Ruger LC9s

Glock a spol.


vafla
Příspěvky: 4

Příspěvek#31 » sob 1. pro 2018, 13:59

já jsem z brna. není někdo kdo by mi nechal vyzkoušet střelbu?

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#32 » sob 29. úno 2020, 18:06

Tak jsem neodolal a po delším vybírání mezi lehkými subkompakty zakoupil také Ruger LC9s a už ho byl i vyzkoušet. Dal jsem zatím 100 ran na různé vzdálenosti. Přesnost oproti jiným pistolím, se kterými střílím, horší, na mířenou střelbu určitě ne, ale je určena na sebeobranou pudovou střelbu na kratší vzdálenosti a pro tenhle účel je přesnost určitě dostačující. Jinak příjemná lehká malá pistole, do ruky mi perfektně sedne, na to že je to ráže 9 luger mi to vůbec při střelbě nepřišlo. Je pravda, že je to samá pojistka :-), ale dobře tak. Půjde o zvyk a rutinní nácvik, aby se s ní střelec sžil. Určitě vhodná pistole na nošení, poměr cena - kvalita se mi zdá dobrý. Kdo bude kupovat, měl by určitě ještě počítat s investicí do druhého zásobníku (myslím tak cca 1.200,--), protože Amíci dávají k pistolím jen jeden.Vzhledem k tomu, že střílím na tréningu opravdu hodně, brzy se ukáže, jak je odolná a zda bude bez závad. Dám zase vědět. Zatím z prvních pocitů a zkušeností určitě doporučuju ke koupi.



Kurtz
Příspěvky: 4

Příspěvek#33 » stř 20. kvě 2020, 09:12

Zdarvim,

nechci zbytecne zakladat nove vlakno. Chtel jsem se zeptat zda nekdo vlastnite Ruger EC9s a jake pripadne s ni mate zkusenosti. Moc recenzi jsem na nich v Cechach nenasel.

Predem dekuji



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#34 » stř 20. kvě 2020, 15:54

Mám jen zkušenost z předváděcí akce ruger na střelnici LERO v Praze. Mě úchop nevyhovoval, špatně se mi střílelo. Glock 43 mi přišel lepší, ale je to muj soukromý názor.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#35 » stř 20. kvě 2020, 16:45

Ahoj, také jsem k ní nic moc nenašel, nakonec jsem ji koupil. Většinou tedy nosím P-10C, ale chtěl jsem ještě něco malého v ráži 9L, na občasné nošení v IWB pouzdru, co jde dobře schovat pod košili (tuckable styl).Vybíral jsem z více typů, tahle mi na prodejně dobře sedla do ruky, lépe, než G43. Dobře se mi držel i HK P30, ale vzhledem k jeho téměř dvojnásobné ceně a zamýšlené četnosti nošení to vyhrál Ruger, takže spokojená byla i peněženka. Ale tohle bude dost subjektivní.
Vzhledem k její velikosti a hmotnosti dělá víc radosti na pásku, než na střelnici. Mám s ní nastříleno tak 200, na 15 m se v černém udržet dá. Na nějaké větší střílení určená není, víc to kope a u tohoto typu zbraní ani životnost nebývá kvůli odlehčení tak velká. Překvapily mě třeba plastové čepy, co drží kontejner v rámu, ale zatím dobrý. Spoušť jde celkem dobře. Pojistek to má na můj vkus až dost, víc jsem jich neviděl ani v letáku od pojišťovny. Zatím se mi akorát nepodařilo zjistit, zda je úderník částečně předepnutý, nikde jsem se to nedočetl, po stisku spouště je jeho donatažení oproti např P-10C dost krátké. Hlavně jsem si dost dlouho zvykal na tu zásobníkovou pojistku, což je asi největší pitomost, co kdy někdo na zbrani vymyslel, teď už leží v pytlíku vedle zbraně a nepřekáží. Nevím, co konkrétně by Tě třeba zajímalo, já jsem s ní spokojen.



Kurtz
Příspěvky: 4

Příspěvek#36 » stř 20. kvě 2020, 18:30

Ahoj, diky moc za odpovedi.
O EC9s jsem si nasel nejake zahranicni recenze, vetsinou celkem pozitivni, ale zajimali mne zkusenosti lidi odsud. Skoda, ze nejdou upravit miridla jako u LC9, ale koukal jsem, ze jde zakoupit laser, coz jsem dost koukal.
Jinak hledam nejakou zbran na denni noseni, coz je asi uz k jinemu tematu. Ale neco na pohodlne noseni, co by take stalo zato brat pravidelne na strelnici. Premyslel jsem nad Kevinem, ale ten je sice super, ale preci jen moc maly. Rad bych neco s cim bych take zasel pravidelne na strelnici. Hledam neco kolem 15 ti. Mam trochu omezene finance. Premyslel jsem i nad revolverem, ale zatim se spise priklanim k pistoli, vzhledem k moznosti skrytejsiho noseni. Omlouvam se, asi uz je to moc OT. Diky



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#37 » stř 20. kvě 2020, 22:03

Zbraň bez možnosti alespoň stranově poštelovat mířidla je peklo a to nemluvím čitelnosti, která je u EC9 někde okolo nuly. Kolem 15k už jen kvůli mířidlům bych šáhl po G43, S&W Shield, Walther PPS. Všechny 3 vyzkoušené a dobré zbraně, což se třeba o CZ P10M nedá říct. Rači jetou klasiku než novou EC9.



Slepejš
Příspěvky: 16

Příspěvek#38 » čtv 21. kvě 2020, 00:50

Vybíral jsem primárně podle velikosti. Líbil se mi springfield/HS XDS, ale ten to projel na šířku zbraně. Zůstal mi na výběr na předváděčce G43 a lc9s. Nějak se mi prostě ten ruger lépe držel a střelba mi přišla taková lepší, na pohodu. Takže už nějaký ten pátek nosím LC9s pro, tedy předchozí verzi bez přiblbých pojistek a s výměnnými mířidly. Hmotností a rozměry je to tak, že dám s pouzdrem do kapsy a "zapomenu" že něco u sebe mám.
EC9 je v podstatě to samý, zásobníková pojistka se dá vykuchat. Jen má pevná mířidla. No co si budeme povídat po úvodním několikadenním slintání na webu nad doplňky jsem stejně dospěl k názoru, že tritiová mířidla za cenu celé zbraně na US trhu nepotřebuju a zbraň beru jako "EDC pracanta". Přišlo by mi to jako vybírat si barvu airbagu do auta. S tím souvisí i ta stranově štelovatelná mířidla - abych na 5-10m zasáhl siluetu, tak nepotřebuju mířidla žádná natož štelovatelná. Tohle prostě nejsou zbraně určené na mířenku.
Abych jen nechválil, povrchovka závěru odpovídá levné zbrani za $200 dolarů. A to že u nás stojí skoro 3x tolik na tom nic nezmění. Nevím jestli mám tak agresivní pot, nebo to tak zuřivě pigluju :) Možná i své udělá to, že není na opasku. Nedávno jsem zadní část závěru - co není v pouzdře přečernil, aby byla zase i krásná. Plasty jsou naprosto v pohodě a drží tak jak mají. Za mě tedy spokojenost, jen ta cena by měla být nižší...



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#39 » pát 23. čer 2023, 20:55

Zdravím,
neřešil někdo z majitelů LC9/EC9 nepohyblivý vytahovač? Při předchozí střelbě jsem žádný náznak začínajícího problému nezaznamenal, ale při poslední návštěvě střelnice jsem kvůli tomu už nedostal náboj do komory. Jako kdyby se zakousnul čep, přes který vytahovač přitlačuje pružina, protože vlastní vytahovač se v rámci své vůle trochu hýbe. Jedinou zmínku o tom jsem našel v komentáři pod nějakým videem demotáže vytahovače na youtube, že to někomu zarezlo, okolí montážního otvoru bylo zkorodované (což já nemám), ale nějak to rozebral a vyčistil. Naložil jsem to tedy na týden do WD40, ale nemělo to žádný vliv. Bohužel vytahovač, co ho nelze odtlačit do krajní polohy, nejde rozebrat. Asi mi nezbyde nic jiného, než to zanést k puškaři, nepřišel jsem na to, jak to jinak uvolnit, ale třeba má někdo zkušenost, co by ještě mohlo pomoct...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#40 » pát 23. čer 2023, 22:20

https://www.youtube.com/watch?v=rGAwlLjxIjM
Cca od 6,50 je ukazane rozoberanie vytahovaca.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#41 » ned 25. čer 2023, 15:27

Díky, to video je zajímavé, pro kompletní rozborku se bude hodit. Problém mi to sice nevyřeší, protože vytahovač mi nejde odtlačit, aby se odkryl demontážní otvor v čepu, ale aspoň vidím, že je čep podle všeho ve správné pozici a nic se nějak nepřetočilo a asi ani neodlomilo. Tím se okruh možných příčin zužuje.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#42 » sob 1. črc 2023, 07:05

Malý update, po třech týdnech (pravidelné prostříkávání a koupele ve WD) to konečně povolilo, vytahovač se rozhýbal a už je venku. Čep vypadá bez problémů, ale zarezla pružina, která zatím ještě nechce ven, ale nakonec taky povolí. Rugera jsem měl hlavně na skryté nošení, bez náboje v komoře, na střelnici jen občas, tak to nejspíš vlivem potu takhle skončilo, ačkoliv jsem to místo pri každém čištění prostříknul CLP. Tak pokud někdo EC9 / LC9 používá obdobně, doporučuji občasnou kontrolu těchto míst...



KJ
Příspěvky: 17

Příspěvek#43 » sob 22. črc 2023, 07:41

O LC9S bych byl býval také uvažoval, ale po zkušenostech s (ne)spolehlivostí LC9, kterou jsem pak se ztrátou prodal (život bych této zbrani asi nesvěřil), jsem se rozhodl, že do toho zatím nepůjdu. Snad tu někdo dá své zkušenosti po delším čase používání a větším množství vystřílené munice a přesvědčí mě, že je to už teď ok.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů