Služební plasťák vhodný na sport

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#16 » stř 22. říj 2014, 10:36

@tslaby - standardny SW MP9 je super na rychlu strelbu na 10-15m, so standardnou spustou je to na vacsiu vzdialenost horsie. Ale da sa to riesit roznymi spustovymi kitmi. Ked uz, tak by som ale uvazoval nad 'Pro Series' s 5" hlavnou, lepsimi mieridlami a vyladenou spustou.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#17 » stř 22. říj 2014, 10:50

MM: tak přesně nad tímto řešením začínám uvažovat. Logika by sice říkala, ať volím klasiku v podobě G17, ale rád bych něco, co jen tak někdo nemá. Myslím že i základní Pro Series by mohla být pro začátek dobrá volba jak pro mířenku, tak pro akční střelbu.



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#18 » stř 22. říj 2014, 14:44

Mám CZ P-07 bez úprav (ona se OMEGA ani moc upravit nedá) a používám ji jak k dennímu nošení ve vnitřním pouzdru, tak na dynamickou i mířenou střelbu. Není to žádný speciál za hrůzu peněz, ale pro mé potřeby stačí. Zatím jsem poslední neskončil nikdy :-) Je to typická služební pistole o rozumné váze a se slušnou konstrukcí.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#19 » čtv 23. říj 2014, 00:34

Na SW MP se musi koupit Apex spoustak a hlavne poradna hlaven, maji tak "kvalitni" hlavne, ze to ma na 25 m rozptyl asi jak zrezly Mosin na 100 m. No a z te lamaci spouste by me osobne kleplo. Coz je skoda, bo v ruce mi to sedi fakt vyborne. Nebyt tech smejdskych hlavni, tak bych mozna i tu spoust nejak prekousnul. Ten novy Core 5" s montazi na kolimator, co s tim praska strejda Miculek vypada dobre.
Steyr? To je vyborna zbran na trenovani odstranovani zadrzek, ne na strileni :-). Co zasobnik, to zadrzka. Jedno jaka munice. A reseni zadne.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#20 » čtv 23. říj 2014, 08:44

To s těmi hlavněmi u SW je vážně pravda? Zatím jsem se s touto informací nikde nesetkal.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#21 » čtv 23. říj 2014, 08:56

@MKABAR; Steyra jsem měl a zádržky nikoliv. Stejně si sýčkoval nad Glockem 4.G, že nebude vyhazovat a kdesi cosi a stále se nic. Asi by si měl dát větší fokus na osobní zkušenost.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#22 » čtv 23. říj 2014, 09:17

@MKabar / Tslaby - to co som zaregistroval (staci googlit MP9 accuracy problems) bolo par rokov dozadu, udajne sa to lisilo kus od kusu, niekedy 2012 prisli nove hlavne s inym stupanim. Moj (standardny fullsize) je 2014ka. Ale nasadili ste mi chrobaka do hlavy, ked sa k tomu dostanem, zoberiem nejaky bag a otestujem - je pravda ze posledne mesiace ho strielam len na 10-15m a tam nic nepozorujem (berte to ako nazor zaciatocnika co z nej ma ~ 1000 ran :lol:). Pokracovanie potom v threade o MP9.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#23 » čtv 23. říj 2014, 09:39

na tom MPéčku není Apex vůbec nutný
stačí upravit záklon ozubu searu aby nenapínal úderník dál ale jen spouštěl, popř vyměnit pružinku blokace uderníku za měkčí
při té příležitosti lze i vyjmout zásobníkovou pojistku, tady pokud tam zrovna je ;)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#24 » čtv 23. říj 2014, 10:08

Tak trochu jste mě uklidnili, líbil by se mi MP 9 Pro Series s 5" hlavní. Akorát bude trochu problém ho tu sehnat, čekací doba je tak 1-3 měsíce. Kupodivu mi ani nevadí ta lámaná spoušť ani v originálu.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » čtv 23. říj 2014, 10:12

Urdo von Fuj píše:@MKABAR; Steyra jsem měl a zádržky nikoliv. Stejně si sýčkoval nad Glockem 4.G, že nebude vyhazovat a kdesi cosi a stále se nic. Asi by si měl dát větší fokus na osobní zkušenost.

Mám se Steyerem tu samou zkušenost. Taky střílel naprosto bez problémů (dokonce i Limity :shock: )

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#26 » čtv 23. říj 2014, 23:46

Urdo von Fuj píše:@MKABAR; Steyra jsem měl a zádržky nikoliv. Stejně si sýčkoval nad Glockem 4.G, že nebude vyhazovat a kdesi cosi a stále se nic. Asi by si měl dát větší fokus na osobní zkušenost.


Jestli je pro tebe cca 150 kusu (nepocitam flinty, jenom pistole hrubym odhadem) mala osobni zkusenost, tak potom se fakt budu snazit ten focus vylepsit. Kdo mi tu pujci naky gver na testik? :-) Idealne nejakeho SIGa, tam mam zavazne nedostatky a nebo Tanfoglio bych rad prubnul.
Jo a ten SW CORE taky ;-) pokud uz to vubec v cesku je k mani, nedival jsem se.

Jinac rozumy na gvery taham pouze od lidi, co s nimi strileji 10k ci vice mesicne. Ne 263 az 421 ran rocne, jak vetsina svatecnich ceskych uzivatelu mezi ktere se taky sam radim se svymi cca 10k svatecnimi devitkami rocne (rad bych to strilel mesicne, ale zatim furt na to nemam kasu).

Strilel jsem tusim sesti kusy Gen4 a ztoho 4 valili nabojnice do spodni hrany vyhozniho okenka a tim padem to kazdou chvilu nejakou skriplo. A jeden mel problem asi spis se zasobnikem a jeden uz nevim, ale tez nak blbnul. Je pravda, ze u novych kusu po reklamaci a vymene vnitrnosti to vetsinou pak uz slape dobre a naprosto bez problemu a tech blbych je cim dal tim mene, taky uz to je 4 roky ze. Z cca 12-15 Gen3 se sekaly jenom ty totalne dobite fest jete predvadeckove a totalne extra spinave (vetsinu beznych majitelu nikdy nenapadlo vycistit udernik na svojem Glocku atd).
Steyra jsem 2 x strilel jediny kus a sekal se mi jednou az dvakrat na zasobnik. Exemplar z roku 2010 myslim a do 2011 to ma prave blbnout jestli se nepletu. A limpwristing to fakt nebyl :-). Netvrdim, ze neexistuje, kdyz nekdo drzi slabe mojeho Experta se slabymi devitkami, tak se tam nabojnice priviraj bezne a me se tam nikdy zadna jeste neskripla a to tam strilim same slabe cajicky (cca 9000). Ale treba moje P30 nastrilela asi 600 ran pred srazem, kolem 1000 na srazu a presne 157 po srazu, nez jsem se ji uracil vycistit konecne. Vsechno slabe devitky s 5.3gr prachu domaci vyroby. A pocet zadrzek? Nula. Celkove nastrileno uz k polovine zivotnosti pruzin (25k) a za hranici, kdy by se uz mela zlomit pruzina spouste (11-12k). Pocet zadrzek - 1 (ocelova nabojnice pred peti lety, kterou to nezere kvuli stepped chamber, zamerne vyzkouseno 44 ran, jinac bych tam ocelaky necpal ani za nic). Nikdy se mi treba neseknul zadny Shadow (4 kusy jsem strilel i kdyz vlastne jedna byla asi jenom SP01 a ne Shadow) a moje stara CZ83 (ale to bylo jenom par ran cca 300). Coz se o jinych cizach zrovna rict neda. 80 % zadrzek a zavad na strelnici co jsem videl byly vzdycky nejake klasicke CZ. A sem tam neco stareho typu zrezly Tokarev apod. To je proste kus od kusu. Jedna P07 nestrilela skoro vubec, druha zas naprosto bez problemu a jeste podezrele presna.

Takze statistiky spolehlivosti ala CZ lestic - nastrileno 178 (mezitim 5 cisteno) jsou trochu zcestne bych rekl. Z TSa a Shadowa se mi strili lip nez z P30LS a o trochu lip nez z Experta, ale protoze to stoji stejne nebo spis vice a nevypada to moc valne uvnitr, tak se mi to proste nechce kupovat. Mam rad kvalitne zrobene spolehlive veci no a jelikoz nemam kasu na Diamonda od p. Zendla, tak susim na obycejnem spolehlivem Heckleru. A dalsi gver bude VP9 zase od HK. A kdybych si mel kupit neco jineho za normalni prasule, tak bych sel temer urcite do Excalibra od GP. Za ty kacky fajna pistolka bych rekl a super servis. SW me vadi lamaci spoust, Glock bych musel znicit par ramu, nez by se mi podarilo nejaky vybrousit k obrazu svemu (a nezvorat to pritom :-) ), CZty blato matros a des bes zpracovani a plastove Beretty radeji ani nekomentovat. XDA jsem zkousel jediny kus (a nebylo to vubec spatne) a FNko zadne :-(. No a na Steyra jsem cetl asi zhruba stejnou chvalu jak na PX4 (jisty policejni sbor v USA na nich vydrzel cele tri mesice a pak sup fofrem Glocky) a moje skromna osobni zkusenost to potvrzuje. Takze tak.
Nicmene ze vsech plastaku mimo P30L mi v ruce nejlepe sedi prave SW ergonomicky a pak asi Grand Powery.

Takze abych to zhrnul, za sebe bych doporucil bud novou zatim nedostupnou VP9 od HK a nebo GP100/Target/Excalibur. A pak SW CORE pokud nekomu nevadi ta spoust. Glock bych bral vsema deseti, ale takovy ten krapet vylepsenej od ZevTechu :-P, tam uz bych nic brousit nemusel.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#27 » čtv 23. říj 2014, 23:50

Jo a s temi hlavnemi na SW ta afera byla pred par lety, ale v posledni dobe jim to pry zase lita kus od kusu. Jeden strili na flek a druhy kus rozptyl jak vrata. Tezko rict no co tam vyvadej. Kazdopadne jestli nekdo bude mit SW CORE 5", hlasim se do fronty zajemcu na test :-). A na Walther PPQ 5" taky.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#28 » pát 24. říj 2014, 06:53

docela by mě zajímalo, jak si přišel k číslům "263 až 421", to jsou dost vtipný čísla.

Ve vlastnictví, nebo v blízkém okolí se pohybuje cca 10 G 3. a 4.G a rozhodně nemají nástřel 421 patron :) . V drtivé většině Limity nebo Alsy. A čištění se to moc nepřehání - vlastně se docela ujalo to, že se čistí následujícím výstřelem (vím, blbost, ale popisná)

Když už Mlok závadil, co si pamatuju, tak vždy proto, že se do něj někdo podíval a kutilský zásah "nebyl z nejpovedenějších". Asi jsi měl rovnou napsat, že mluvíš o Glocích, který se ti do ruky dostaly s historií, kterou ale nejspíš neznáš.

P.S. Tanfoglio mám, ale nepučim

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#29 » pát 21. lis 2014, 00:04

Nova rovna spoust na S&W M&P, vypada to hodne dobre:

http://www.gunnuts.net/2014/11/20/apex- ... p-pistols/

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#30 » úte 12. kvě 2015, 17:31

MKabar.... nevím, jestli si střílel ze Steyr 1912, nebo co, ale jestli mluvíme o řadě S/C/M/L - A1, tak na S9-A1 střílim cca 8000 ročně a zádržky přesně tři! Jednu bych přičetl slabému úchopu při střelbě nedominantní rukou, a dvě nestandardní pozici při střelbě (vzhůru nohama). A cpu tam to co zrovna koupim...S&B, gecko, zvs, alsa, limit....a čistim odhadem tak po 500 ranách....
Klidně můžeme zajít na střelnici a nastřílej si z toho co je libo....jen si vem dost krmení a čištění ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti