Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#16 » sob 21. čer 2014, 21:47

vypoustení je super a hlavně od USP tomu vypoustení příjemně posunuly ergonomii - z meho pohledu je toto nejlepší vypoustění zásobníku co jsem kdy používal - všechny boční tlačítka mě s****

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#17 » čtv 3. črc 2014, 21:51

Takze to ocividne v HK vychytali, spoust dle vetsiny recenzentu ci novych majitelu lepsi nez na novem SIGu P320 a i lepsi nez PPQ. Jo a neni to obslehnute PPQ, jelikoz PPQ je obslehnuta P30 :-).
Zamerna je sice temer stejne dlouha jak na 1911, ale hlaven je trochu kratka na muj vkus, ja rad velke bouchacky, doufam ze vyrobi 5" Expert model. Kdyz uz s P30 nic dalsiho nevyrobili. Jinac prodlouzeni zasobniku od Taylora Freelance vcetne nove zasobnikove sachty na P30 na to samozrejme pasuje a taky se chysta 30 ranne prodlouzeni zasobniku od HK primo pro P30/VP9. Cena v USA velice prizniva, pohybuje se to dokonce i kolem 600 dolaru. Snad bude za solidni cenu i u nas.
Taky jsem fakt zvedavy, ci ta slibovana P30SK bude fakt P30SK a nebo to bude VP9SK nakonec.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#18 » pát 4. črc 2014, 14:13


Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#19 » pon 7. črc 2014, 15:40

Pekna, ale zase typicky nemecky over egineering, je to velka krava, ale jen na 15 naboju.Dalsi otazka je kdy se k nam dostane, v usa se sice uz prodava, ale na eu hk webu jeste ani neni uvedena :(

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#20 » úte 8. črc 2014, 01:49

Jestli na obranu staci 15 naboju nebo ne je uplne irelevantni, mimochodem podle statistik pokud obranou situaci nevyresite do 4 vystrelu, tak jste stejne mrtvy.Proto je druhy zasobnik dobry na vyreseni moznych problemu se zbrani, ne kvuli tomu, ze potrebujete dalsich 15 naboju, pokud teda se nechystate do prestrelky s mafii.Kdyz jsme u te obrany, tak potrebujete schopnost skryteho noseni, takze kdyz to porovnate s glockem 19, ktery je o 1cm kratsi na vysku, pri stejne kapacite a je i uzsi.Vp9 tedy mohl byt kratsi nebo mit o 2 naboje vic jako g17.Nekde je i tady video porovnani.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#21 » úte 8. črc 2014, 13:27

Nosim bezne P30L. Tohle je o fous kratsi nez P30L. Glock je hranaty a tlaci me do prstu pod lucikem, bez vybrouseneho luciku se zteho neda pohodlne strilet, pokud mate vetsi ruce.
Pro me je full size 5" pistole a subcompakty jsou nepohodlne, clovek by mel hodne trenovat s tou zbrani kterou pak nosi a trenovat s necim jako je G26 a podobne miniatury me fakt nebavi.
Nemluve o tom, ze Gen4 bych si na sebeobranu teda neporidil kvuli spolehlivosti.
Kapacita zasobniku se da rozsirit na 20 pres prodluzovaky od Taylora Freelance a pro notoricke kropice bude brzo k dispozici original HK prodluzovak na 30 ran. Jinac delaj to na 15 kvuli spolehlivosti. Moje zasobniky (P30 i Expert) maji najete cca 10 000 a ty dalsi co jsem dostal pouzite maji najete urcite jeste min 2 x tolik a porad jsou tam puvodni pruziny a gvery nikdy nesekly.
Lidi co resi +-1 ci 2 naboje v zasobniku dle mych zkusenosti zpravidla nikdy v zivote netrenovali rychle prebiti a nikdy nestrileli na cas a ti co resi kapacitu zasobniku zbrane na sebeobranu si zpravidla nikdy v zivote nezkusili tasit z pod bundy, kdyz na ne bezi z nekolika metru nekdo s gumovym nozem nebo tyci a o nejake dalsi priprave ani nemluve. Sebeobrana neni noseni nabite pistole a domnivani se, ze je timto dotycny nosic zcela za vodou.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#22 » úte 8. črc 2014, 21:53

Ja rezervni zasobnik nikdy nenosim, je to zcela zbytecne (pri spolehlivem gveru), nejsme v Afghanistanu ci Somalsku apod. Misto dvou rezervnich zasobniku mam radeji nuz (TDI) a teleskop.
A co se tyce toho beziciho utocnika - s pistoli se to resi zcela jinak, nez pri obrane holyma rukama ci nozem, ale to je na jine vlakno. Co se dostupnosti VP9 v CR tyce, tak netusim, rekl bych tak na podzim asi.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#23 » stř 9. črc 2014, 05:16

OT smazaný



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#24 » stř 9. črc 2014, 07:49

MKabar: Sehnal jsi uz ty pruziny na P30? Jestli me neco od nakupu dalsiho HK odrazuje, je to pouze totalni nedostupnost originalnich i aftermarket dilu.



vomicz
Příspěvky: 35

Příspěvek#25 » stř 9. črc 2014, 09:18

Poslední dobou (asi jako spousta lidí tady) neustále číhám, kdy se dozvíme nějaké nové informace o dostupnosti VP9 v ČR a v souvislosti s tím mě napadlo - máme tady u nás nějaké oficiální zastoupení HK? Firmu, která by měla web, kam bych se mohl podívat a tyhle informace získat, nebo jim napsat mail s dotazem?



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#26 » stř 9. črc 2014, 09:36

osobně vím jen o tom že dříve to býval http://www.waltertrading.cz/ ale aktualně nevím - jen mam nepotvrzene spravy že HK na vycho evropy moc vozit nechtějí nebo vůbec z důvodu přeprodeje do východnějších zemí tato info je jen z doslechu

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#27 » sob 12. črc 2014, 12:42

nico píše:MKabar: Sehnal jsi uz ty pruziny na P30? Jestli me neco od nakupu dalsiho HK odrazuje, je to pouze totalni nedostupnost originalnich i aftermarket dilu.


Zrovna vcera jsem natloukl do P30 tu lehci pruzinku blokace uderniku a hned to prubnul na strelnici, zitra poslu foto z vymeny, dneska nestiham, jinac balik dilu a pruzin je uz asi dva mesice doma. Ale mam to neoficialni cestou po znamosti primo z HK. Oficialne to jde koupit na Frankonii v Nemecku a nechat si to poslat do CR.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#28 » sob 12. črc 2014, 13:01

Ja sem fest zvedavy na cenu VP9, v USA uz se da sehnat i tesne pod 600 dolaru, coz je masakr.
U nas to vidim nejspis tak na 19990 a to jeste jenom proto, aby mohli rict ze je levnejsi nez P30L.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#29 » sob 12. črc 2014, 13:21

Takže sehnat pár pružinek trvalo něco přes rok a půl. Když se koukneš do vlákna o P30, nejčastěji tam řešíš, kde v zahraničí na základě známosti pod rukou seženeš pružinku nebo zásobník. Vždyť to je vážně absurdní. Do VP9 bych rozhodně šel, ale tohle mě nutí nad tím přemýšlet i z druhé strany. Jinak na cenu jsem taky zvědavej. V US je to na HK nevídaně levný, tak uvidíme.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#30 » ned 13. črc 2014, 12:49

Balicek prisel asi tri tydny po poslani seznamu mejlem. Dva roky mi trvalo nez jsem se dostal k sepsani podrobneho seznamu s partnumbery a popisem vsech dilu, co jsem chtel. Bylo toho trochu vic (v cene pres 1300 E). Mam trochu problem s nedostatkem casu a mene dulezite veci jsem nucen neustale odkladat a odkladat a odkladat. Jinac na te Frankonii ty dily pujdou sehnat taky v rozumne dobe, akorat se za ne musi zaplatit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Toga a 30 hostů