Glock 26 (gen 4) - několik dotazů před nákupem

Glock a spol.
Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#1 » čtv 2. říj 2014, 12:00

Ahoj, vyhrál u mě Glock 26 (gen 4) před Glock 36. Primárně chci pistoli na nošení a sem tam se jít vyblnout na střelnici. V ideální případě trefit terč na 15-20m - dejme tomu jednou za 14 dní dát 50ks až 100ks střeliva. Glock 26 má i přijatelnou ráži 9x19.

Čtu zde, že někdo na Glocka 26 nadává, někdo si ji chválí. Rád bych uvítal názory od těch, kteří Glocka 26 vlastní a případně mi poradí jaké pouzdro na skryté nošení koupit, jestli je potřeba botka na zásobník pro lepší držení zbraně při střelbě a jestli nemá Glock 26 problém s přebíjeným střelivem?

Rád si i vyslechnu argumenty proč do Glocka 26 nejít. 17 i 19 mi přijdou velké a 36 má drahý provoz. Prostě mi to šestadvacítka přišla jako nejlepší možný výběr :) .

Pokud se budou zdát někomu mé otázky hloupé, tak mě omluvte. Jsem ještě greenhorn :mrgreen: .



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#2 » čtv 2. říj 2014, 12:58

Ahoj, mam g26 gen4 a zbran jako takovou muzu jen doporucit. Pouzdro : na zavody mam kydex, na obcasne noseni obycejnou vnitrni fusekli od Dasty za par supu.
Strelivo: zral prebijenky Alsa, nezral prebijenky limit. Jakoukoli tovarni munici, kterou jsem zkusil sezral bez zavad.
Botka: Ano s botkou se strili lip. Co vic k tomu dodat...
Otazky nejsou hloupe, ale na 99% uz tu nekde na foru najdes odpovedi. Staci jen hledat.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#3 » čtv 2. říj 2014, 13:06

Díky za odpověď. Hodně mě zaujal tento článek (recenze) http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010121906 , ale je z roku 2010, tak jsem si chtěl v podstatě ověřit aktuálnost kvality této zbraně.

Mám vyhlédnutá tato dvě pouzdra:

a) http://www.glockshop.cz/product_info.php?cPath=74_98&products_id=380
b) http://www.glockshop.cz/product_info.php?cPath=74_98&products_id=386

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#4 » čtv 2. říj 2014, 14:32

Mám G26 třetí generace. Čtvrtá se liší jen jemnějším vroubkováním povrchu (podle mě nanic) a výměnnýma hřbetama (to může mít smysl).
Střelba bez botky je takový nezvyklý pocit malíčku ve vzduchu. Ale přesnost je úplně stejná (daná rukama střelce), vliv to má na rychlost - chybí páka na zvládání zpětného rázu. S botkou tím střílím prakticky stejně jako fullsize zbraní, jen si člověk musí zvyknout na kratší záměrnou - stejná subjektivní nepřesnost srovnání miřidel generuje větší odchylku v terči.
Na trénink a na LOS mám zásobník s botkou, a poslední dobou i na nošení. Ale bez, v trenkách a triku, ani vlastní žena, která ví, kam koukat, nepozná, zda u sebe mám nebo nemám.
Podle mne je to na nošení opravdu nejlepší možný výběr. Menší zbraně už jsou s omezením čitelnosti miřidel, úchopu, kapacity případně ráže. Toto je normální služební zbraň, jen s ořezanými rozměry. Ale zbraň na nošení je vždy kompromisem vzájemně protichůdných požadavků, jiný to optimum může mít jinde.
Co se týče pouzdra, je to silně individuální. Pokud nosíš kalhoty s páskem, může být takové vnitřní pouzdro celoročním univerzálním řešením.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#5 » čtv 2. říj 2014, 15:57

Jeste k tomu rozdiku gen3 a gen4. Kazdou chvili nekde ctu, ze je to skoro to same. Ver, ze neni. Ja si pred koupi osahal naraz obe verze a pro mou malou ruku to byl az prekvapivy rozdil. Ctyrka ma vyraznejsi vroubkovani pazbicky a taky vetsi zachyt zasobniku, takze na nej mnohem lepe dosahnu palcem bez nutnosti prehmatnuti a diky drsnejsim vroubkum se mi drzi mnohem lepe, nez trojkova generace. Vymenne hrbety u ctyrky jsou asi fajn, ac jsem je zatim ani nezkousel nejak prohazovat...
Ty pouzdra, na ktere odkazujes se mi taky celkem libi, ale zatim jsem je nemel moznost vyzkouset. Jeste si zkus vyguglit hybridni iwb pouzdra kydex/kuze. Nad temi taky uz delsi dobu uvazuju.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#6 » čtv 2. říj 2014, 20:16

Pánové, děkuji za vaše reakce. Není cesty zpět a chci Glocka 26 (gen 4) :mrgreen: . Jediné, co se mi nelíbí je ta díra u zásobníku, ale koukal jsem, že se na to prodává záslepka. Snad pasuje na obě generace. http://www.glockshop.cz/product_info.php?cPath=60&products_id=363 .

Chci kupovat na http://www.glockshop.cz/ , ale nenašel jsem délku záruky na zbraň. Na gundrak.cz jsem četl, že mají záruku 5 let.



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#7 » čtv 2. říj 2014, 20:45

Záslepka je do 3.gen jiná než do 4.gen. A záruka je opravdu 5 let a 40000 výstřelů,ale musíš zbraň zaregistrovat na stránkách dovozce. Což je firma MPI. Ke každému glocku je registrační kartička.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#8 » čtv 2. říj 2014, 21:01

Asi další hloupý dotaz. Jak kdo pozná, kolik jsem vystřílel nábojů?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#9 » čtv 2. říj 2014, 21:10

kouknu a vidim ;)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#10 » čtv 2. říj 2014, 21:27

Do jisté míry se to dá poznat podle stupně opotřebení vývrtu. Největší je těsně za přechodovým kuželem a vyvrt postupně mizí s přbývajícími výstřely. Dá se rozeznat jestli má zbraň vystříleno5000 nebo 25000. Samozřejmě hodně záleží na použité munici. (Zda člověk střílí olovo, celopláště, nebo bimetaly, jako někteří zběsilci.) Spíš je to ochrana proti některým velmi horlivým střelcům IPSC, aby si co dva tři roky neměnili v rámci záruky hlaveň. :-) Ale pro normálního uživatele je to jen údaj. Já u čízy musím měnit hlaveň co dva, tři roky a to už tam moc vývrtu není...:-(



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#11 » čtv 2. říj 2014, 23:24

Smajlik: Jak čtu tvoje otázky, napadá mě, už jsi vůbec z G26 střílel? Pokud ne, potlač na chvíli nedočkavost a běž ho nejdřív zkusit, Glocka si půjčit není problém prakticky kdekoli. Zvlášť pokud chceš kupovat novýho, pokud by ti pak nepasoval a šel jsi ho prodat, tak jsi vyhodil tři tisíce z okna. Já řešil jestli 17 nebo 19 a byl jsem přesvědčenej, že budu (malá packa) potřebovat gen4 bez hřbetu, nakonec teda mám 17gen4, ale na něm standardní hřbet. Koupil jsem málo jetýho od prvního majitele, je jak novej a oproti pořizovací ceně jsem s doplňky (pro trigger, stojina, mikrometr, záchyt, zásobník, záslepka) ušetřil nemálo tisícovek. Pár tisíc ran není pro opečovanýho Glocka žádnej nájezd a pětiletou záruku drží přímo dovozce, pokud k němu máš originální nákupní doklad. Kdybych ho šel prodat, jako že nepudu, dostanu za něj plus minus co mě stál.

Just my two cents, hlavně k tomu nákupu :-)

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#12 » pát 3. říj 2014, 07:17

Glocka 26 ( gen 3) jsem mel v ruce. Je pravda, ze me ten maly zasobnik stve a resil bych to botku u 26. Pokud nebude 19 o moc vetsi (mimo zasobnik), tak to bude slozite rozhodovani.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#13 » pát 3. říj 2014, 07:42

G26 je příjemně malej, ale stejně "tlustej" jako G19 nebo G17. Pokud chceš opravdu dobře skrytelnou pistolku v ráži 9L, zvaž ještě Walthera PPS. Je o dost plošší (a asi i lehčí) než G26, kvalita provedení je prý u Waltherů vyšší než u G. Ale nemám ani jednoho, ber to jako návrh.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#14 » pát 3. říj 2014, 07:46

Diky za tip. Urcite chci ale Glocka. Na noseni a strileni ( ne zavodni).



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#15 » pát 3. říj 2014, 10:54

Když dáš u g26 botku tak už jsi skoro na velikosti 19ky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zhrd a 1 host