajímavými materiály, tak mám na tyhle věci jakožto puntičkář větší nároky :-). Každopádně nic např. od Huck Finna jsem ještě v ruce neměl.

Jinak souhlas, že správná cesta v případě SFP9, je vybrat si dobrého výrobce a nechat si to pouzdro udělat na míru zbrani.



capvi
Příspěvky: 13

Příspěvek#222 » čtv 12. lis 2015, 09:48

Chci si nechat vyrobit pouzdro na miru od RH Holsters. Mas s jejich pouzdry osobni zkusenost?

Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#223 » čtv 12. lis 2015, 13:14

S RHHolsters rozhodně chybu neuděláš, už dělali i pár pouzder na VP9, doporučuji jejich galerii na FB, sice není nad to mít to v ruce a ošahat, ale i ty fotky ti možná pomohou v rozhodování

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#224 » čtv 12. lis 2015, 13:45

Ja mam pouzdra uz roky od Hucka Finna a teda zadne z tovarnich pouzder, co jsem videl za posledni 4 rocniky na IWA, se na ty jeho nechytalo. Tak proc kupovat neco 2 x drazsiho z USA. Nemluve o tom, ze mam pouzdro na strelnici presne na miru podle svych predstav. S jinymi ceskymi kydexy nemam osobni zkusenosti, ale ty RHacka vypadaji podle fotek tez dobre.



Palacinka
Příspěvky: 19

Příspěvek#225 » čtv 12. lis 2015, 17:44

Ja mam na VP9 pouzdro od RHHolsters. Porovnaval jsem to i vedle sebe s Glock pouzdrem od HuckFinna a RHH z toho vyslo lip. Nevim jestli to od Hucka nebyl zrovna nejaky "rychly" kousek, ale melo to malo zabrousene hrany, horsi kvalitu klipsu, zbytecne moc materialu kolem luciku, horsi ocka.. Na fotce je to moje, ale asi z toho stejne moc nevykoukas. Kazdopadne mam na tom vymenne klipsy na IWB a kovoce pruvlekove na OWB (nejsou na fotce) a nosim to takrka denne v pohode.. Mam od nej jeste pouzdro na IPSC, v podstate takova obdoba BladeTechu a s tim jsem take spokojen na 100%.

Bohuzel kopyto na VP9 nema, takze musis zajet do Jablonce osobne, je to tak na dve hodky. Nicmene to za to stoji a poladi ti je na miru jak chces (silu retence, tvarovani, ruzne uchyty atd.). Az tam pojedes, rekni ze jsi od Vaska s VP9kou a at ti kouka dat nejakou slevu :D

Co se tyce toho znaceni naboje v komore, bohuzel tam taky cervenou carku nemam (kupovana jako prvni v CR, takze pocitam, ze mam nejakej shitovej kus :) ). Kazdopadne stejne jsem u vseho zvyklej povytahovat zaver, takze me spis akorat mrzi, ze mezi stejnym modelem na trhu existuji takove rozdily.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů