Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.
Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » pon 27. říj 2014, 11:54

V SA této konstrukce nespatřuji nejmenší problém. Pořád platí, že zbraň vystřelí pouze po stisknutí spouště. Navíc si nelze nevšimnout, že takový systém už pár let dobře funguje v S&W M&P, Springfield XDm... Konec konců i když např. u Glocku spoušť nejdřív o kousek bicí ústrojí natáhne, z hlediska obsluhy je to úplně stejné - podobná délka chodu i odpor spouště.
MOŽNÝ problém nastává u rozmáhajícího se appendix carry. V případě, že by mi pistole při nošení mířila na stehenní tepnu, jakoukoliv zbraň s přímoběžným úderníkem bych si dvakrát rozmyslel.
I když jsou právě takové pistole bez pojistky převládajícím trendem, není to pro každého (osobně mám z různých důvodů taky o něco raději pistole s kohoutem).

PS: problém s pouzdrem? Přesluhující změklé kožené pouzdro může sice reálně způsobit výstřel, ale to je problém pouzdra, ne zbraně. Stejně dobře ti takové pouzdro může odjistit manuální pojistku.
PPS: pokud se mi při autonehodě zdeformuje pouzdro natolik, aby stisklo spoušť, asi budu sám natolik zdeformovaný, že nechtěný výstřel mě fakt trápit nebude :lol:



Nicméně dostáváme se ke značně obecnější problematice a já bych si tady v budoucnu chtěl přečíst hlavně poznatky a později snad i zkušenosti s HK VP9 ;) .

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#62 » úte 28. říj 2014, 14:09

Me pojistka akorat zavazi (mam vetsi ruku) na P30LS a je mi k nicemu, nepouzivam ji.
Heckler s natazenym kohoutem (ci udernikem u VP9) nevystreli bez stisknute spouste, ani kdyby se snim mlatilo o asfaltku. Narozdil treba od moji obstarozni CZ83, ktera vystreli velice rada i bez stisknute spouste.

Sehnal jsem PDFko potvrzujici, ze Evropska verze se bude jmenovat SFP9 a budou dve verze spouste, presne jak mi rekli na HK stanku letos na IWA. Policejni tezsi a delsi pro jistotu, aby nahodou neco netrefili :-).

Obrázek

Takze z toho plyne, ze je treba zhanet SFP9 SF se stejnou spousti, jako americka VP9.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#63 » úte 28. říj 2014, 20:06

To mě mile překvapilo, ta krátká spoušť. Ale zase krátká hlaveň :? Musíš ho koupit :-)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#64 » čtv 30. říj 2014, 01:52

Njn, taky bych nejradeji bral 5" verzi. Snad nekdy bude. U P30 uz to nehrozi, ale tady je sance.



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#65 » úte 18. lis 2014, 21:12

Dnes jsem zahlédl inzerci waltertradingu, takzvanou vánoční nabídku mimo jiných VP9 v ráži 9mm za cenu od 22.000 vč. DPH (aktuální číslo Zbraně & náboje)



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#66 » čtv 20. lis 2014, 21:50

Brněnská Alfa Proj by měla mít k dispozici někdy kolem Vánoc. Waltertrading odhaduje cenu mezi 22-24tis. Skladem někdy v lednu 2015.

Uživatelský avatar
komando
Příspěvky: 3

Příspěvek#67 » úte 9. pro 2014, 11:35

Tak uz je uvedena na strankach waltertradingu. 21400 s DPH



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#68 » pát 19. pro 2014, 21:35

Tak konečně nabízejí VP9 i na ofiko stránkách HK. Tam pod označením SFP9-SF za 749 EUR.



Kimber Pro Raptor
Příspěvky: 2

Příspěvek#69 » pon 26. led 2015, 03:04

Chtel bych se zeptat jestli uz nekdo ma VP9 ? Moje prisla v patek . Cena $622.00 .



Palacinka
Příspěvky: 19

Příspěvek#70 » úte 10. úno 2015, 09:40

A kde jsi ho poridil? Ve waltertradingu sami nevedi, kdy presne prijde, tak bych si ho klidne poridil jinde.



vomicz
Příspěvky: 35

Příspěvek#71 » pát 20. bře 2015, 20:01

VP9 prý ve středu dorazily do ČR.



Palacinka
Příspěvky: 19

Příspěvek#72 » ned 22. bře 2015, 22:47

Tak jsem ji tedy poridil a rovnou vcera otestoval v Oparanech. I pres to, ze jsem po IWA vahal s nakupem (byl jsem tak nateseny, ze realne nemohla splnit me tehdejsi ocekavani:), jsem rad, ze jsem ji ted vzal. Grip fenomenalni, spoust bajecna (lepsi nez jakykoliv striker fired, co jsem mel v ruce, i o dost lepsi nez napr. P30). Clovek musi zkousnout cenu nahradnich zasobniku, ale to uz k tomu bohuzel patri..

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#73 » pon 23. bře 2015, 01:36

Strilel jsi nekdy z P30L? Zajima me porovnani zpetneho razu s P30L. Lko se zveda vic nez G17 G4.
Spoust na tom cernem kousku SFP9 na IWA trochu drhla na zacatku (na trech mistech), ten FDE kousek byl o dost hladsi, asi mel neco nalitane. Nicmene abych pravdu rekl, cekal jsem jeste lepsi spoust.
Zachyt zaveru se blbe macka oproti P30L a je desne vzadu, ale asi se nebude prichytavat briskem prstu leve ruky jak na Lku (mam na novem Lku kratky zachyt z P30LS) bo je zespoda zakulaceny jak na PPQ. Ze striker fired pistolek mi prijde nejlepsi spoust na PPQ a PPQ M2. Ale PPQ se zveda vic i nez kratka P30 a M2 ma zaver odhleceny na stejnou vahu jak normalni PPQ, takze to bude asi taky solidne kopat. Z M2 jsem nestrilel z SFP9 jeste taky ne.
Jedno rodinne foto z IWA:

Obrázek

Kazdopadne urcite lepsi nez rakusaci a nebo ten novy SIG, to je teda priserne kopyto. Vubec mi to nesedi.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#74 » pon 23. bře 2015, 01:49

Jo a co to prosim nakonec stoji ta SFP9 SF u nas? P30LS zlevnila na 21900 z 24700, tak snad pod 20 by SFP9 SF byt mohla :-). V USA stoji VP9 na nase nakych 12500 bezne.

Jo a je pravda (ptal jsem se v HK na IWA), ze evropska verze ma o 30 gramu lehci zaver a tudiz neni tormentovana na +P a +P+ munici. Ale jinac je SF verze identicka s VP9 co se spouste tyce. Ta vojensko policejni verze ma dlouhy reset a tezsi spoust, to uz jsem tu psal.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#75 » pon 23. bře 2015, 01:51

Ty zasobniky sice neco stoji, ale taky neco vydrzi. Ja mam par pouzitych kousku, co mely najeto tak 20 mozna 30 tisic (dle infa od puvodniho majitele) a u me najely dalsich 5-10 tisic a furt slapou no problemo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů