G43 9 mm Luger

Glock a spol.


Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#421 » pát 29. led 2021, 12:11

Záchyt byl zbroušen pouze o ten vnější hmatník a to z toho důvodu, že byl při střelbě občas přidržován dole a po poslední ráně občas nevystavil závěr v zadní poloze. Mám to úplně stejně udělané. Občas jsem si ho taky přidržel.
Majitele znám, vyjádření k tomu už má taky, tak jestli bude on sám chtít, určitě se podělí.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#422 » pát 29. led 2021, 12:20

To by mě zajímalo..
Nemám ji u sebe, ale není blízko toho místa vodítko závěru?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#423 » pát 29. led 2021, 12:56

Stejne bych rad videl fotku toho zachytu. Jestli ma nejake otlaky i z predni strany, je to jasne. Ale prijde mi, ze je to preci jen daleko...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#424 » pát 29. led 2021, 13:04

Taky jsem měl na G43 záchyt stejně uřízlý. Abych na něj palcem nedosáhl a závěr vystavoval po poslední ráně. Závěr nešel palcem shazovat, ale přitom při změně úchopu pořád za ten kousek šlo palcem závěr v pohodě vystavit (to by mi chybělo). Pak jsem ale při jedné objednávce na Brownells přihodil zvětšený záchyt Ghost a i když je to záhada, tak s ním se mi to nestává :D Možná ten hrbolek jinak koliduje s palcem, možná jsem kvůli tomu lehce změnil úchop, to už zpětně nezjistím, ale je to v pohodě a navíc jde palcem krásně shodit závěr.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#425 » pát 29. led 2021, 13:15

Tak a kde to má jako překážet když je to poškozené před zachytem?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#426 » pát 29. led 2021, 13:21

Zde je vidět že je to poškozený kde končí levé přední vodítko v rámu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#427 » pát 29. led 2021, 13:37

Mě by k tomu ještě zajímalo, v jakých intervalech byla měněna vratná pružina.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#428 » pát 29. led 2021, 13:54

Henry:
když už víš čím a jak se to stalo, proč to sem jednoduše nenapíšeš? Příp. sem postni foto záchytu závěru, aby bylo vidět jaké nese stopy opotřebení. Pokud je příčinou skutečně pouze " únava / chybné tepelné zpracování " materiálu závěru, asi nás (majitele G43) to moc nepotěší, ale budeme vědět na čem jsme.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#429 » pát 29. led 2021, 14:03

Já ale nevím jak se to stalo? Uvidím co bude potom ve zprávě od Glocka.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#430 » pát 29. led 2021, 14:08

vycházím z prvního příspěvku člena "Tomak" na této stránce, kde píše, že vyjádření už máš...tedy pokud jsi majitel té pistole. Jinak tedy uvidíme, s čím přijde výrobce.



Siafu
Příspěvky: 5

Příspěvek#431 » sob 30. led 2021, 09:33

Ahoj,
Henry, také se podělím.

dodatečné info k pistoli:
- Závada zjištěna po cca 4500-4900 ranách
- nejsem si vědom, že by mi pistole nebo závěr někdy upadly
- pistole bez jakýchkoliv uprav
- Na rok výroby si teď nevzpomenu (tuším, že duben 2018? někdy okolo tohoto data)
- pistoli jsem reklamoval krátce po uplynutí dvou let od koupě, s reklamací na prodejně nebyl problém
- reklamoval jsem okolo Vánoc, výsledek zatím nemám
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#432 » sob 30. led 2021, 09:58

co vodítko v rámu, jak tu pár příspěvků zpět nadhodil Letec12 ? Skoro bych řekl, že vodítko svou částí narazilo do té hrany v závěru a vzalo s sebou trochu materiálu. Jestli se sešly tolerance...



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#433 » sob 30. led 2021, 10:29

Siafu diky. Já mám výroba únor 2016. Na vodítku mi prijde trošku zoubek.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#434 » sob 30. led 2021, 14:56

mission píše:co vodítko v rámu, jak tu pár příspěvků zpět nadhodil Letec12 ? Skoro bych řekl, že vodítko svou částí narazilo do té hrany v závěru a vzalo s sebou trochu materiálu. Jestli se sešly tolerance...

Vodítko samo o sobě do ničeho nenarazilo, je v drážce tak jak má být, ale po výstřelu v tom místě působí tlak, který indukuje přídavné napětí. Prostě materiál se unavil a praskne. Nic jiného jsem tou poznámkou nemyslel.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#435 » sob 30. led 2021, 17:16

Ja by som to tipoval na velku volu voditka v drazke.Pri vystrele vyhodi zaver kusok hore,velka vola umozni zrychlenie toho pohybu a pri naraze (par tisic narazoch)spodnej casto drazky o voditko z nej vytrhlo.Ono je to tam trocha nestastne riesene.To vybranie pre zachyt zaveru je zbytocne dlhe a to sposobuje ze voditko je v drazke len nejaky milimeter.Az po vystrele sa zacne zaver nasuvat na voditko.Tak by som povedal,ze prave preto,ze voditko zasahuje do drazky len ten milik,tak to sposobilo vylomenie toho kuska.Keby to vybratie pre zachyt bolo kratsie o nejakych 5-6mm,tak by bolo voditko v drazke aspon polovicou a to by uz neumoznilo vystiepenie zo zaveru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů